Berat Albayrak işadamları zirvesinde!

 265f8c73-34c4-4b58-9c0c-ec901faee84c.jpgTrabzon’da üç gün devam edecek İpekyolu İşadamları Zirvesi bugün başlıyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın da katılacağı toplantı üç gün sürecek. 23 ülkeden 700’e yakın işadamının katılacağı toplantıda önemli konular masaya yatırılacak. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, işadamları toplantısında önemli mesajlar vermesi bekleniyor. Trabzonspor’a maddi ve manevi büyük destek veren Bakan Albayrak’ın, Trabzonspor kulübünü ziyaret etmesi ve muhtemelen bu akşam oynanacak olan Trabzonspor- Getafe UEFA Avrupa ligi maçını izlemesi bekleniyor.
Sani ŞenerTrabzon’da!
42a84910-75af-4618-a746-9007e30588e1.jpg  Trabzon’da bugün başlayacak olan İpekyolu işadamları zirvesinde TAV Holding İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, ulaştırma ve lojistik konusunda bir konuşma yapacak.  Dünyanın sayılı CEO’larından biri olarak kabul edilen Sani Şener, özellikle hava ulaşımı ve lojistik konusunda uzman isim olarak biliniyor.
 

 

2020 Büyükşehir’in yatırım yılı olacak!
6ccb7014-e489-41ab-8b9a-462d0cedafa6.jpgTrabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde önceki gün kabul edilen 2020 yılı mali bütçesi, yatırım bütçesi olarak tarihe geçecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “2020 yılı bütçemizi 823 milyon liraya çıkardık. Bu bütçenin büyük bölümünü yatırımlara ayırdık. 2020 yılı yatırım yılı olacak. 2020’de başlanacak olan yeni yatırımları en kısa süre içerisinde tamamlayacağız” dedi. Başkan Zorluoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin toplamda borcunun 421 milyon 252 bin lira olduğunu açıkladı.
Şampiyonlukmarşı geliyor!
  Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzonspor marşı beste yarışması sonucu seçilecek olan marşın şampiyonluk marşı olacağına inandığını söyledi. Hemen her platformda Trabzonspor’un hakkını ve hukukunu savunan bir isim olarak tanınan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, bordo mavili takımın bu sezon şampiyonluğun en büyük adayı olduğunu belirtti.
O teleferik Sümela’da olsaydı!
bf8182e5-ecbe-4377-87f5-8a8ec0995e09-002.jpgBeşikdüzü’nün önceki belediye başkanı Orhan Bıçakçıoğlu’nun hesap-kitap yapmadan ilçe merkezi ile Beşikdağı arasına yaptırdığı teleferiğin çalışmaması ve ilçe belediyesine büyük bir külfet getirmesi tartışmalara neden oluyor.  Teleferiğin Beşikdüzü Belediyesine büyük bir yük getirdiğini söyleyen İYİ Parti meclis üyesi Davut Çakıroğlu, teleferiğin işletmesini büyükşehir belediyesinin üstlenmesini istedi. Çakıroğlu’nun bu önerisine başkan Zorluoğlu, “Bir araştıralım, sonra karar veririz” cevabını verdi.  Bu arada Büyükşehir meclis üyelerinden bazıları, teleferiğin yerinin yanlış olduğunu belirterek, “Bu teleferik Beşikdüzü’nde değil de Maçka Sümela’da yapılsaydı, para basardı. Birkaç yılda yapım maliyetini çıkarırdı. Beşikdüzü’ndeki bu teleferik 50 yılda maliyetini çıkarmaz” iddiasında bulundu.
Bravo Alper Bektaş’a!
ad224de4-3447-469f-9749-7ee28ce7ed2a-003.jpgTürkiye ekonomik olarak zor bir süreçten geçerken, çokları parasını bankalarda stoklarken, Trabzon’da mobilya sektörünün önde gelen isimlerinden Alper Bektaş, Arsin OSB’de tam 15 milyon liralık bir yatırıma imza attı. Bektaş, 6 bin 500 metrekarelik alan üzerinde kuracağı tesisi 6 ayda bitirmeyi planlıyor.  Alper Bektaş’ı bu güzel yatırımından dolayı kutluyoruz. Ve çoklarına da örnek olmasını diliyoruz.
 

 

 

 

 

Ahıskalıoğlu’na geçmiş olsun!
f786416f-f567-4ef9-8a09-096aa9043efe-003.jpgTrabzon’un sevilen isimlerinden, işadamı Selahattin Ahıskalıoğlu’nun önceki gün kaza ile ayak bileği kırıldı. Başarılı bir ameliyat geçiren Ahıskalıoğlu evinde istirahat ediyor. Ahıskalıoğlu’nu ziyaret eden Nuri Aydın, “Selahattin abim, mahallemizin ve Trabzon’un en beyefendi isimlerinden biridir” dedi. Ahıskalıoğlu’na geçmiş olsun diyoruz.
                                                                    *************

 

 

 

 

 

 

Dün gece Galatasaray- Club Brugge maçını izledim. Fatih Terim’in yabancı topçulardan kurulu kadrosu yine arabesk bir top oynadı. Adem Büyük ve Ömer Bayram’ın canhıraş oyun çabası Galatasaray’a galibiyet getirmedi. Fatih Terim ısrarla ve inatla takımı bir omurgası olmadan oynatıyor. Saha içindeki oyuncu dağılımı kötü. Boğazda savrulan amip gibi bir takım. Fatih Terim, Türk futbolcusundan nefretin bedelini grupta iki dilenci puanıyla son sırada yer alarak ödüyor. Gecenin diğer maçına Real Madrid-Paris St. Germen maçına bakayım dedim. Madrid’in hakem tarafından penaltı ve kırmızı kartla çözülmesi gereken maç uyduruk bir faulle kılıfına uyduruldu. Bizdeki süper ligdeki hakemlere boşuna kızıyormuşuz. Dümenin en büyüğü şampiyonlar liginde dönüyormuş. Paris St. Germen’in Real Madrid’i madara etmesini önlediler. Real Madrid’in madara olma ihtimali olmayan bir oyunu insanlar neden izlesin ki!
(Metin Kondel)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar