Doğu Karadeniz bayramı yağmurlu geçirecek

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, Doğu Karadeniz'de gök gürültülü sağanak yağışların etkisini göstermesi bekleniyor.

Bölge Haber 02.05.2022, 09:20
Doğu Karadeniz bayramı yağmurlu geçirecek

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Bolu, Düzce, Tokat, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya'nın iç kesimleri, Isparta ve Burdur'un doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı iç ve güneydoğu kesimlerde 2 ila 6 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgarın, genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetlice (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı 20
İstanbul: Parçalı zamanla çok bulutlu akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı 18
Samsun: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 16
Trabzon: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 15

Yorumlar (0)