BAŞKENT’TE TEMİZ İŞ

Trabzonspor Başkent’te temiz iş gördü. İlk yarıda oyuna tamamen hakim olan Bordo-Mavililer, orta sahada oyunu kurgusunu çok iyi uyguladı. Özellikle dün ilk kez 11’de sahada görev alan Fırtına’nın yeni genç transferi Berat,  orta bölgedeki yükü bir nebze hafifleten isim oldu.

Maç öncesi hafif sakatlığı olan ve  oynayıp oynamayacağı  müsabaka saatinde belli olan A.Kadir Parmak ve   Berat Özdemir  uyumlu ikili olarak dikine oynadılar. Diğer orta sahada görev yapan Flavio da çalışkanlığı ile dikkat etti.

Fırtına’nın 2-1 kazandığı maçta Bordo-Mavili takımın Jorge Djaniny ve  Caleb Ekuban ile attığı iki golde hem hazırlanış hem de bitiricilik bakımında mükemmel idi. İlk  golde  Jorge Djaniny ve Caleb Ekuban, Konyaspor maçındaki yapılan istasyon verkaçını dünde yaparak Trabzonspor’u öne geçirdiler. İkinci golde ise Nwakaeme’nin adrese teslim attığı topta Ekuban işi bitirdi.

Bordo-Mavilileri, attığı kadar da kaçırdı.  Afobe ve Nwakaeme ikinci yarıda biraz daha etkili olsaydı fark daha da açılabilirdi. Fırtına’da sol bek Marlon bana göre her maç üzerine koyan bir futbol sergiliyor. Sağ kenarda yer alan Serkan, pek hata yapmadı. Trabzonspor, ancak ikinci yarının sonlarına doğru vitesi düşürdü ve Başkent ekibinin baskısıyla karşılaştı.

İkinci yarının sonlarına oyuna giren İranlı Majid Hosseini’nin   büyük hatası sonucunda gelişen atakta meydana gelen pozisyonda Edgar Le’nın topu elle çelmesiyle ev sahibinin gole çevirdiği penaltıdan  sonra kırmızı-siyahlılar umutlandı.

Savunmanın göbeğinde görev yapan Vıtor ve Edgar Le, Gençlerbirliği forvetlerine çok pozisyon vermediler. Dünkü maçta orta alanda düzgün ve olgun paslar, geri ve yana değil de ileri oyun zevk verdi. Bu oyunda Berat ve Parmak’ın rolü vardı. Oyunun hemen başında Vıtor’un kafa vuruşu kaleye girerken Nwaakeme’ye çarpması enteresandı.

Jorge Djaniny dünkü maçta gol atarak görevini yaptıysa Trabzonspor’un bu bölgeye daha etkili bir oyuncuyu kadrosuna katmalı. Maçın hakemine gelince. Mustafa Öğretmenoğlu’nun son dakikalarda Kâmil Ahmet’in pozisyonuna hem  faul  hem de sarı kart vermesi çok önemli bir hataydı.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar