Başarı Dileklerimle...

Acaba bende ileride başbakan ya da başbakan yardımcısı olabilir miyim?

İnsanların duygularını kullanmak hatta insanları kullanmak mıdır bu ülkede itibar görmenin kıstası.

Bir yerlere gelmek, çıkar ilişkisi ile mi orantılıdır?

İnsanları siyasetin içine çeken siyasetçiler, halktan artık error sinyali alıyor. Halk ruh sağlığını kaybetmiş ve kendinden olmayana kötü gözle bakmaya başlamıştır.

İçimiz dışımız siyaset oldu.

Huzurumuzu kaçırdılar;  Bizleri güvensiz yaptılar.

Siyaset geçmişin kargaşası, olumsuzlukları, dargınlıkları ile besleniyor. Birbiri hakkında olmadık sözleri sarf eden koca koca adamlar bir anda menfaat denilen çıkar ilişkisi söz konusu olduğunda can ciğer sarması olabiliyor. Buna en iyi örnek bugün Başbakan yardımcısı olan Numan Kurtuldu pardon Kurtulmuş beydir.

İlk paragrafımda ki “bende” ile başlayan cümleme açıklık getirmek isterim.

Numan Kurtulmuş’a sizinle yoluma devam edemem, siz çünkü tehlike sinyalleri veriyorsunuz, partinizi ve size güvenenleri İdealleriniz uğruna harcayacak gibisiniz düşüncesiyle istifa ettim. Ama hiç hakaret etmedim. Fırsat buldukça gerçekleri yazdım. O yüzden bende olabilir miyim diye kendi kendime sordum. Ama cevap olumsuz; Çünkü ben menfaatim uğruna kimseyi yarı yolda bırakmadım. Mazlum ve mağdur edebiyatı yapmadım. Hatta insanların dini duygularını kullanmadım. Devleti hep kutsal saydım; Hiç devletten bende nasıl faydalanırım diye bir düşünceye sahip olmadım, olamazdım. Benim kültürümde dedelerimizin, atalarımızın savaşarak elde ettikleri bu toprakları altın saymak ve üstün görmek vardır. Devlet dokunulmaz olan ve mukaddes olandır.  O yüzden de benden ne köy ne de kasaba olur. Allah siyasetçi olmayı hem benden hem de sevdiklerimden uzak tutsun. Denedik, gördük ve maalesef bize göre değil…

Kurtulmuş Bey başbakan yardımcısı oldu. Artık çok sık izleyip, dinleyeceğimiz Kurtulmuş Beye ben nasıl bakacağım? Çünkü dün kara diyen bugün nasıl beyaz der. Dün Karunlaşmayacağız diyen bir insan bugün nasıl paradan yana tavır alır. Ama Kuran’ı Kerim Karun’u çok zengin ve bütün mal varlığını bir anda kaybeden kişi olarak anlatır. Yani Allah dışında hiçbir şey ebedi değildir der Kuran..

Kurtulmuş Beye yeni görevinde başarılar diliyorum. Umarım başarılı olur da Türkiye Cumhuriyeti düştüğü bu zor durumdan kurtarır. Kendini değil de ülkeyi kurtarır umarım.

Bir kalemde silip attığı, oyunlar oynadığı, kendini pişirdiği HAS Partiyi hiçbir zaman unutmamasını hatırlatırım.

Acaba Sayın Kurtuldu kendi düşünceleri içinde kayboldu da böyle bir şey mi yaptı?

Çocuklarına ve torunlarına hayatıyla ilgili yaptığı hangi olayla ışık olacak acaba? Ben dedemin Kurtuluş savaşı, hayata tutunma çabası ve Allah’a olan aşkını izleyip, gözlemleyerek büyüdüm; Ve dedem bana hep ışık oldu. Işıklar içinde yatsın dedeciğim.

Sayın Kurtulmuş! biz unutan bir milletiz kim bilir belki de kahraman olursun? İnsanlar saadet Partisi döneminde Hocaya yaptıklarınızı ve sonrasında Has Partide size güvenenleri yüz üstü bıraktığınızı, Mehmet Bekaroğlu’na yaptıklarınızı ve daha nicelerini hep unutur, hatta unuttu bile.

Hedefinize biraz geçte olsa ulaştınız. Gözünüz aydın olsun. Konuşulan senaryolar artık gerçeğin ta kendisi. Aman ha heyecan falan yapmayın. Siz heyecanlandığınızda ya da sinirlendiğinizde Allah korusun hastanelere falan gidiyorsunuz. Kendinize dikkat eyleyin. Cumhurbaşkanlığı köşkü ve başbakanlık arasında mekik dokuyacaksınız. Bu yüzden de form tutun, spor yapın. Dikkatli olun. Ülkemizin sizin gibi bu işin piri olan insanlara ihtiyacı var.

Yönetmenliğini Kevin Costner’in yaptığı yedi dalda ödül alan bir film “Kurtlarla Dans” filmini hatırladınız mı; Hani vahşi ve barbar Kızılderili anlayışına karşın onlarla uyum içinde yaşamanın mümkün olabileceğini ve bunu sağlamanın da olası olacağını vurgulayan film.

Kızılderililerle yaşamanın olasılığı bizde birbirine tahammülü olmayan insan modelleriyle nasılda abesle iştigaldir. Acaba diyorum yeni başbakan ve başbakan yardımcıları el sıkmayı başarabilecekler mi? Ötekileştirmeden. Alevi’ye kem gözle bakmadan, kapalı açık ayırımı yapmadan, Çocuklarımıza artık haksızlık yapmadan tıpkı Kızılderili örneğindeki gibi uyum sergileyebilecekler mi? Bize de yoksa Kevin Costner gibi bir kurtarıcı ve herkes gibi olabilmeyi başaran liderler mi lazım?

Bizim dansımız sanırım kurt olan siyasetçilerle daha çok uzun sürecek; Yoksa halk yine masum, yine aç, yine mağdur, yine saf. Havva

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.