Başkan Trabzon’u tanıtıyor

Başkan Trabzon’u tanıtıyor

Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, Macaristan’ın kenti Zigetvar’da Macaristan, Romanya, Finlandiya ve Hırvatistan medya mensuplarına Trabzon’u anlattı. Başkan Canalioğlu festival alanında fındık dağıttı.

MEHTER TAKIMINA

BÜYÜK İLGİ

Trabzon Belediye Başkan M. Volkan Canalioğlu, beraberindeki mehter takımı ile gittiği Macaristan’da büyük ilgi gördü. Başkan Canalioğlu, Zigetvar’da Macaristan, Roman, Finlandiya ve Hırvatistan medya mensuplarına Trabzon’u anlattı. Trabzon Belediyesi Mehter takımının verdiği konserler Macarların ve festivale katılan diğer ülke gruplarının büyük ilgisini çekti. Konserlerde özellikle yaşlı Macarların zaman zaman duygulu anlar yaşadığı gözlendi. Belediye Başkanı M. Volkan Canalioğlu ve Trabzon heyeti her gittiği yerde büyük bir sıcakkanlılıkla ağırlanırken, Trabzon’un tanıtımına da büyük katkı sağlanıyor.

 

ZİGATVAR’DA

TS SEVGİSİ

Başkan Canalioğlu Macaristan’da kaldığı 4 gün süre içerisinde Macaristan, Romanya, Finlandiya ve Hırvatistan medya mensuplarına Trabzon’un Türkiye’de tarih, turizm ve kültür ve sanatın beşiği olduğunu söyledi. Başkan Canalioğlu, 2011 yılında Avrupa Gençlik Olimpiyatlarının Trabzon’da yapılacak olmasının bu kenti ne kadar önemli kıldığını söyledi. Röportajın ardından Başkan Canalioğlu alanda bulunan kalabalığa Trabzon’dan getirdiği fındıkları dağıttı. Trabzon heyetini Başkan Canalioğlu’nun daha önce hediye ettiği Bordo Mavi forma ile karşılayan Zigetvar Belediyle Başkanı Jozsef Paızs Başkan Canalioğlu ile birlikte sık sık “Bordo, Mavi, en büyük Trabzon, şampiyon Trabzonspor” diye tezahürat yaptılar.

 

MEZARA TRABZON

TOPRAĞI SERPİLDİ

Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu ve beraberindeki heyet Zigetvar’da Türk-Macar dostluk parkında bulunan Kanuni’nin Mezarını ziyaret etti. Daha sonra Trabzon’dan getirilen toprak Kanuni’nin mezarına serpildi. Mehter takımının Zigetvar kalesindeki konserin ardından Başkan Canalioğlu ve Trabzon heyeti kemençe eşliğinde horon oynadılar. Macarlar mehter tamının yanısıra kemençe eşliğindeki horona da büyük ilgi gösterdiler. Canalioğlu, Trabzon belediyesi olarak kentimizi dünyaya açmak ve onun tanıtımını yapmak amacıyla kardeş kent ilişkilerimize büyük önem verdiklerini belirterek, “Bu önem karşılıklı dostlukların, sosyal ve kültürel ilişkilerin gelişmesini sağlamaktadır. Bu tür etkinliklerle Mehter takımımızı, kemençemizi, horonumuzu tanıtıp sevdiriyoruz. Bu kapsamda gittiğimiz Macaristan da bulunduğumun süre içerisinde ülkemizi ve Trabzon’u en iyi şekilde temsil ettik. Macaristan’ın önde gelen basın ve medya kuruluşlarına Trabzon’u anlatarak tanıttık” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.