Başkan Genç’in yeni cazibe alanı!

baskan-gencin.jpeg  Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Ortahisar Belediyesinin yeni binasını dün gezdi ve çok da beğendi. Hem Ortahisar Belediyesi hem Ortahisar Kaymakamlığının yan yana oluşunun vatandaşlar için büyük kolaylık olduğunu da vurguladı. Vali Ustaoğlu’nu makamında ağırlayan Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç de ileriye dönük ihtiyaçların karşılanması bakımından çok iyi bir konuma geldiklerini ifade et  ve çok da iddialı bir açıklamada bulundu.
  Ortahisar'ın büyük bir eksikliğini gidermiş olduklarını ifade eden Başkan Genç, ‘İlçemizi temsil yeterliliğine sahip, estetik bir mimari anlayışla yapılmış bir eser ortaya çıktı. Şu anda bütün birim müdürlüklerimiz tam kapasiteyle vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Vatandaşlarımız da kısa süre içinde binamıza alıştı. Her türlü işlemi hızlı bir şekilde yerine getiriyoruz. Vatandaşlarımız da bundan son derece memnun kalıyor. Burası zaten şehrin merkezi bir yeri... Ulaşım kolaylığı var. Pazarkapı Kentsel Tasarım Projesi kapsamında inşa ettiğimiz ticari alanlar ve konut alanları tamamlandığında ciddi manada buraya canlılık ve hareket gelecek. Tabiri caizse, şehrimizin göbeğinde Meydan Parkı'na alternatif yeni cazibe alanı oluşacak’ diye konuştu.
Ziyaretin son bölümünde Vali Ustaoğlu ile Başkan Genç, Ortahisar'a yapılacak projelerle ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Fatih Parkı’nda ilk  etap yılsonuna bitecek

    Trabzon’da düzenleme çalışmaları süren Fatih Parkı’na ilişkin haberimiz üzerine yüklenici firma müteahhidi Cabir Cihan aradı, biraz da serzenişte bulundu. Parkın birinci etap yapımının ihalesini aldıklarını hatırlatan Cabir Cihan, hak ediş yani ödeme alamadıkları için işin uzadığını, kanun gereğince ek süre aldıklarını, park düzenlemesinin büyük ölçüde tamamlandığını, 31 Aralık 2019 tarihi itibariyle Büyükşehir Belediyesine ilk etap işi teslim edeceklerini vurguladı. 
‘Bizim gizli saklımız yok, yaptığımız tüm işler ortadadır’ diyen Cabir Cihan, parkta çok hassas çalıştıklarının altını çizerek, ‘Tüm kazılarımızı ellerimizle yaptık. Çok hassas davrandık. Hiçbir ağaca zarar vermedik. Hem Botanik Parkta hem Ekopark’ta aldığımız işlerin hakkını verdik diye düşünüyorum. Fatih Parkında da farklı olmayacak’ ifadelerini kullandı.
  Projeyi hazırlayan kurumun Büyükşehir Belediyesi olduğunu ve proje dışında hiçbir iş ve işlem yapmadıklarını ifade eden Cabir Cihan, ‘Fatih Parkında eksiklerimiz olabilir. Onları tamamlayacağız. Kimsenin şüphesi olmasın. Belediyenin bize verdiği projeye göre hareket ettik. Orada hangi imalatımız varsa projede verildiği gibidir. Peyzaj çalışmalarını da tamamen Belediye kendi ekibiyle yapıyor. Park Bahçelerdeki arkadaşlarımıza iyi bir altyapı hazırladığımızı düşünüyorum’ diye ekledi. 
Cabir Cihan’a yaptığı açıklamalardan ötürü teşekkür ediyoruz.   

Çömlekçi’deki enkazlar acele kaldırılamaz mı?

 comlekci-002.jpg Kentsel dönüşümdeki Çömlekçi Mahallesinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla acele kamulaştırma kararı alınmıştı. Acele kamulaştırma için ne  yapıldı, ne yapılıyor bilmiyoruz ama orada yıkımı yapılan evlerin enkazları arasından evlerine giden vatandaşların şikayeti bitmiyor. Çömlekçi’den gazetemizi arayan bir okurumuz, ‘Acele kamulaştırmayı bilmiyoruz ama burada acele enkaz yığınları kaldırılamaz mı? Evlerimize rahat ulaşım sağlanamaz mı? Burası resmen mezbeleliğe döndü. Belediye bu için çaresine bakmalı. Burada bir rezillik yaşanıyor kimse sesimizi duymuyor’ diyor.  

Güler Köleoğlu unutulmadı

guler-koleoglu-002.jpg  Merhum işadamı Kenan Oltan’ın kızı ve Trabzon Ticaret Borsası eski başkanlarından merhum Şükrü Güngör Köleoğlu’nun geçen yıl vefat eden eşi Güler Köleoğlu için bugün anma töreni düzenlenecek. Türkçe-Edebiyat öğretmeni de olan Güler Köleoğlu için anma töreni ailesi, yakınları ve sevenlerinin katılımı ile saat 13.15’de Sülüklü Asri Mezarlığı’ndaki kabri başında yapılacak. Köleoğlu’nu rahmetle anıyoruz.

 

2 Nolu Beşirli’den  otobüs şikayeti!

  2 Nolu Beşirli Mahallesinden arayan bir okurumuz, Belediye otobüsünün Şenyuvam - Liderkent sitelerine uğramadan direk yeni Kanuni Bulvarına geçiş yaptığını söyledi ve bu duruma bir çözüm getirilmesini istedi. 2-nolu-besirli.jpgÖzellikle yağışlı havalarda otobüsten indikten sonra Şenyuvam’daki evine ulaşana kadar güçlük yaşadıklarını ifade eden okur, ‘Mavi Kent sitesi köşesinden dönüşte bir durak var ama Şenyuvam-Liderkent’in oraya bir durak yeri koymadılar. Şenyuvam’a inmek için 500 metre kadar yürümek zorunda kalıyoruz. Yazın neyse ama kış mevsiminde olacak gibi değil. Belediye yetkilileri bu soruna bir çözüm bulamaz mı” diye serzenişte bulundu.   

TS idmanına  sürpriz ziyaretçi

  Şarkıcı Buray, Meme Kanseri Farkındalık Ayında konuya dikkat çekmek amacıyla yaptığı çalışmaları sürdürüyor.ts-idmanina.jpg Dünya Sağlık Örgütü tarafından Meme Kanseri Farkındalık Ayı olarak belirlenen Ekim ayında duyarlılığın artması için birçok mecrada yapılan çalışmalara destek vermek için etkinliklerin yüzü olan Buray, UEFA maçı öncesi Trabzonsporlu futbolcularla da bir araya geldi. Maç için başarılar da dileyen sanatçı, teknik direktör Ünal Karaman ve futbolcu kadrosu ile birlikte bir fotoğraf çekimi gerçekleştirdi. Meme kanseri riskini azaltmak için sağlıklı beslenmeli ve spor yapmalısın, yazılı pankartın açıldığı etkinlikte, Buray’ın yanı sıra Trabzonspor Sağlık Kurulu Başkanı Yaşar Kibar Güven, Futbol Şubesi sorumlusu Özer Bayraktar ile Türkiye Meme Hastalıkları Derneği Doğu Karadeniz Meme Hastalıkları Derneği Yönetim Kurulu üyesi Eda Küçüktülü’nün katıldığı organizasyonda ünlü şef Berke Kurtbay da yer aldı.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar