Beşirli’ye yeni  bir nefes alanı

Beşirli’ye yeni bir nefes alanı

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 2 Nolu Beşirli Mahallesi’nde Ekopark tarzında yeni bir parkı daha hayata geçireceklerini söyledi.

Başkan Genç, yaklaşık 3 dönümlük arazi üzerinde inşa edilecek park için, 3 Temmuz’da ihaleye çıkacaklarını belirtti. Ortahisar’da her geçen yıl artan nüfus yoğunluğuyla orantılı olarak yeşil alanların da artırılması gerektiğine dikkat çeken Genç, “Vatandaşlarımızın dinlenme, gezme ve eğlenme ihtiyaçlarını karşılamak için birçok proje geliştiriyoruz. Bugüne kadar ‘Her mahalleye en az bir park’ hedefi kapsamında irili ufaklı birçok park projesini hayata geçirdik. Özellikle merkez mahallelerimiz olan Çukurçayır, Pelitli ve Kalkınma gibi mahallelerimizde ihtiyaçlara cevap verebilmek için 5-6 adede varan projelerimiz oldu. Bunlara yenilerini ekleyerek Ortahisar’ımızı daha yeşil bir hale getireceğiz. 2 Nolu Beşirli Mahallesi’nde de bu amaçla tıpkı Ekopark konseptinde 3 dönümlük bir alanda yeni bir park yapacağız. Projemizi 3 Temmuz’da ihale edeceğiz. Yanında da bir meyve ve hobi bahçesi olarak düşündüğümüz bir alanı düzenleyip vatandaşlarımızın boş vakitlerini güzel bir şekilde değerlendirebileceği bir projeyi yapacağız” diye konuştu.

YEŞİL ALAN TALEBİ

Başkan Genç, Ortahisar’da spor, bilim, oyun gibi her yaş grubuna hitap eden tematik parkları hayata geçirdiklerine dikkat çekti. Genç, “Üç yıl önce hizmete açtığımız Ekoparkımız çok yoğun rağbet görüyor. Neredeyse bütün yıl boyunca vatandaşlarımız Ekopark’ımıza akın ediyor. Bu durumla ilintili olarak bizden en çok talep edilen konular arasında parklar ve yeşil alanlar geliyor. Ortahisar Belediyesi olarak bizim de vatandaşlarımızın bu talebini kayıtsız şartsız karşılamamız gerekiyor. Kentleşmenin ve betonlaşmanın hızla arttığı bu dönemde yeşil alan ihtiyacı yadsınamaz bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Ortahisar’ımızda her geçen yıl artan nüfus yoğunluğuyla paralel olarak bunlara hizmet edecek projelerin de hayata geçirilmesi lazım. Çocuklarımız için oyun temalı parklar, gençler için gençlik parkları, yaşlılarımız için de genel amaçlı parklar yapıyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.