Bayburt'ta 3 projeye DOKAP desteği

Bayburt'ta, Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığınca desteklenecek projeler için imza töreni düzenlendi.

Bayburt Haber 07.06.2022, 15:03
Bayburt'ta 3 projeye DOKAP desteği

Valilik Toplantı Salonundaki imza töreninde konuşan Vali Cüneyt Epcim, projelerin hayırlara vesile olmasını temenni ederek, DOKAP'tan bundan önce de güçlü destekler aldıklarını söyledi.

Epcim, elde edilen sonucu Bayburt için hiçbir zaman yeterli görmediklerini ve proje bazlı destekler konusunda DOKAP'tan beklentinin daha fazla olduğunu belirtti.

Bayburt'a destekleri dolayısıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a teşekkür eden Epcim, "Ayrıca DOKAP Başkanımız Hakan Bey'e, Bayburt'umuza gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Projelerimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." dedi.

DOKAP Başkanı Hakan Gültekin ise DOKAP olarak Bayburt ve Demirözü belediyelerinin çeşitli projelerine destek verdiklerini ifade etti.

Gültekin, bunlar haricinde Aydıntepe Kaymakamlığına ait "Atölyemde Geleceğimi Kodluyorum", Milli Eğitim Müdürlüğüne ait "Yöresel Üretim Yerinde İstihdam" ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne ait "Koyunculuk Altyapısının Geliştirilmesi" projelerine destek olunacağını ifade etti.

Konuşmaların ardından projelerin uygulanmasını karara bağlayan protokollere imza atıldı.

Törene, Aydıntepe Kaymakamı Mehmet Arsoy, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hakan Tomar, Tarım ve Orman İl Müdürü Selami Ersen, Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) Bayburt Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Muhammet Murat Buğan katıldı.

Yorumlar (0)