Azer Benli’nin telefonu!

 azer-benli-002.jpg Trabzon’un en sevilen isimlerinden biri olan Anavatan Partisi eski il başkanı Azer Benli, cep telefonundan yüzlerce kişiyi arayarak bayramlarını kutladı. Çocuklarının ısrarla ‘Baba sana yeni telefon alalım’ demelerine rağmen hala eski telefonunu kullanan Benli, telefon rehberinde kayıtlı olan hemen herkesi aradı. Benli; ‘Ben, çokları gibi mesaj atmayı pek sevmem. Karşımdaki insan benim sesimi duysun ben de onunkini duyayım’ diyor.
 

 

 Koçhan’ın sesi çıkmıyor!

kochan.jpg  Maçka’nın genç ve yakışıklı ve de sevilen belediye başkanı eczacı Koray Koçhan’ın son günlerde sesi çıkmaz oldu. Seçimlerden önce yeri göğü inleten Koray Koçhan’ın Trabzon-İstanbul arasında mekik dokuduğu söyleniyor. Başkan Koçhan’ın İstanbul’da yaşayan Maçkalı işadamları ile görüştüğü ve ilçeye yatırım yapmalarını istediği bildirildi. Bu arada başkan Koçhan’ın Sümela Manastırı’ndaki onarımın tamamlanmaması nedeniyle moralinin hayli bozuk olduğu belirtildi.

Yalıncak sahilinde İbis Otel!

 yalincak.gif Yalıncak sahilinde Trabzon- Rize karayolunun güneyinde Avrasya Üniversitesi kampüsünün karşısındaki iki blok apartmanın, Novoteller zincirinin bir alt versiyonu olan İbis otellere kiralandığı söyleniyor. İbis oteller zincirinin Türkiye’nin önemli kentlerinin hemen hepsinde bir oteli bulunuyor.
 

 

 Atina’dan selam!

atina.jpg İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi, Trabzonspor Divan Kurulu üyesi Şükrü Kuleyin kurban bayramı tatili için Yunanistan’a gitmişti. Atina’da müze olan Dizdarağa Camisini ziyaret eden Şükrü Kuleyin, Atina ve çevresindeki tarihi ve turistik mekanları gezdi. Kuleyin’in yakın dostlarından Mahmut Aksu, ‘Sparta Prag’ı elememiz halinde Atina’nın güçlü takımı ile karşılaşacağız. Şükrü abi, ön inceleme yapmak için Atina’ya gitmiş olabilir’ dedi.  
Kuleyin, Atina’ya gitmeden birkaç gün önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret etmiş, İmamoğlu’na bir de Trabzonspor forması hediye etmişti.

Ankara- Trabzon- İzmir!

ankara-trabzon.jpg  Ankara Çankayaspor Başkanı, Trabzonlu işadamı Serkan Kılıç, kurban bayramından birkaç gün önce güneydoğuda sınır hattındaki şantiyelerini ziyaret etti, çalışanlarla görüştü, Ankara’ya döndü. Başkan Kılıç, Ankara’dan Trabzon’a geldi. Trabzon Maçka ve Sürmene’de aile bireyleri ile görüştü ve bayramın ikinci günü kısa bir tatil için Trabzon’dan İzmir Çeşme’ye uçtu.

Her gün tünelden geçiyor!

 her-gun-tenel.jpg ANAP eski il başkanlarından, CHP’nin bir önceki seçimde Ortahisar Belediye Başkan adayı Nazım Özcan, hemen her gün yaya olarak Ganita’daki tünelden geçiyor. Özcan, ‘Aracımı genelde Meydan bölgesindeki otoparklara çeker, işyerine yürüme giderim. Aslında en kestirme yol İskele caddesi ama ben Gazipaşa Caddesi ve tüneli tercih ediyorum. Kestirme yoldan gitsem, her işyerine uğrayacağım, tünelden gidince kısa sürede işyerime varıyorum’ diyor. Nazım Özcan’ın işyeri Tünel çıkışında liman ana giriş kapısı karşısında.
 Yürümese rahat edemiyor!

  yurumese.jpgUzunkum Otel patronlarından, Trabzon Belediyesi eski başkan yardımcılarından Orhan İlarslan, haftada 5 gün sahilde yürür. Sabah yürüyüşünden sonra bir süre dinlenen, öğleden sonra ise sahildeki Holomana Kahvesinde sohbet eden ve vakit geçiren Orhan İlarslan, ‘Her gün yürümezsem rahat edemem. Tempolu olarak 5 km yürürüm, rahatlarım ve herkese de yürümeyi tavsiye ederim’ diyor. 

Kavala’da kaldı!

 kavala.jpg Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, son dönemlerde memleketi Trabzon’a sık sık gelmeye başladı. Bakanlığının bölgedeki yatırımlarında incelemede bulunan bakan Cahit Turhan, akşamları Kavala köyündeki baba evine gider ve burada konaklar. Bakan Cahit Turhan, birkaç yıl önce baba evini genişletmişti. Bakan Turhan geçenlerde de evinde Trabzon’daki üst düzey bürokratlara ve bazı partililere yemek vermişti. 

****************

  Kuzinler ve kuzineler evde bir hafta kadar boğazlarında jilet varmış gibi aralarında Fransızca, benimle tutuk bir Türkçe konuşmaya çalışınca kendimi Gilette'nin halkla ilişkiler müdürü gibi hissetmiştim. Onlarla sahil otoyolundan Trabzon'a doğru akarken hayatın basit ve dipsiz arızalarını bir parça onarmak adına şu soruyu sorma gereği duydum. Madam mösyö, karşıda gördüğünüz denizin tam adı nedir? Şıkları veriyorum;
A ) Karadeniz
B ) Pontos
C ) Black Sea
D ) Çernomorest
Tolga Fransızca garip bir şeyler söyledi ama anlamadım. Belgin tekrar etti yine anlamadım. Yani belleğimde öyle bir kelime bulunamadı. Türkçe söylese anlayacağım, Rumca dese yine anlayacağım, İngilizce hakeza öyle, Rusça da kabul ama Fransızca pek anlayamıyorum! 
(Metin Kondel)

Önceki ve Sonraki Yazılar