Belediye’ye haksızlık!

Belediye’ye haksızlık!

Trabzon’a bu kadar fazla kar en son hangi yılda, ayda yağdı?

Bu soruya en iyi cevabı Trabzon Meteoroloji Bölge Müdürlüğünün vermesi gerekir. Ama Meteorolojiden henüz bu konuda bir açıklama vs. gelmedi.
Trabzon’a en fazla kar öyle tahmin ediyorum ki 60’lı yılların sonuna doğru yağdı… Ya Ocak ya da Şubat ayı idi. Bu kadar fazla mıydı, net bir şey söyleyemeyeceğim. Ancak kent merkezinde sanki 50 cm.den fazla idi.
Kar veya yağmur yağdığında, eskiden özel idareler ve belediyeler, şimdilerde ise direk belediyeler mercek altına alınır.
Belediye çalıştı mı çalışmadı mı, yolları açtı mı açmadı mı?
Belediye; neredeyse yarım asırda bir yağan bu denli fazla kara ne yapsın?
Ve üstelik Köy Hizmetleri gibi devasa bir kurumun kapatılmasından sonra!
Belediye öncelikli olarak acil açılması gereken ana yolları açacak sonra diğer tali yollara bakacak. Belediye yönetimi de herhalde öyle yapıyordur.
Kar nedeniyle belediyenin eleştirilmesini doğru bulmuyorum.

MHP’ye kayyum mu
atanacak?

MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli, partisinin Kızılcahamam toplantısından sonra olağanüstü kongre için imza toplayan muhaliflere sert çıkmış ve kongrenin 2018 yılı Mart ayında yapılacağını, toplanan imzaların işleme vs. konulmayacağını söylemişti.
Muhalif üç aday, büyük kongre delegelerinin neredeyse yarısının imzasını aldılar. Toplanan imza sayısı 543!.. Bir de muhaliflerle birlikte hareket eden ve imza vermeyenler var… Ki onların sayısı da hayli fazla!
MHP eski milletvekillerinden biri, genel merkez olağanüstü kongre kararı almazsa, muhalefetin mahkemeye gideceğini ve mahkemenin de partiyi yönetmek için kayyum atayacağını iddia etti.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık sorunu var. Bahçeli, geçenlerde bir süre hastanede kaldı. Genel Başkan adaylarından Meral Akşener, İstanbul’da delege ve partililerle yaptığı toplantıda, olağanüstü kongrenin kaçınılmaz olduğunu, bu hareketin önünde hiçbir gücün duramayacağını söyledi.
Akşener gibi, Koray Aydın ve Sinan Oğan da benzer şeyler söylüyor.
MHP, günden güne eriyor. Yapılan kamuoyu araştırmalarında bu durum net bir şekilde görünüyor. Buna rağmen genel başkan ve genel merkez olağanüstü kongreye gitmemek için direniyor.
MHP genel merkezinin bu duruşuna hiç kimse bir anlam veremiyor!
MHP Genel Başkanı, muhaliflerin topladıkları imzaları işleme koymaması halinde, muhalefet mahkemeye gidecek ve kayyum atanmasını isteyecek.
Mahkeme kayyum atar mı?
Örnek kararlar olduğunu söyleyen eski vekil, mahkemenin mutlaka kayyum atayacağını söylüyor.
MHP’yi kongreye taşıyacak kayyum atanırsa, Bahçeli’nin de mevcut yönetimin de işi bitmiş demektir.
MHP genel merkezi, kayyum atanmasına fırsat vermeyecek ve olağanüstü kongre kararı alacak, diye tahmin ediyorum.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum