Bakasetas’ın borcu 17’ye indi!

Süper ligin liderliğini paylaşan üç hacimlilerin futbol gerçeğini kupada hep birlikte izledik. Fenerbahçe ve Galatasaray oynadıkları kötü futbolla elendiler. Beşiktaş onlardan beter bir müsabaka çıkarttı ve rakibini çok kötü penaltılarla eledi. Bu da gösteriyor ki Trabzonspor’un ligdeki rakipleri dökülüyor. Üstelik transfere doyamamalarına rağmen bu durumdalar.

Bu açıdan bakıldığında Trabzonspor için kendi evinde karşılaşacağı Antep müsabakası hayli önemliydi.

Nwakaeme’ye diyagonal bir pas attılar, Antep defansıyla aynı çizgide “zırt!” ofsayt. Hani ofsayt pozisyonlarında şüphe varsa oynatılacaktı. Kabak gibi ofsaytlara devam diyorlar buna “zırt!” diye düdük çaldılar. Müsabaka yağmurlu bir havada oynanıyor, bu da her iki takım için daha fazla efor sarf etmek demek.

Müsabakanın ilk yarım saatinde Antep Trabzonspor kalesinde pozisyonlar buldu. Ama Uğurcan görevini layıkıyla yapınca oyunda ibre Trabzonspor lehine döndü. İlk yarının son çeyreğinde beşli Antep defansının içinde Flavio ve Nwakaeme gol pozisyonları buldular. Djaniny’in bencilliği Trabzonspor’u mutlak bir golden etti.

Zorbay Küçük futbolu bilmiyor. Antepli futbolcu hücum sırasında Nwakaeme’ye faul yapıyor. Nwakaeme itiraz edince her ikisine de sarı kart gösteriyor. Antepli futbolcuya sarı kartı zamanında gösterse Nwakaeme ikinci sarıdan kırmızı görüp oyundan atılmayacaktı.

Antep benim ligde izlediğim en kötü niyetli takım. Sertlik var, elle oynama var, oyunu bozma var, kendini yere atıp penaltı arama var, dirsek atma var, topu kilitleyip oyunu sabote etme var. Zorbay Küçük de bizim gibi oyunu izliyor. Bu türden müsabakaların teknik, taktik analizlerini yapmaya çalışmak havanda su dövmek demek. Trabzonspor Federal Almanya gibi oynadı ve liderin ensesine bindi demek, çok fantastik olur.

Spartalı Bakasetas’ın Trabzonspor’a olan gol borcu bu müsabakada 17’ye indi. Onun haricinde kuzey cephesinde değişen pek bir şey yok.

Bu oyun düzeninde Caleb Ekuban atıl kalıyor. Ona başka bir formül bulunmalı.

Sonuçta Trabzonspor futbol becerisi sınırlı bir takımdan üç puanı almayı başardı. Ve liderle arasındaki puan farkını 3 puana indirdi. Bundan sonrası çok daha maceralı bir lig olacağa benziyor, sayın seyirciler.

Önceki ve Sonraki Yazılar