‘Ben belediye başkanıyım işime bakarım’

  Gazetemiz muhabirlerinden, Haber61 internet sitesi yayın danışmanlarından Levent Ustabaşı, önceki gün Büyükşehir Belediye Başkanı’nın gezisini takip etti. 
Ustabaşı, Başkan Zorluoğlu’nun önce Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün’ü ziyaret ettiğini belirterek, ‘Başkan Zorluoğlu, Rahmi Üstün’ü dinledi not aldı. ben-beldiye.jpgArdından kaymakam Ahmet Gazi Kaya’yı ziyaret etti. Burada Deniz üssü gündeme geldi. Başkan, bazı işlemler var. Takip ediliyor’ demekle yetindi. Başkan Kaymakamlık makamından ayrıldıktan sonra Yazı İşleri Müdürlüğü bölümüne girdi ve Kaymakam Kaya’ya dönerek, “Bizim asıl mesleğimiz Kaymakamlıktır. Buraları da göreyim. Özlemişim. Valilik meslek değildir ama kaymakamlık bir meslektir” dedi. Başkan daha sonra AKP ve MHP ilçe başkanlıklarına uğradı. Sonra da kendisini takip eden bürokratlar ve gazetecilerle yemek yedi. Başkan, yeme içmesine dikkat ediyor. İki köfte ve bir tabak salata yedi. Başkana, “AK Parti’de kongre süreci başladı. Sizin bu konuda görüşünüz nedir? İl Başkan adayınız ya da destekleyeceğiniz bir isim var mı?” diye sordum. Başkan, biraz düşündü ve ardından, “Ben belediye başkanıyım. Ben işime bakarım. Benim bu konularda hiçbir düşüncem ya da tavrım yoktur” cevabı verdi. Başkan, daha önce Araklı ve Tonya’yı da ziyaret etmişti’ ifadelerini kullandı.
Büyükşehir Belediye Başkanı, ilçe ziyaretlerinde AKP ve MHP ilçe başkanlıklarını ziyaret ederken CHP ve İYİ Parti ilçe merkezlerine uğramaması eleştiri konusunu oldu. Belediye Başkanlarının, mazbatayı aldıktan sonra parti rozetini çıkarması gerektiğini söyleyen bir muhalif parti yöneticisi, ‘Başkan, partilere yaptığı ziyarette ayırım yapmamalı’ dedi.

‘Gözü pek bürokrat’
  Levent Ustabaşı, önce görevden alınan sonra tekrar görevine iade edilen Ortahisar ilçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Köse için;  ‘Şükrü Köse’yi görürsem vallahi de billahi de tebrik edeceğim! Gördüğüm en gözü pek, en yumruğu sağlam bürokratmış! Ak Parti’de yarattığı çatlağı 17 yılda muhalefet bile yaratamadı!” dedi.
Levent, Şükrü Köse’nin Rizeli olduğunu tahminimiz o ki unuttu! 

Ertuğrul’un Takımı!

   ertugrul-001.jpgTrabzon’da Fırıncılar ve Pidecilerin taçsız kralı olarak bilinen ismi Ertuğrul Albayrak’ın işyerindeki ekibi işe dört elle sarılıyor ve Albayrak’ı aratmıyor. Sıddık Usta’nın takım kaptanlığındaki ekipte yer alan Zeynel, Ümit, Ali, Köksal, Tahsin, İsmail ve Murat tam bir takım oyunu sergiliyor. Ekipte yer alan kadın garsonlar ise, salonun üst katını kontrol altında tutuyor. Sıddık Usta’nın yardımcısı Tahsin ise, akşamları hava kararır kararmaz soluğu Meydangücü kulübünde alıyor.
Fırıncılar ve Pidecilerin taçsız kralı Ertuğrul Albayrak ise bugünler hayli sıkıntılı. Albayrak, Havalimanı karşısından köyüne çıkan yolda araçların sağlı sollu park ettiğini ve trafiği alt üst etiklerini söylüyor. Albayrak, trafik sıkışıklığı nedeniyle kendisi gibi çok sayıda vatandaşın sabah ve akşam saatlerinde yolda kaldıklarını belirtiyor.
 

Balıkçı olmayan Balıkçılar!

 Trabzon’da balık tutmasını ve yüzme bilmeyen, maliyeye balıkçı esnafı olarak kaydı bulunmayan yüzlerce balıkçı bulunuyor. Balıkçılıkla ilgisi olmayan bu kişilerin bir bölümünün balıkçı barınaklarında damları var. Büyük bir kısmı ise balıkçı barınaklarındaki kooperatiflere üye olmuş, barınak bekliyor.
balikci-olmayan.jpgArsin’de yeni yapılan balıkçı barınağındaki kooperatifin 200, Beşirli balıkçı kooperatifinin ise 300’ün üzerinde üyesi bulunuyor. İlçelerdeki kooperatiflerin üye sayısı ise binlerle ifade ediliyor. Balıkçı kooperatiflerin üyeleri arasında siyasilerin, belediye başkanlarının, bürokratların ve işadamlarının ya kendileri ya da yakınları bulunuyor.
  Balıkçı barınaklarındaki damlardan, Hazinenin ayda en az 250 lira kira almasını isteyen bir dam sahibi, ‘Damların yüzde 95’i yayla evleri gibi zevk sefa karargahı olarak kullanılıyor. Bu mekanlardan devlet mutlaka kira talep etmeli. İşin içine kira girince mekanların taliplisi de azalır’ dedi.

Ankara’da güç topladı!

 ankarada-(2).jpg Trabzon Belediyesi eski başkan vekillerinden, iş adamı, inşaat mühendis Hasan Cömert’in bir başka uzmanlık alanı daha vardır. Cömert, sağlık konusunda gerçekten doktorlar kadar olmasa da teorik olarak doktorlar kadar bilgi sahibidir. Cömert’in yakın dostları doktora gitmeden önce kendisine danışır, sıkıntılarını anlatır ve Cömert’te ‘şu doktora git, bu doktora git’ diyerek arkadaşlarını yönlendirir. Doktora muayene olan, tahlil yaptıran dostları da, raporları yine Cömert’e baktırır ve görüşünü alır. 
  ANAP’ın Trabzon’daki efsane isimlerinden Azer Benli, bir süre önce Hasan Cömert’e sıkıntılarını anlatır. Cömert de, ‘Ankara’da şu şu isimlere görün’ der. Azer Benli de, soluğu Ankara’da alır. Cömert’in önerdiği doktorlara görünür, tahlillerini yaptırır ve Trabzon’a döner. 
 ankarada-(1)-001.jpg Önceki akşam TLYD lokaline gelen Azer Benli’yi oldukça keyifli gördük. Sağlığı yerinde olan Benli’ye Ankara’daki doktorlar, ‘Kesinlikle bağırmayacaksın, kızmayacaksın’ diye telkinde bulunurlar. Benli de doktorların telkini doğrultusunda vites küçülttü.
Bu arada mimar Gökmen Yılmaz, önümüzdeki günlerde Azer Benli, Nadir Saral, Osman İlyas, Ahmet Şükrü İpek başta olmak üzere ANAP’ta yöneticilik yapan bazı isimlerle bir araya geleceklerini söyledi. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar