Biri Rizeli, biri Rize eniştesi biri de Rize gelini!

24 Haziran’da yapılacak erken genel ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde yarışacak olan 3 adayın biri Rizeli, biri Rize eniştesi, biri de de Rize gelini.
Rize eniştesi olan CHP’nin adayı Muharrem İnce, Cuma günü Rize meydanında halka hitap edecek.
Yarın akşam saatlerinde uçak ile Trabzon’a gelecek olan Muharrem İnce, geceyi Trabzon’da geçirecek ve ertesi gün Rize’ye gidecek.
Trabzon’dan seçim otobüsü ile Rize’ye gidecek olan Muharrem İnce, Trabzon’un ilçelerinde halkı selamlayacak. Rize’de ki mitingden sonra Trabzon’a dönecek olan İnce, akşam saatlerinde Ankara veya İstanbul’a gidecek.

Yedigöller’in yolu
kardan kapalı!

Karadeniz yaylalarının en canlı, en renkli mevsimlerinden biri İlkbahar’dır. Bu mevsimde dağlar, yaylalar, ormanlar yeşilin her tonu ile örtülüdür. Bölgenin yüksek bazı yöreleri ise hala karla kaplıdır. İşte bu yerlerden biri de Uzungöl, Demirkapı Mahallesi’nin 5 km. uzağındaki göller bölgesidir. Bölgeye gelen Arap turistler, kar kütükleri nedeniyle doğu harikası olan Yedigöller bölgesine çıkamıyor. Yöre halkı, Demirkapı ile Yedigöller bölgesi arasındaki 5 km.lik yolun, bir an önce açılmasını bekliyor. Eskiden Köy Hizmetlerinin kış aylarında bile yolu açık tuttuğunu belirten Demirkapılılar, ‘Trabzon Büyükşehir ve Çaykara Belediyesi’nden ulaşıma kapalı olan yolların açılmasını bekliyoruz’ dediler.

Düzköy’de de
yol sorunu!

Düzköy’ün Alazlı Mahallesi halkı da ‘yol’suzluktan şikayetçi. Alazlı mahallesi halkının bir bölümünün yıllardır kullandığı 500 metrelik patika değirmen yolunun bugüne kadar yapılmaması vatandaşların tepkisine neden oluyor. Düzköy Belediye Başkanı Abidin Çelik’e çağrıda bulunan Alazlılılar, ‘Belediye kendi imkanları ile bu yolu yapabilir. Başkandan ricamız yolun yapılmasıdır’ dediler.

CHP’nin adayları!

Seçimin erkene alınmasıyla birlikte önseçim yapmayacak olan CHP’de milletvekili adayları ve sıralama parti Meclisinde belirlenecek ve son kararı genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu verecek.
CHP’nin Trabzon’da ilk sıra adayı Haluk Pekşen olacak.  İkinci sırada ise Ortahisar’dan bir ismin olacağı söyleniyor. Ortahisar’ın favori adayları arasında Ahmet Kaya, Nuri Aydın ve Murat Özçilingir’in adları geçiyor. Trabzon eski belediye başkanlarından Sefer Özgür’ün oğlu emekli albay Gürsel Özgür’ün de aday adaylığı için başvuruda bulunduğu öğrenildi. Özgür’ün Trabzon’dan mı yoksa İzmir’den mi aday gösterileceği henüz netleşmedi. Özgür’ün, Trabzon’dan aday olması halinde ilk üç içerisinde yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.  CHP’de ilk sıralar için şansı olan bir başka isim ise Emin Uludüz. Genel merkezinden sızan haberlere göre, CHP’nin Trabzon’da en fazla oyu Ortahisar ve batı ilçelerinden aldığı aday sıralamasında bu ilçelerden aday olan bir ismin mutlaka ikinci sıraya getirilmesi görüşünün öne çıktığı belirtiliyor. Öte yandan aday adayları arasında İsmail Kaynar’ın genel merkezin bu tarifine uyan bir isim olduğu söyleniyor.

*******************

İYİ PARTİ Genel Başkanı Meral Akşener hanımefendi diyor ki ; “Hacizlik durumda, geçim sıkıntısı yaşayan 4,5 milyon Vatandaşımızın borcunu kapatacağız. Onları bu yükten bu stresten kurtaracağız”…AKP de olmaz diyor, bunu ekonomimiz kaldırmazmış. Peki bende soruyorum; Suriyeli kaçkınlara gelince oluyor da, bizim vatandaşımıza gelince mi olmuyor?… Adamlar çalışmadan her ay gidip bankamatikten paraları çekiyorlar. Sıra bize gelince olmaz. Yazık ne diyelim Öz Vatanında gariban bir millet.
Alttaki resimde her şey ortada, Bir tarafta Suriyeliler ellerinde Bankamatik kuyruğunda, diğer tarafta ise Türk Vatandaşları Mevsimlik İşçi başvuru kuyruğunda… Taktir yüce Türk Milletinin.
(Hüseyin Kıran)

*********

Eskiler, yaşlılık durumunda iktisaden el aleme muhtaç kalmamak için ayırdıkları satın alma gücüne "kefen param" derlerdi. Ben döviz mevduatı olarak sakladığım kefem paramı haramiler çalacak diye korkuyorum. Bu AKP yönetici kliği seçimi götürür ve Venezüella rejimi gibi "ekperyalizmle mücadele ediyoruz diye 1980'den sonraki konvertibiliteye dayalı açık bir mal, hizmet ve finansal parlıklar ekonomisini kapatmaya kalkarlarsa milyonlarca vatandaşın satın alma güçleri müsadere edilmiş olmakla kalmaz, Türkiye Ekonomisi çöker. Kafalarına çöker. Kafamıza çöker. Yiğit Bulut gibi bir karışık zihinle garip adamın sayın Erdoğan'ın baş iktisat danışmanı pozisyonunda olması gece uykularımı kaçırıyor. Yıllardır.  
(Prof.Dr. Yahya Sezai Tezel)

**************
Türkiye'deki Ermenileri Diaspora Ermenileri (özelikle Soykırım Endüstrisi) ve Erivan'ın kucağına daha fazla itmek istenmiyorsa patrik seçimine bir an önce izin verilmeli.
Bugüne kadar bu isteklerine karşı çıkarak da Ankara hata yaptı, burada Soykırım Endüstrisi aleyhine atan Erivan'da lehinde konuşan Aram Ateşyan'a cemaati bile güvenmiyorsa Ankara nasıl güveniyor!?
Birde dini özgürlük yanı var ki laik devletin güvence aldığı gibi özgürlüklerine karışılmamalı, aksi takdirde bundan zararlı çıkan TC ve Ermeni vatandaşlarımız olur.
Karlı çıkansa Endüstri başta olmak üzere Erivan ve Endüstri'nin sırtına binerek TC'yi batıda sıkıştıran siyasilerdir ki Hrant Dink'in katledilmesi sonrası tamamen TC aleyhine Soykırım Endüstrisi lehine yayın yapan Agos'un yayınlarından da bunu görmemek için kör olmak gerek!  
(Metin Yılmaz)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar