Becerip bir pet alamadı!

KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi, yaklaşık bin yatağı ile bölgenin en büyük sağlık kuruluşu! Bölge onca hastane olmasına rağmen, hastalar yine Farabi’yi tercih ediyor. Ancak, Farabi’ye gelen hastalar geldiğine bin pişman!
Bölgedeki bir çok hastanede bulunan kanser taramasında kullanılan tomografi cihazı, hastanenin acil ihtiyacı olmasına rağmen rektör Prof.Dr. Süleyman Baykal’ın para bulamama gerekçesiyle bir türlü alınamadı.  
Tıp Fakültesi Farabi Hastanesine Kanser taraması için giden hastalar, tomografi cihazının olmaması nedeniyle Rize veya Samsun Tıp fakültesine sevk ediliyor. KTÜ rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal’ın, tomografi cihazını vadeli alabileceğini söyleyen bir uzman doktor, ‘Makine iki-üç yılda kendisini amorti ediyor. Buna rağmen rektörümüz becerip de bir pet cihazı alamadı’ dedi.

becerip-bir-pet.jpg

Belediye Meclisi’nde
MHP aut!

 

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde önceki gün imar ve plan-bütçe komisyonu seçimi vardı. AK Partili meclis üyelerinden imar komisyonu üyesi Hatice Öztürk ve Plan bütçe komisyonu üyesi Mehmet Karaoğlu, milletvekili aday adayı oldukları için istifa etmişlerdi. MHP’li meclis üyesi Ayşe Kabadayı İmar, Mahmut Öksüz de Plan ve bütçe komisyonu üyeliği için aday oldular.  CHP’li meclis üyelerinin de desteklediği iki üyeye AK Parti meclis üyeleri oy vermedi ve komisyon üyeliklerine AK Partili üyeler seçildi. CHP Belediye meclis üyesi Cahit Erdem, ‘24 Haziran seçimleri için Cumhur ittifakı kuran iki parti komisyon seçimlerinde karşı karşıya geldiler. CHP grubu olarak MHP’li meclis üyelerini desteklememize rağmen, AK Partili üyelerin oylarıyla AK Partililer komisyona seçildi. Cumhur ittifakı görünen o ki kağıt üzerinde bir ittifak’ değerlendirmesini yaptı.
 
O iftarı Soylu verdi!

o-iftari-soylu.jpg

AK Parti’de Süleyman Soylu’ya yakın isimlerden biri olan Murat Zeki Solak,  Yenimahalle sahilinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katıldığı iftarı bizzat Soylu’nun verdiğini söyledi. Solak, ‘İftarı sayın Süleyman Soylu verdiğine göre Vali bey de bürokratları ve STÖ temsilcilerini vs. davet etti. Ev sahibi sayın vali idi. Zaten sayın valimiz internet sitesinde de görüntüleri yayınladı. İftar partinin verdiği bir iftar değil’ dedi.

Haydar Revi
neden susuyor?

Saadet Partisi ve İYİ Parti il Başkanlarının, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AK Parti’ye yönelik eleştirilerine AK Parti il başkanı Haydar Revi’nin cevap vermemesi partililer arasında farklı yorumlara neden oldu.  

haydar-revi.jpeg
AK Parti’nin eski yöneticilerinden biri whatsaptan ilginç bir mesaj attı ve şöyle dedi; 
‘Muhalif il başkanlarının sayın bakanımız Süleyman Soylu’ya yönelik eleştirilerine cevabı kim versin; A- Bekir Barçın, B-Ünal Karaman, C- Haydar Revi, D- Mustafa Topaloğlu’
Muhaliflere cevap verecek kişi, il başkanı Haydar Revi’dir. Revi, olayı büyütmeme adına veya başka bir nedenle cevap vermemiş olabilir.

Mustafa Usta
ana kumandada!

mustafa-usta.jpg

AK Parti il başkan yardımcılarından Mustafa Usta, hemen her seçimde olduğu gibi bu seçim öncesinde de partinin lokomotifi ve ana kumanda masasının en önemli ismi. AK Parti ye her dönemde karşılıksız ve beklentisiz maddi ve manevi destek veren Mustafa Usta, Uzunsokak’taki büyük mağazasını da partiye tahsis etti. Recep Tayyip Erdoğan hayranı olan Mustafa Usta, ‘Allah’ın izniyle bu seçimi yüzümüzün akıyla tamamlayıp, hedeflediğimiz sonucu elde edeceğiz ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ı ilk turda seçeceğiz’ dedi.

Ataparklılardan
Örs’e tam destek!

ataparklilar.jpg

İYİ Parti Trabzon milletvekili adayları ve parti yöneticileri önceki gün, Atapark’ta idi. Atapark’taki Varlıbaş Alışveriş Merkezini ziyaret edenler ile mahallenin gençleri ve ileri gelenleriyle bir araya gelen İYİ Partililere büyük ilgi gösterildi. İYİ Parti milletvekili adayı Osman Akbulut, mahalle sakinlerinin gösterdiği ilgiye teşekkür ederek, ‘İyi Parti, AK Partiye oy veren ve AK Parti iktidarlarından bunalanlara iyi geliyor’ dedi. Akbulut, partilerinin 24 Haziranda Trabzon’da rekor düzeyde oy alacağına inandığını belirterek, ‘Kararsız seçmenin adresi İYİ Parti olacaktır. Meydanlarda ve gezdiğimiz yerlerde bunu görüyorum’ dedi.

*****************

Aziz Yıldırım, 20 yıllık iktidarını kaybetti. Çünkü karşısına güçlü bir adam ve güçlü söylemleriyle çıktı. Sonuç, güçlü ve güçlü söylemleri olan kazandı.
AKP 16 yıllık iktidarını nasıl sürdürdü? Karşısına 16 yıl boyunca ne güçlü birisi, ne de güçlü bir söylemi olan kimse çıktı. Düzen böyle kurgulanmıştı. Şimdi karşısına güçlü iki kişi, güçlü söylemleriyle çıktı. İlk defa iktidar kendisiyle yüzleşmek zorunda kaldı ama onlar bunun farkında değiller. Bu yüzden hala, yol yaptık, köprü yaptıktan öte bir söylem geliştiremediler. Unutmadan, bir de kendilerinden olmayan herkese hain, demekten başka.
Hain kimdir? Vatanı satandır. Peki vatanın bir parçasını vermek hainlik değil midir?  PKK ile vatan için savaşılıyorsa aynı vatanseverlik niçin Ege adaları için gösterilmez. Bu çelişkiyi izah edebilecek herkese saygılarımı sunarım.
Evet, artık güçlü söylemleri olan bir ittifakla karşı karşıyadırlar ve dip dalga kendisini hissettiriyor bile. 
Temel Karamollaoğlu bu ittifakın en güçlü kişiliğidir çünkü siyasi analizleri en doğru ve tutarlı olandır da. Merak Akşener ve Muharrem İnce dip dalgayı sürükleyen iki güçlü söylemi olan kişilerdir. Şimdilik bu kadar. 
(Temel Kahveci)

*************

Milletvekili olmadan önce nasıl bu ülke için mücadele ettiysem, Silivri mahkemelerinde kumpasçıların karşısında durduysam yarın da bu ülkenin yurtsever, Atatürkçü bir yurttaşı olarak CHP ve aydınlık bir Türkiye için mücadele etmeye devam edeceğim. 
(Haluk Pekşen)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar