Başkan gidici mi?

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu; gitti-gidiyor, görevden alındı-alınacak şeklindeki söylemlere ve iddialara rağmen, ne görevden alındı ne de Trabzon’u terk etti. Başkan Gümrükçüoğlu, yeni dönem için şimdiden hesap kitap yapmaya başladı. Başkan, yeni dönem için hesap yapadursun, muhalifler ise seçimler sonrası Trabzon Büyükşehir Belediyesine müfettişler geleceğini ve geniş kapsamlı bir soruşturma yapacaklarını iddia ediyor. Bu iddiayı dile getiren CHP milletvekili aday adaylarından Nuri Aydın, ‘24 Haziran gecesi Türkiye’de yeni bir dönem başlayacak. Yeni dönemde, Milletin parasının nerelere harcandığı herhalde irdelenecektir. Belediyeler de mercek altına alınacaktır. Bana öyle geliyor ki, başkanımız da gidicidir’ dedi.

AK Parti’nin adayları!

ak-parti-001.jpg

Dün akşam saatlerinde eski milli boksörlerimizden AK Parti Trabzon milletvekili aday adayı Selçuk Çebi, Kuzey Ekspres’i ziyaret etti. Selçuk Çebi, geçen seçimde de aday adayı idi. AK Parti’de aday adayı olan isimlerin üç beş istisna dışında tamamı Cumhurbaşkanına sunulan 16 veya 18 kişilik listede yer aldıklarını söylüyorlar.
Selçuk Çebi’ye kadroya girebildin mi, dedik.  
-‘Kadroya girmek önemli değil. Önemli olan takımda yer alabilmek. Umutluyum. Bundan önceki seçimlerde adaylar değil parti sürükleyici idi. Bu seçimde tersi olacak’ demekle yetindi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulan listede kimin kimlerin yer aldığını bilmiyoruz. Bildiğimiz, Saadet Partisine gidebilecek oyların AK Parti’ye gelmesi için, Saadet’e yakın bir adayın ilk dört içerisinde yer alacağıdır.

İYİ Parti’nin adayları!

İYİ Parti Trabzon aday adayları önceki gün Pelitli’de bir düğün salonunda görücüye çıkmıştı. Partililerin büyük ilgi gösterdikleri tanıtım toplantısında,  aday adayları büyük beğeni almıştı. İYİ Parti’de Trabzon milletvekili aday sıralamasının nasıl yapılacağı merak konusu oldu. Ankara’dan sızan haberlere bakılırsa, merkez, batı- doğu ve batı şeklinde bir sıralama yapılacağı söyleniyor.
 
Boztepe’deki otelin yolu!

boztepedeki-otelin.jpg

Trabzon il genelinde son 10 yılda özel sektör tarafından birkaç küçük çaplı üretim tesisi hizmete açılırken, turizm tesisinde patlama yaşandı. Trabzon il genelinde son 10 yılda onlarca otel, motel, pansiyon açıldı. Trabzon Boztepe’de yapımı devam eden otel, bu yıl içerisinde hizmete girecek. Ancak, otelin yol sorunu bulunuyor. Trabzon merkezden Boztepe’ye çıkan yol trafiği kaldırmıyor. Yol, tıkanıyor.

Rize’de 15 katlı otel!

Trabzon’un yanısıra Rize il merkezinde ve yaylalarda da otel, motel yapımı devam ediyor. Rize sahilinde yapılan 15 katlı 290 odalı, çok sayıda salonu bulunan 5 yıldızlı Ramada otel, yerli ve yabancı turist bekliyor. Bu arada Rize’nin Trabzon girişinde eskiden Dedeman otel olarak hizmet veren otelin  yerine Cengiz İnşaatın yeni bir otel yaptırdığı bildirildi.
 
Ramada Gümüşhane!
Öte yandan Gümüşhane’de geçen yıl hizmete açılan Ramada Gümüşhane oteli de Trabzon’daki oteller gibi yerli ve yabancı turist beklemeye başladı.

Cumhurbaşkanımızı eleştiremezsin!

cumhurbaşkaniizi.jpg

Geçenlerde AK Parti il teşkilatında ilginç bir tartışma olmuş. AK Parti’nin Tonya Belediye Meclis Üyelerinden Hasan Tonya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek, “Muhtarları defalarca yanına çağırdı. Bizi bir kez bile davet etmedi. Bu doğru değil. Şimdide bizi seçim öncesi sahaya inin oy isteyin çalışın diyor” demiş. Bu esnada AK Parti İl Başkan yardımcısı ve SKM başkanı Hasan Dilekoğlu, adaşı Hasan Tonya’nın sözünü kesmiş ve ‘Bizim partimizin varlık sebebi, en büyük gücü Cumhurbaşkanımızdır. Cumhurbaşkanımızı eleştiremezsin! Tasarrufları bizim için emirdi. Haddini bil. Kimse AK Parti çatısı altında sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiremez’ diyerek sert çıkmış…
Hasan Tonya, Hasan Dilekoğlu’nun tepkisine cevap verdi mi vermedi mi, bilemiyoruz. AK Parti içerisinden bize aktarılan bilgilere göre, parti içten içe hafiften kaynamaya başlamış.

****************

İkinci turda RTE'ye verecek olan HDP sözcüsü Pervin yanılıyor, bunun gibi Pkk sermayeleri ve kiralık solcuların Çiller aleyhine kampanyalarına rağmen DYP'ye Çiller'e verdikleri oydan daha fazlasını Meral Akşener'e verecekler, fakat tabi ki Kürt postuna bürünen kriptolar oy vermeyecek ve Pervin'in bu açıklamasıyla da HDP'nin ne kadar ırkçı faşist bir parti olduğu da apaçık bir kez daha görülüyor, ne demek hiç bir Kürt Meral Akşener'e oy vermeyecek ne demek ırkçılıklarını ve faşistliklerini itiraftan başka bir anlamı yok, bu tehdidin!..
Yaz bir kenara Pervin, Meral Akşener Diyarbakır'da sürpriz yapacak.
(Metin Yılmaz)

 

 

 

Bu olaydan çıkartılacak sonuçlar!

1. Sermaye cahil görmemişin elinde, yani sonradan görmenin. O halde eğitimin ülkede çok bir anlamı yok. Okumakla bu kadar para kazanılmaz. Bu çok kötü...
2. Bir arabaya 4 milyon TL veren bir kişinin sahip olduğu sermayeyi düşünemiyorum. Bu para alın teri ile kazanılamaz.
3. Trafik polisi memurları tebrik ediyorum. Böyle bir arabaya para cezası kesme cesaretini gösterdikleri için.
4. Bence böyle bir arabaya sahip olan kişilerin maliye tarafından da denetimden geçmesi lazım, devlete vergisini ödüyor mu* Arabanın sahibi gerçekten beyefendi veya hanımefendi birisi çıksaydı ki; bu imkansız bahsettiğim kişilikler böyle bir avam davranışta bulunup toplumu rahatsız etmezler, denetçilerin sorgulamasının yeri olmayabilirdi. İşte bir Türkiye gerçeği....Yazık...
(Prof. Dr. Erol Erduran)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar