Baltayı taşa vurdu!

Baltayı taşa vurdu!

Araklı Belediye Başkanı Ümit Çebi, AKP Trabzon İl Başkanı Muhammet Balta’nın söylediği, ‘Araklı’yı AKP’ye katmalıyız’ sözlerine ateş püskürdü. Çebi, “Muhammet Balta kardeşim baltasını taşa vurmuştur. AKP Araklı’da

ARAKLI SAADET’İNDİR

Araklı Belediye Başkanı Ümit Çebi, yaptığı açıklamada AKP Trabzon İl Başkanı Muhammet Balta’nın Araklı‘da ki AKP İl Kadın Kollarının İlçe Kongresinde söylediği, ‘Araklı’yı AKP’ye katmalıyız’ sözlerine ateş püskürdü. Çebi, “Siyasette elbet herkes hodri meydan diyecek. Ancak Muhammet Balta kardeşim baltasını taşa vurmuştur. Araklılı hanımların Araklı Belediye Başkanlığını Saadet Partisinin alması için nasıl mücadele verdiğini iyi bilirler. Sayın Balta sakın Araklı’dan Belediye Başkan adayı göstermesin, çünkü yazık olur. Bu kadar iddialıyız. Araklı Belediyesi Saadet Partisinindir” diye konuştu.

 

GİZLİ ELİ AÇIKLAYIN

Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu’nun geçtiğimiz günlerde yerel bir televizyon kanalının haber bülteninde açıkladığı, ‘Uzun soluklu büyük projelerimizi uygulama noktasında gizli bir el projelerimize engel oluyor’ sözlerine Araklı Belediye Başkanı Ümit Çebi, “Hizmeti hangi gizli el engelliyorsa Volkan bey çıksın açıklasın” diye karşılık verdi. Çebi,  “Trabzon halkı vefalı bir halktır. Hizmeti engelleyen kim olursa olsun Trabzon halkı kırar o eli. Gizliyi açığa koymak zorundayız. İktidar partisinin mensubu, bürokratı hizmeti engelliyorsa çıkıp söyleyeceksin. Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu’na sesleniyorum; hizmeti hangi gizli el engelliyorsa ben söz veriyorum o gizli ele beraber karşı duracağız” ifadesini kullandı.

 

Merkezi hükümetin Belediye yatırımlarını yeterince desteklemediğini ileri süren Araklı Belediye Başkanı Ümit Çebi, “Biz çamur siyaset yapmıyoruz. Doğruyu söylüyoruz. İller Bankasından nüfustaki kişi başına yardım geliyor. Yardımlarda adaletsizlik yok, var dersek yalan söylemiş oluruz. Trabzon Belediyesine, AKP belediyesine eşit oranda yardım geliyor. Yani toplanan vergilerin yüzde altısı dağıtılıyor. Bu çok az, bu oran yüzde 90 olmalı” diye konuştu. Çebi, Araklı ilçesinin daha güzel bir vizyona kavuşması için Karadere ile ilgili projelerinin 5 il ve 100’ den fazla ilçenin projelerinin arasından AB Bilgi Fonu tarafından beğenilen en iyi proje olduğunu belirtti.

 

PARA AB’NİN DEĞİL BİZİM

Çebi şöyle devam etti; “Nisan ayı içerisinde bu projeye ilk kazmayı vuracağız. 2 yıl içinde de çocuk parkları, lokantası, kayıkla gezme imkanı olan sosyal bir alanı ilçemize kazandırmış olacağız.” Her fırsatta hükümetin ülkeyi AB ve ABD‘ye sattığını belirtmesine rağmen Karadere projesinin finansmanını sürekli eleştirdiği AB Fonlarından 532 bin Euro almayı başaran Ümit Çebi hakkındaki, ‘Hem AB’yi eleştiriyorsun hem de proje için kaynak sağlıyorsun’ şeklindeki söylentilere de sert çıkarak, “Ben asla Milli Görüş kimliğimi çıkarmam. AB’nin kasasındaki para kendi parası değil. AB’ye Türkiye’den çok para akmıştır. Mükemmel bir ekiple çalışarak yıllarca bizim paramızı alan AB’den paramızı söke söke almışızdır. Üstüne basa basa söylüyorum. AB’ye karşıyım. Bu Emparyalist bir birliktir. Biz D-8 İslam Birliğinin yanındayız.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.