Bozkurt töresi ve Koray Aydın!

MHP Trabzon eski milletvekili ve genel başkan adaylarından Koray Aydın, bu akşam saatlerinde Trabzon’a gelecek, havalimanı yakınlarındaki Yalıpark Otelde düzenlediği iftara katılacak. Koray Aydın’ın, iftarının görkemli olması için Trabzon genelindeki tüm MHP’liler yemeğe davet edildi.

Koray Aydın, seçim çalışmalarını iftar yemekleri ile sürdürüyor. Aydın’ın hedefi partililerin ve delegelerin desteğini kazanmak!.. Ki bu da genel başkanlık koltuğuna oturma açısından doğru bir yol!

Koray Aydın, önceki gün Konya’da düzenlediği iftara katıldı. Aydın, burada yaptığı konuşmada, “Binlerce yıldır Bozkurt töresiyle idare edilenleriz. Bozkurt töresi der ki, Bozkurt töresinden gelmeyen bozkurda baş olamaz” dedi.

Koray Aydın, bu ifadelerle MHP’de uzun süre milletvekilliği ve TBMM başkan vekilliği yapmış olan, genel başkan adayı Meral Akşener’i hedef aldı…

Aydın’ın Akşener’i hedef alması da doğru… Çünkü genel başkanlık yarışında rakibi, Devlet Bahçeli değil Meral Akşener!

‘MHP’de herkese yer var’ diyen Aydın, ‘Ama biz aynı zamanda töre bilen insanlarız. 'İl gider, bey gider, töre kalır' diyenleriz. Binlerce yıldır Bozkurt töresiyle idare edilenleriz. Bozkurt töresi der ki, bozkurt töresinden gelmeyen bozkurda baş olamaz. Onun için binlerce yıllık tarihimizin koruduğu bozkurt soylu olmayanın bozkurtların başı olamayacağı ilkesinden hareket ederek, hiçbir dönem, hiçbir zaman, hiçbir şart altında bu hareketin geleneğinden gelmeyenler değil, gelenekten gelen ülkücüler tarafından bu parti yönetilecektir. Çünkü 48 yıllık mazimizde verilmiş olan kutsal mücadelenin, verdiğimiz şehitlerin, gazilerin hepsinin hakkı var. Öyle dara düştüğümüzde bu hareketi başkalaştırma ve dönüştürme içinde olanlar varsa, herkes şunu bilsin ki, ülkücü hareket dinamizmi buna müsaade etmeyecektir” şeklinde konuştu.

MHP’nin Türkiye’nin en yaşlı partisi haline geldiğini söyleyen Aydın, “Türkiye'nin köklü gençlik organizasyonuna sahip olan Milliyetçi Hareket Partisi bugün artık gençlerine gereken önemi veremez hale geldi. Meclisin en yaşlı partisi konumu haline geldik. Kadınlarımız artık bir yara haline dönüştü. Bir türlü kadınların partisi olamadık. Kadınlarımızın gözünde MHP kocamın partisi hüviyeti durumunda. Kadının hissiyatını, duygusunu, onun sevecenliğini bir türlü siyasetimize bir katlı olarak sunamadık" dedi.

***

Aydın; Bozkurt töresinden bahsediyor. Töreden, gelenekten gelmeyenlerin MHP’ye baş olamayacağını söylüyor.

Töreden gelmeyi; ülkü ocaklarında veya partide görev alma ile sınırlandırmak, küçük olsun benim olsun başka bir ifade ile dernekçilik mantığıdır… Bugün, Milliyetçilik ve ülkücülüğe gönül vermiş milyonlar derneklerde veya partide aktif rol almamış olabilir. Bu tür söylem ve engellemelerle bu insanların önleri kesiliyor, parti belirli bir gurubun tekeline kalıyor ve yerinde sayıyor.

MHP davası, 48 yıllık bir dava değil bir asrı aşan bir davadır…

MHP Genel başkan adayları arasında partiyi başkalaştırma veya dönüştürme niyeti ve hedefi taşıyanların olduğunu sanmıyoruz. Adaylardan biri, ne kadar ülkücü ve milliyetçi ise diğer adaylar da onun kadar ülkücü ve milliyetçidir.

***

 

MHP’nin dünden bugüne yaşadığı sıkıntının temelinde, statükocu, dernekçi ve emir komuta zincirinde partiyi yönetme anlayışı yatar.

Aydın, 48 yıllık bir davadan bahsediyor… 48 yıllık davada 2 genel başkan ve dar bir kadro var. Ahmet -Mehmet gitti, Mehmet - Ahmet geldi! 48 yıllık davada gelişme yok, fikir ve çözüm üretme yok! Ekonomi yok! Dış politika yok! Hepsinden önemlisi halk yok!

MHP’nin temel açmazı bize göre bunlardır. Gerisi ise teferruattır!

Ve ayrıca; MHP bir siyasi partidir… Siyaset; umuttur, vaattir, heyecandır, hedef koymadır.

Umut dağıtmayan, hedef koymayan, heyecan yaratmayan, halkta karşılığı olmayan bir siyasi hareket veya lideri değil Türkiye’de dünyanın hiçbir yerinde başarılı olamamıştır.

Düşüncelerime birileri kızabilir ve kızacaktır da. Kim kızarsa kızsın, bunca yıllık tecrübe ve birikimlerimi ara sıra da olsa okurlarıma aktarmayı sürdüreceğim.  

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum