Bakan Soylu’nun kızdığı diziler!

 bakan-soylu.jpeg  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Antalya'nın Kundu Turizm Bölgesi'ndeki Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Tesisleri'nde gerçekleştirilen İl Afet ve Acil Durum Müdürleri Türkiye Afet Müdahale Planı Değerlendirme Toplantısı'ndaki konuşmasının son bölümünde büyük kitleler tarafından izlenen dizilerle ilgili sert eleştiriler yaptı. ‘Çocuklarımızı zehirliyorlar’ diyen Bakan Soylu, ‘Lanet bir dizi var Çukur diye. Onun kadar olamıyorsak yazıklar olsun. Bir de Adana Sıfır Bir diye dizi var. İkisinin etki alanı kadar etki alanı oluşturamıyorsak yandık. Bu iki dizi çocuklarımızı zehirliyor. İnsanımızı kendi kültüründen uzaklaştırıyor. Ben de hayretle bakıyorum 'Üniversite hocaları ne işe yarıyor?' diye. 'Bu işle ilgili kültür adamları ne yapıyorlar?' diye. Özellikle bu dizilerle alakalı ne ortaya koyuyorlar? Bizim çocuklara öğretmemiz gereken bambaşka bir şeyken çocuklarımızı birileri zehirliyor. Buna maalesef bakıyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimizin yönünü hayra, doğru işlere döndürmeliyiz. 5 vakit namazda okunan gibi sırat-ı müstakime döndürmeliyiz’ ifadelerini kullandı. 
   Bakan Soylu, doğru diyor da bu diziler yanına girmeden önce başta RTÜK olmak üzere devletin kurumlarının denetiminden geçmiyor mu? Bakanın söylediği bir-iki dizi… Öyle diziler var ki bizim kültürümüzle bağdaşmayan, konu içeriği bile olmayan, uzadıkça uzayan ve başı sonu gelmeyen… 
Evet bir hal çaresi bulunmalı ama bunu yapacak olan da en başta devletin kurumlarıdır. Sahi RTÜK ne iş yapar?

Ortahisar CHP’nin Cumhuriyet buluşması

ortahisar-chp-nin-(2).jpg  CHP Ortahisar İlçe Başkanlığı geçtiğimiz akşam Park Restoran’da anlamlı bir etkinliğe imza attı. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. Yılı nedeniyle Ömer Hacısalihoğlu başkanlığındaki Ortahisar ilçe yönetiminin bu organizasyonunda partililer bir araya geldi. Güzel düşünülmüş bir etkinlikti. İl başkanı Güzide Uzun, eski il-/ilçe başkanları, yöneticiler, Beşikdüzü Belediye başkanı Ramis Uzun, kısacası tüm partilileri bir araya getiren bir etkinlikti. 
   CHP milletvekili Ahmet Kaya da ‘Cumhuriyet ve Dayanışma Yemeğine’ katılanlar arasındaydı. Kaya gecede bir de konuşma yaptı… Kaya, ‘İlçe Başkanlığımızın Cumhuriyetimizin 96. yılı dayanışma etkinliğindeyiz. Ata'mızın iki büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Cumhuriyet Halk Partisi'ni ilelebet yaşatacağız’ mesajı verdi. 

Hep aynı manzara!

hep-ayni-manzara.jpg  Trabzon’da, önceki gün akşamı etkili olan sağanak nedeniyle cadde ve sokaklar yine göle döndü, sürücüler çok zor anlar yaşadı. Sağanak nedeniyle Karadeniz Sahil Yolu'nda oluşan su birikintileri nedeniyle Pelitli mevkiinde trafik akışı bir süre durdu. Karayolunda uzun araç kuyrukları oluşurken, ekiplerinin müdahalesi ile yol trafiğe açıldı. Moloz mevkiinde de sabah saatlerinde gölcükler dikkat çekti. Kimi esnafın işyerini sular basmıştı. O bölgede yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarının bir an önce bitirilmesi gerçeğiyle bir kez daha yüzleşildi. Arsin ilçesinde de durum felaketti. 
Trabzon her şiddetli yağışta maalesef acı gerçekle baş başa kalıyor. Şehrin altyapısının ne durumda olduğunu yüzümüze çarpıyor. Sorunlu bölgelerin tespit edilip hal çaresine bakılması Büyükşehir Belediyesinin görevi. Daha büyük hasarlarla karşı karşıya kalmamak için mutlaka altyapı gözden geçirilmeli diye düşünüyoruz.   

Tekelioğlu’na moral verdi

 tekeliogluna.jpg AK Parti Milletvekili Salih Cora, geçirdiği kalp krizi sonucu uzun süredir hastanede tedavi gören Türkiye Futbol Antrenörleri Trabzon Şubesi Başkanı Hayri Tekelioğlu’nu ziyaret etti. Tekelioğlu’nun her geçen gün daha iyiye gittiğini vurgulayan Cora, ‘Trabzon futboluna yüzlerce futbolcu kazandıran Hayri Tekelioğlu oldukça zor bir süreç geçiriyor. Hayri hocamızı çok iyi gördük. Her zamanki gülen yüzü ile bizi karşıladı. Onu böyle görmek bizi mutlu etti. Rabbim şifa ihsan eylesin’ dedi.

Danışmanı Yurtsever!

   Trabzon Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Yurtsever, AK Parti Milletvekili Salih Cora’nın danışmanı oldu. Salih Cora ile adeta yol arkadaşlığı yapan Tayfun Yurtsever, partide önemli görevlerde de bulunmuştu. İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı, Arge Başkanlığı, Eğitim Birimi Başkanlığı görevlerinde bulunan Yurtsever, ayrıca 2005 yılında AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları tarafından düzenlenen münazara yarışmasında ikinci olan 4 kişilik Trabzon takımının içerisinde yer almıştı. Sonrasında AK Parti Genel Merkez Eğitmeni seçilen Tayfun Yurtsever 2006 yılında Trabzon’un tüm ilçelerinde eğitim faaliyetleri yapan 8 kişilik ekipte görev yaptı. Yurtsever ayrıca 2007, 2009, 2011 yıllarında gerçekleştirilen seçimlerde Seçim Koordinasyon Merkezi’nde aktif olarak görev aldı. 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar