Limni Gölü Arap turistlerden ilgi görüyor

Doğu Karadeniz'in gözde turizm merkezlerinden 2 bin 50 rakımlı Limni Gölü Tabiat Parkı Arap turistlerden ilgi görüyor.

Bölge Haber 31.08.2021, 15:18 31.08.2021, 21:24
Limni Gölü Arap turistlerden ilgi görüyor

Torul ilçesinde 2 bin 50 rakımdaki tabiat parkına adını veren, sarıçam ve ladin ağaçlarıyla kaplı alanda oluşan krater özelliğine sahip Limni Gölü, doğal güzelliği ve serin havasıyla dikkati çekiyor.

Kovid-19 kısıtlamaları döneminde ziyarete kapatılan tabiat parkı, 1 Haziran'dan itibaren başlayan kademeli normalleşmeyle yeniden konuklarıyla buluştu.

Limni Gölü Tabiat Parkı İşletmecisi Murat Eroğlu, Kovid-19 salgını kurallarına dikkat ederek yerli ve yabancı turistlere hizmet verdiklerini söyledi.

Kovid-19 salgını nedeniyle uygulanan kısıtlamaların ardından Limni Gölü'ne gösterilen ilgiye değinen Eroğlu, "Yerli turistten çok yabancı turist ağırladık diyebilirim. Özellikle Arap turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyoruz." dedi.

Eroğlu, Doğu Karadeniz'e gelen Arap turistlerin büyük çoğunluğunun Limni Gölü'nü de ziyaret etmeye başladığını belirterek, "2021 yılında 150 binden fazla ziyaretçi ağırladık. Bunun yüzde 80'i de Arap turist diyebilirim. Limni Gölü yabancı turist olarak Arapların özellikle ilgi gösterdiği, bölgeye geldiğinde ziyaret etmek istediği bir destinasyon haline gelmiştir." diye konuştu.

Limni Gölü'nün bölgede Uzungöl'e alternatif gösterildiğini ifade eden Eroğlu, doğal yapı korunduğu için gelen ziyaretçilerin buradaki doğayı cennet olarak gördüklerini dile getirdi.

Eroğlu, bu yıl özellikle konaklamaya da taleplerin olduğuna işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hatta tur programını yapan kişiler, gelen Arap misafirin 3 gün üst üste kaldığı tek yerin burası olduğunu bizimle paylaştılar. Katar, Bahreyn ve Umman gibi ülkelerden geliyorlar. Suudi Arabistan'dan bu yıl malum sebeplerden gelen olmadı. Hemen hemen her Arap ülkesinden ziyaretçimiz var."

Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 24 Ekim 2021
İmsak 05:11
Güneş 06:36
Öğle 12:10
İkindi 15:06
Akşam 17:35
Yatsı 18:55