Balta, Komisyon Başkanı!

AK Parti Trabzon milletvekili Muhammet Balta, TBMM Çevre Komisyonu başkanlığına yeniden seçildi. Önceki dönem başarılı çalışmaları ile takdir toplayan Muhammet Balta’nın yeniden çevre komisyonu başkanlığına seçilmesi, Trabzon’da olumlu karşılandı. TBMM çevre komisyonu, çevre ve çevrecilik alanında önemli görevler üslenen bir komisyon.

balta-002.jpg

 

İYİ Parti’nin yol haritası!

iyi-partinin.jpg

24 Haziran seçimlerinde 42 milletvekili ile TBMM’ye giren İYİ Parti, yol haritasını belirlemek için 20, 21 ve 22 Temmuz’da kampa girecek. İYİ Parti sözcüsü Aytun Çıray, il başkan ve yöneticileri, milletvekili ve genel idare kurulu üyeleri ile birlikte gerçekleştirecekleri toplantıda partinin çizgisini netleştireceklerini söyledi. Aytun Çıray, ‘Yoğun bir seçim süreci atlattık. 7-8 aylık bir seçim süreci oldu. Bu seçim sürecini tüm detaylarıyla masaya yatıracağız, her yönüyle değerlendireceğiz. İYİ Parti kendi içinde tartışma ortamı yaratmamasına rağmen, kamuoyunda partinin çizgisine ilişkin olarak bir takım tartışmalar yapılıyor. Partinin merkez sağda mı, yoksa daha sağda bir parti olup olmadığı tartışmaları yapılıyor. Bu tartışmaya son verilecek. Partinin çizgisini kendi aramızda gerçekleştireceğimiz fikir alışverişleriyle netleştireceğiz. Böylelikle tartışmalara son vereceğiz’ dedi...

 

Genç’in hedefi Revi’nin beklentisi!

gencin-hedefi-(1).jpg

AK Parti’de Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için aday enflasyonu yaşanıyor. AK Parti kulislerinde aday adayları sayısının 50’yi bulacağı söyleniyor. AK Parti’de bunca aday adayına rağmen, öne çıkan birkaç aday olduğunu belirtelim. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, il başkanı Haydar Revi, eski milletvekili ve belediye başkanı Asım Aykan, Mazhar Yıldırımhan, Ergin Aydın, Faruk Kanca, Büyükşehir Genel Sekreteri Davut Çakır favori aday adayı olarak öne çıkıyorlar. AK Parti genel merkezine yakın bir yönetici, ‘Ahmet Beyin hedefi, Haydar Revi’nin beklentisi büyükşehir başkan adaylığı. Büyükşehir adayı yerelde değil Ankara’da belirlenecek’ dedi.

gencin-hedefi-(2).jpg

Erdem kararsız!

erdem-001.jpg

CHP büyükşehir belediye meclis üyesi, ASKF Başkanı ve TS yönetim kurulu üyesi Cahit Erdem’in, yerel seçimde Ortahisar veya Beşikdüzü’nden belediye başkan adayı olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Erdem ise, ‘Yerel seçimlere 9 ay var. Zamanı gelince kararımı veririm. Şu anda, Trabzonspor’u toparlamaya çalışıyoruz’ diyor.

 

Abanoz’un çadırı!

abanoz.jpg

Trabzon Büyükşehir ve Ortahisar Belediyesi’nin en deneyimli isimlerinden biri olan Osman Abanoz, önceki seçimde MHP’den Ortahisar Belediye başkan adayı idi. Ahmet Metin Genç’e karşı seçimi kaybeden Osman Abanoz, Mart ayında yapılacak yerel seçimde aday olup olmayacağına, aday olursa hangi partiden aday olacağına henüz karar vermedi.

Çaykara Haldizenli olan Osman Abanoz, gazetemiz sahibi ve yazarımız Hasan Kurt’un da yakın dostu. Abanoz geçenlerde spor müdürümüz Hamza Mısır’ı arayarak, ‘Hamza enişte, Hasan beyi Haldizen’e bekliyoruz. Kendisini hem çadırda ağırlayacağız hem de koyun keseceğiz’ dedi.  

Kurt, önümüzdeki günlerde Bayburt üzerinden Haldizen’e gitmeye niyetlenmiş. Kurt’un Bayburt’ta da yakın arkadaş ve dostları var.

 

TTSO ve Borsa’nın

Genel sekreterleri!

ttso-ve-borsanin.jpegttso-ve-borsanin.png

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Hakan Gürhan iktisat fakültesi mezunudur. Odada bir ara meclis üyeliği de yapan Gürhan daha sonra profesyonel genel sekreterliğe getirilmişti. TTSO’nun şimdiden efsane genel sekreteri ünvanını alan Hakan Gürhan’ın önümüzdeki aylarda emekliliğini isteyeceğini öğrendik. Hakan Gürhan emekli olduktan sonra Mağmat köyünde yaptırmakta olduğu köy evinde dinlenecek.

Öte yandan Ticaret Borsası Genel Sekreteri Şükrü Erüz’ün de emekli olduğunu veya olacağını duyduk. Jeoloji Mühendisi olan Erüz, Ticaret Borsasında 1994 yılında genel sekreter yardımcısı olarak göreve başlamıştı. Şükrü Erüz’ün emekli olduktan sonra devam etmesi halinde yönetim kurulunun olur vereceği, ayrılması halinde ise yerine yabancı dil bilen iktisat ve işletme konularında uzman birini getireceği öğrenildi.

 

Teleferik ne zaman çalışacak?

teleferik.jpg

Beşikdüzü’nden araya bir okurumuz, teleferiğin Ramazan bayramında deneme amaçlı çalıştırıldığını belirtti ve ‘Kurban Bayramı geliyor. Yaz bitecek. Teleferiğe 100 milyon lira para harcandı. Neden çalıştırılmıyor’ diye sordu.

Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu geçenlerde, ‘Teleferik projesine 2,5 yıl önce başladık. İhalesini yaptık ve yurtdışından bir firma kazandı. O firma ile birlikte projeyi bitirdik, şu andan itibaren hizmete hazır durumda. Küçük eksikliklerimiz var onları da tamamladıktan sonra profesyonel olarak işletmeye başlayacağız" demişti. Teleferiğin çalışması için demek ki küçük eksiklikler henüz tamamlanmadı.

Beşikdüzü ilçe merkezinde Beşikdağı arasında 3 bin 600 metre uzunluğundaki teleferik hattının Beşikdağı bölgesindeki sosyal tesisler henüz tamamlanmadığı bildirildi.

 

Boztepe yolundaki inşaat

Kireçhane’deki villa!

 

Boztepe yolunda Kemik Hastalıkları Hastanesinin üst tarafında, yol genişleme alanı içerisindeki bir arsaya inşaat ruhsatı verilmesine tepkiler devam ediyor. Sosyal medyanın ‘1’ numaralı gazetecisi Teoman Yılmaz, günlerde bu inşaatla ilgili haber yapıyor, Ortahisar Belediyesini uyarıyor. Yılmaz, Ortahisar Belediye Başkanına çağrıda bulunarak, ‘Başkan, kavşağa inşaat ruhsatı verilmez. Vatandaşı yarın mağdur etmemek için o bölgeyi istimlak. Bina yapıldıktan sonra yıkmanın maliyeti çok yüksek oluyor. Yazık günah. Aynı olay Çukurçayır’da okula bitişik olan arsada da var. Sayın Başkan bu yanlışlara geçit verme. Belediye Meclis üyelerine de çağrıda bulunuyorum. Karar verirken elinizi kaldır-indir yapmayın. İnceleyin. Bu işin partisi partilisi olmaz. Bu kent hepimizin. Birde İmar müdürü Fevzi beye soruyorum, Kireçhane’de Başakşehir Kolejine bitişik sıfır çekme ile 9 dönüm yere 24 villa nasıl sığdırdın. Buraya yapılan villalar kimindir. İmar müdürüne bir sorum daha var; bu arsanın bitişiğinde 6 dönüm yeri olan vatandaşa sıfır çekme ile 16 villa izni verecek misin’ dedi.

 

 

**************

 

Bilim adamı gibiyim bugün

X’ler, Y’ler Z’ler aklımda geziyor...

Uzunsokak’ta gezmek vardı ama iş bir yerimi dürtüyor...

Bilim adamı gibiyim bugün

Kimya ile uğraşmak isterken güneş kimyamı bozuyor...

Ganita’da oturmak vardı bugün, denizi taşlarcasına bakmak vardı ama bilim beni uyuz ediyor...

(Şükrü Üçüncü)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar