Bambaşka tablo 

Trabzonspor, İstanbul’da Fenerbahçe’ye sarı-lacivertlileri adeta uşağı haline gelen Türkiye’nin FIFA kokartlı hakemi Cüneyt Çakır’ın enteresan kararlarıyla mağlup oldu. İlk yarıda sahafa iyi bir Fırtına vardı. İkinci yarıda ise Fener’in ilk gölü öncesi hakem Cüneyt Çakır’ın gözü önünde Serkan ‘a yapılan bariz faul verilmedi. Ve Bordo-Mavili takımın en büyük handikabı duran toptan gelen gol sonrası Karadeniz devinin direnci kırıldı. 

Halbuki ilk yarıda rakibini iyice kilitleyen Trabzonspor’un iki net penaltısı çalınmadı.19. dakikada Caner’in Abdülkadir Ömür’ü arkasından itiklemesinin  yanı sıra son dakikalarda Gustavon’un yine  Abdülkadir’i ceza sahası içinde  düşürmesi  hakem Cüneyt Çakır tarafından dışarı çekildi. Bu adam Şenes Erzik’in icazetiyle maç yönetmeye devam ediyor zaten. 

İlk 45 dakikada Fenerbahçe’ye pek pozisyon vermeyen Trabzonspor, ikinci yarıda İstanbul takımın Sosa’nın yerine Cisse’yi sahaya alarak çift forvete dönmesiyle düzeni  yıkılan taraf oldu. Bu yarının başında Bordo-Mavili takımın savunmasında bireysel hatalar   ve hakem Çakır’ın hamleleriyle ev sahibi takımın golleri geldi.  Fener’e gösterilmesi gereken sar kartlar sürekli es geçildi. Trabzonspor’un özellikle orta alanda gardı düşünce,  Sarı-Lacivertliler istediği gibi oyuna başladı. 

Bana göre Newton’un elinden gelen yapacağı tek şey vardı. İranlı Hosseini’yi  orta sahaının önüne alması olmalıydı.  Neden yapmıyor anlamış değilim. Çünkü bu alanda Kamil Ahmet dün bekleneni veremedi. 

Trabzonspor’da ilk devrede A.Kadir Ömür ve Nwakaeme diri gözüktü. İyi işler yaptılar. 1 gol yerine 2 gol de olabilirdi. Afobe ise sadece kazandırdığı golde vardı. Kısaca, Trabzonspor ilk yarıda vardı ikinci yarıda yoktu. Fenerbahçe hakem Cüneyt Çakır ve ‘Var’da yer alan hakemlerin sayesinde kazandı. 

Önceki ve Sonraki Yazılar