Başbakan'dan taziye skandalı

Başbakan'dan taziye skandalı

HAKKARİ’de 12 askerin şehit edildiği saldırıda kaçırılan 8 askerden er İrfan Beyaz’ın babası Halil Beyaz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ve Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu’ndan gelen başsağlığı telgra

PKK'nın elinde olduğu iddia edilen oğlu İrfan’ın kurtarılması amacıyla avukatları aracıyla DTP Diyarbakır Milletvekili eski İnsan Hakları Derneği Genel Başkanı Akın Birdal’la görüştüklerini anlatan Halil Beyaz, bu konuda yetkililerin duyarsızlığından yakındı. İki gün önce kendisine postacı aracılığıyla Başbakan Erdoğan, Tarım ve Köyişleri Bakanı Eker ve Devlet Bakanı Başesgioğlu’ndan taziye mesajı geldiğini belirten baba Halil Beyaz, “İki gün önce evimize postacı geldi. Bana ‘Şehit babası sen misin’ dedi. Ben de ne olduğunu öğrenmek için ‘evet’ dedim. Başbakan ve iki bakandan gelen ve ‘Oğlunuz şehit oldu başınız sağ olsun’ denilen telgrafı okuduğumuzda aile olarak yıkıldık. Biz oğlumun kaçırıldığını ve halen yaşadığını biliyoruz. Şimdi biz buna mı, yoksa Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na mı inanalım?” diye konuştu.

Halil Beyaz ayrıca Başbakan’a hitaben şunları söyledi:

“Bir baba olarak Başbakan’a oğlu için ‘Amerika’da şehit oldu’ diye haber verilseydi acaba ne yapardı, ne ederdi, ne düşünürdü? Sonradan da böyle bir şeyin olmadığını kendisine söyleselerdi o zaman ne yapardı? Kendisinini de evlat, bizimki de. Onunki Başbakan çocuğu olabilir, bizimki de bir inşaat işçisinin çocuğu. Sonuçta biz de insanız. Bana göre insan insandır.”

ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Halil Beyaz, oğlunun kaçırıldığı saldırıda şehit edilen Mehmet Cücük’ün Şehitkamil İlçesi’ne Aktoprak Beldesi’ne bağlı Göksuncuk Köyü’ndeki ailesine başsağlığı ziyaretinde bulundu.

Oldukça duygusal anların yaşandığı ziyaret sırasında konuşan Halil Beyaz, “Çocuklarımız Isparta’da acemi birliğinde de Dağlıca’da da birliktelerdi. Kader birliği yapmışlardı” dedi.

Şehit er Mehmet Cücük’ün babası Cebbar Cücük de “İnşallah İrfan da diğer kayıp askerlerimiz de kurtarılır. Eğer devlet kurtarmayacaksa ne yapılması gerekiyorsa yapalım. Biz gidip evlatlarımızı alalım” diye konuştu. Cebbar Cücük, şehit oğlunun teröristlerin elinde rehin olarak bulunan İrfan Beyaz ile birlikte çektirdiği fotoğrafı anımsatarak, “Çocuklarımız beraber fotoğraf çektirmiş, biz de çektirelim” diyerek elini Halil Beyaz’ın boynuna atıp fotoğraf çektirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.