Eray Altındaş

Eray Altındaş

Bir inat uğruna üç hilal batıyor

İnanın bana bu günkü yazıma ne başlık atayım diye saatlerce düşündüm… Sonunda üste çıkardığım da karar kıldım… Umarım okuduğunuzda bana hak verirsiniz…

Sevgili okurlar… Seçimden sonra gülmeyen AKP’lilerin yüzünde, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin altın tepsi içinde sunduğu Meclis Başkanlığı sayesinde güller açtı…

Gelinen noktadan sonra meclis çatısı altındaki yüzde altmışlık bloktan oluşan dağ, yakında fare doğuracak gibi…

Sizin anlayacağınız MHP-CHP ve HDP’den oluşan bu üç partiden biri ipleri AKP’nin eline verecek!

Anlam veremediğim,  madem AKP’nin dümen suyuna girilecekti 7 Haziran sabahına kadar MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli ensemizde neden boza pişirdi?

Meydanlardan demokrasinin kaldırıldığını, insan haklarının devre dışı bırakıldığını yüksek sesle neden haykırdı?

Devletin, hükümet vasıtasıyla soyulduğunu, tüyü bitmemiş yetimin hakkının çelik kasalarda saklandığını, Dolar ve Euro’ların kutuların içinde götürüldüğünü, harcamaların denetlemediğini neden söyledi?

Yargının tamamen AKP’nin güdümüne girdiği, işsizliğin gittikçe büyüyüp sosyal bir sorun haline geldiği nutuklarını neden attı?

AKP’nin ayrıştırıcı kutuplaştırıcı bir dil kullandığını prompterden neden okudu?

Coşkulu kalabalıklara, havuz oluşturarak toplanan milyonlarca paralarla bu hükümetin kendi medyasını kurduğunu, biat etmeyen gazetecilerin işlerinden edildiğini, yalan haberler yapıldığını neden söyledi?  

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet olaylarının aydınlatılması için, asgari ücretliye-emekliye- taşeronda çalışanlara-ev kadınlarına, gençlerin geleceklerinin daha iyi olması için MHP’ye destek olmalarını neden istedi.

***

O günlerden bu günlere gelen Sayın Bahçeli’nin şu anki tutumunu anlamakta zorlanıyorum! 8 Haziran öncesi söylediklerine bakıyorum, bir de bu gün ortaya koyduğu tavrına; MHP, AKP’nin ekmeğine yağ sürmekten başka bir icraat ve irade ortaya koymuyor! 

Hiç şüphe yok ki, MHP’nin CHP ve HDP dışında AKP ile yapacağı bir koalisyonda tüm vaatlerinin üzerine soğuk bir bardak su içilecektir!  

Sayın Bahçeli bırakın HDP’yi dert etmeyi. Kabul etseniz de etmeseniz de bugün HDP meclis çatısı altında hemen sol tarafınızda oturuyor, bu realiteyi görün ve anlayın!

Derdiniz, “Cumhurbaşkanın yetkilerinin anayasal sınırlar içersine çekilmeli…” sözünüzü gerçekleştirmek olsun...

Derdiniz, Çankaya’yı yeniden eski hüviyetine kavuşturup, kaçak yapıldığı iddia edilen Saray’ı boşaltmak adını vereceğiniz kavga olsun…

Size bel bağlayan ve oy veren 7.519.168 MHP seçmeni büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor! Türkiye’nin bir gerçeğini yok saymak bu saatten sonra faydadan çok zarar veriyor. Farkında mısınız…  AKP de bundan faydalanarak daha şimdiden ilk üç kırmızı plakayı götürdü…

***

Bu topraklarda yaşayanlar verdiğiniz sözleri hayata geçirmeniz için çalışmanızı bekliyor.  Bir inat uğruna üç hilali eritmeyin!

Halkın gözü kulağı sizde, haberiniz olsun…

 

Cezaya sevindim

Son günlerde bir savaş çığırtkanlığıdır gidiyor…

Bazı televizyon ve gazetelere bakılırsa ordu Suriye’ye ha girdi ha girecek…

Tezvirata gerek yok, gazete okurken, televizyonlarda haberleri seyrederken tedirgin oluyorum.  Bunun nedeni ise askerlik çağına gelmiş iki oğlumun olması…

Savaş tamtamları çalanların akıllarının başlarında olmadığı gün gibi ortada.  Biraz us sahibi olsalardı orduyu Suriye’ye sokmak için can atanlara şu soruyu sorarlar… Madem Suriye’deki akan kanın durdurulması isteniyor… O zaman,  Mehmetçikten önce Türkiye’nin her köşesinde dilenen 3 milyon eli ayağı tutan Suriyeli neden gitmiyor? Dedik ya, varsa yoksa bu ülkenin çocuklarını ateş atmanın derdindeler!

***

Ödediğim cezaya dönelim…

Yanlış anlamayın postacının getirdiği mektupta ne trafik ne emlak ne de vergi cezası var.

Gelen ceza, üniversiteyi bitiren ortanca oğlumun tecil işlemlerini iki ay geç yapmasından kaynaklanmış…

Bu unutkanlık üzerine de devlet yakalamışken bu fakirin çocuğuna üşenmemiş 122 lira para cezası kesmiş. Sonuçta elimizi kaptırdık bari kolumuz gitmesin diyerek vergi dairesine gidip yazılan tutarı ödedim. Ama Allah inandırsın bir cezaya bu kadar sevineceğim aklıma hiç gelmezdi. Şimdilik iki yıl rahatım!

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.