Bahçeli MHP’yi toparlıyormuş!

TGC Başkanı Yusuf Turgut, görünen o ki yerel seçimde memleketi Arsin’den belediye başkan adayı olacak. Turgut, hemen her yazısında AKP’yi ve hükümeti övüyor. Yusuf Turgut, AKP’yi övmekle kalmıyor MHP camiasında pek etkinliği ve gücü kalmamış genel başkan Devlet Bahçeli’yi şişiriyor. Yusuf’a göre Devlet Bahçeli, MHP’yi toparlıyormuş! Yusuf Turgut’un söylemlerini AKP’liler de dillendiriyor.

bahçeli-mhpyi.jpg

Yusuf Turgut’un bu iddiasını MHP’den ihraç edilen MHP kurucusu Ali Sağır’a sorduk. Sağır, güldü ve ‘Bu mübarek günde konuşturma beni. Kurucusu olduğum parti, Bahçeli ile seçime girdiği an dibe vurur. Bahçeli, MHP’de uzatmaları oynuyor’ dedi.

Devlet Bahçeli, MHP’yi değil de çok yakında MHP genel merkezindeki odasında tası tarağı toplayacak!

AKP il başkanı kim olur?

Geçenlerde bu köşede AKP il başkanlığına en yakın ismin Ortahisar ilçe başkanı Temel Altuntaş olduğunu yazmıştık. AKP il yönetiminin etkili bir ismi, ‘İl Başkanlığına Hasan Dilekoğlu daha yakın’ dedi.

AKP’deki dengeleri pek bilmediğimiz için bu konuda yorum yapamıyoruz. Kongreler, yerel ve başkanlık seçiminden önce yapılırsa, genel merkez radikal bir hamle yapmaz. Yani, siyasal islamcıları, milli görüşçüleri öne çıkarmaz. Partideki eski ANAP, DYP ve MHP’lileri dışlamaz. Kongreler seçimlerden sonraya kalırsa o zaman çok şey değişebilir.

akp-il-baxşkani.jpg

Volkan abi iftar verecek mi?

Trabzon eski belediye başkanlarından, CHP eski milletvekili Mehmet Volkan Canalioğlu’nun Ramazan ayının son günlerinde yakın dostlarına iftar vermeyi düşündüğü bildirildi. Canalioğlu’nun eski özel kalem müdürü Mehmet Erdal Çağdaş, ‘Volkan bey, Trabzon’da geniş katılımlı bir iftar vermeyi planlamıştı. Ancak, parti her akşam iftar verince başkan bu planını uygulamaya koymadı. Bir akşam eşi ile birlikte partinin çadırında iftara katıldı’ dedi.

Ersun Yanal’ın teknesi kaç metre?

Trabzonspor teknik direktörü Ersun Yanal, sezon biter bitmez Avrasya Üniversitesi’nde dışarıdan ders veren yeni eşiyle Bodrum’a gitti. Yanal, Bodrum’da da vakit geçirmedi ve soluğu yatında aldı. Dün, Beşikdüzü’nden arayan bir okurumuz, muziplikten mi yoksa meraktan mı, Ersun Yanal’ın yatının kaç metre uzunluğunda olduğunu sordu.

ersun-yanal.jpg

Ersun Yanal’ın, Ege’nin mavi sularında gezinti yaptığı yatın kaç metre olduğunu bilmediğimiz gibi, yatın Yanal’ın olup olmadığını da bilmiyoruz.

Yatın, kaç kulaç olduğunu bilse bilse sosyal medyada, gazete sayfalarında ve özel toplantılarda Ersun Yanal’ı yere göğe sığdıramayan Hasan Al bilir!

Zeynep  hanımın iftarı!

Çanakkale Seramik’in patronu Zeynep Bodur Okyay ve eşi Osman Okyay, önceki akşam Ramada Otel’de bir iftar verdi. Zeynep hanımın iftarına davet edilen zevatı Trabzon bayisi AKP eski milletvekili Faruk Özak belirledi. Özak, iftara yakın arkadaşları ile birlikte protokolde yer alan isimlerin bazıları davet etti. Eşli olan iftar davetine yaklaşık 500 kişinin katıldığı bildirildi.

Murat Taşkın’ın kehaneti!

Gazeteci Murat Taşkın, körfezde çıkacak bir savaşın Trabzon’a turist yağdıracağını söylüyor. Fındık, fıstık konusunda uzman olan Murat kardeşimiz, turizm alanında da epey mesafe kat etmiş! Murat bey, bu görüşünü güçlendirmek için, ‘Suriye’de savaş çıkınca, oradakiler nereye kaçtılar?  Türkiye’ye değil mi? Aynen… Haa, ‘Suriyeliler fakir idi. Türkiye’ye kaçtılar. Katarlılar, Körfezliler zengindir. Bize gelmez derseniz, valla ‘siz de haklısınız. O ihtimal de var.’ dememek için aklımla alay etmem lazım! Ama yine de ‘ne olursa olsun, Suriyeliler para getirmedi, aksine para alıyorlar. Bir Katarlı bile gelse turizme katkıdır’ diye düşünüyor ve turizm adına hesap yapanların bu gerçeği göz ardı etmemeleri gerektiğini söylüyorum’ diyor.

murat-taşkin.jpeg

İlahi Murat bey, savaşanlar zenginde olsa sonucu acıdır, sefalettir… Savaşmasınlar ve Türkiye’ye turist de gelmesin!

 

*****************

Adamlar din ölçeri gibi. İddialara göre, Konya Müftüsü "Ülkücüler dinsizdir" demiş. Sana ne ulan kim dinli kim dinsiz. Ülkücü veya başkacı. Şucu, bucu... Ahmet, Mehmet. Dindar ya da değil. Sana dokunan bir şey mi bu! Sana ne? Din mezuresi mi var ulan senin elinde? Düşün ulan milletin yakasından. Bağnazlığınızdan ötürü insanlar dinden uzaklaştı. En sonunda bir gün birileri kafanızı gözünüzü sarmak zorunda kalacak. Sınırı öylesine aştınız ki.  Buna aşma değil azma derler azma...

(Balyoz mağduru Emekli Kur. Albay Mustafa Önsel)

Geçen günlerde Rıdvan Dilmen’in başlattığı İzmir Marşı meselesi gündeme geldi. Tribünlere siyaset karışmaması ile İzmir Marşı’nı aynı kefeye koymak mümkün müdür sizce?

Herhalde Rıdvan İzmir marşını tam okumadı, oradaki öksüz yavruların nasıl sahiplenildiğini, yetim kalan çocukların feryadının nasıl anlatıldığını, Kurtuluş savaşının nasıl yokluklar, fedakarlıklar, özveriler ve mücadelelerle kazanıldığını bilmiyor herhalde. İzmir Marşı tüm bunların simgesidir. O marşa siyasi bir marş demek tüm bu değerleri yok saymak demektir. Eğer bir insan bu marşı reddediyorsa o zaman bu ülkeyi inkar ediyor demektir, Atatürk’ü ve öksüz, yetim kalan çocukları yok sayıyor demektir. Hem bu marşı yok sayacaksın hem de Atatürkçüyüm diyeceksin, ancak beyni sulanmış insanlar böyle konuşur. Rıdvan benim dostum da ama bu düşüncede olan bir insana artık dost demem çok zor. (Lemi Çelik)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar