Ekrem Seymenoğlu

Ekrem Seymenoğlu

BABACAN VE ARKADAŞLARI

  Öncelikle gazetemizin yaşadığı üzücü yangın vakası için camiamıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, arayan soran güzel dileklerini iletenlere teşekkür ediyorum.
Kuzey Ekspres Gazetesinin geçmişte birçok badireler atlattığını ve hep daha da güçlenerek zorlukları aştığını düşünürsek dimdik ayakta kalacağına inancım sonsuz, durmadan, yılmadan yola devam edeceğizdir.
                                                     *****
  Habertürk kanalında Fatih Altaylı’nın konuğu olan Ali Babacan’ı hepiniz izlemişsinizdir. İzlemeyen varsa da izlemenizi tavsiye ederim. Uzun süredir suni gündemde olan fakat canlı, kanlı bir türlü medyada göremediğimiz Babacan, Fatih Altaylı’ ya çok samimi açıklamalarda bulundu.
Açıkçası bana, verdiği cevaplar, kullandığı cümleler, özenle seçtiği kelimeler aşırı güven verdi. Kafamdaki acaba bir Ak Proje mi sorusu ortadan kalktı. Neden bu zamana kadar beklediği, neden bu dönemde ortaya çıktığı, bu zamana kadar ne yaptığı ve bundan sonra ne yapacağı hususunda söyledikleri inandırıcı ve makul geldi. Babacan siyasi hayatında hiçbir suçlamaya maruz kalmamış, hiçbir yolsuzluğa, ahlaksızlığa bulaşmamış, icra döneminde en ufak bir kire, pasa bulanmamış siyasetçi olarak Türk siyasi hayatında bu şekilde anılan nadir insanlardan biri. Yola çıktığı partisinde inandığı değerlerin eridiğine, ibrenin farklı yönlere kaydığına ve ehliyet ile liyakatın kaybolması noktasına gelindiğine inandığı için yol değiştirmesi gayet yaşanabilir ve erdemli davranış.
  Günümüz ortamında, korku rüzgarlarının estiği dönemde böylesine ateşten gömleği giymek her Babacan'ın harcı olmasa gerek. İcraata verdiği önem, iş üretmeye, çalışmaya verdiği değer onu tüm egolardan arınmış, şahsi menfaatleri kenarda bırakmış siyasetçi olarak öne çıkarıyor. Ben değil biz duygusu, lider değil kadro vurgusu tek başlı sisteme karşı olduğunu, başarılı kadroların güç birliği ile ortak akıl çalışması yapması gerektiğine inandığını gösteriyor.
Ekonomide neler yapılması gerektiğini ve neler yapacağını çok iyi biliyor. Kuracağı partisinde her düşünceden her ırktan, dinden, mezhepten, bölgeden, siyasi düşünceden olacağını vurguluyor.
   Türk siyasi hayatının giderek değiştiğini ve çok değişimlere uğrayacağını düşündüğümüzde Ali Babacan ve arkadaşlarının yeni döneme çok heyecan getireceğini ve önemli işler yapacaklarını, kısa zamanda birçok kesimin kalbini kazanacaklarını düşünüyorum.
Doğru ve dürüst insanlarla yola çıkma konusunda şimdiden çok hassas davrandıkları ilk icraatları olan Davutoğlu ile birleşmeme kararından anlaşılıyor.
Kendisine ve arkadaşlarına başarılar diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.