Boztepe Tünellerinden Ders Çıkarılmalıdır!

Boztepe Tünellerinden Ders Çıkarılmalıdır!

Ortahisar Belediyesi CHP meclis Üyesi Oktay Söğüt, Boztepe tünellerinin yarattığı tahribata dikkat çekerek, Kemerkaya’dan Çömlekçi’ye üçüncü tünel inşaatından vazgeçilmesi çağrısı yaptı.

Oktay Söğüt yaptığı açıklamada, “Tam 15 ay önce, 17 Haziran 2019 tarihinde Boztepe’de ufaktan başlanan çalışma Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Başkan Zorluoğlu’na sorulduğunda, ‘Viyadük ve tünel çalışması. Fakat iş tamamlandığında inşallah eski haline gelmesi için inisiyatifi alacağız’ şeklinde cevap vermişti. O günlerde Başkan Zorluoğlu böyle konuşsa da, görünen tahribatın sadece aysbergin görünen yüzü olduğu, 3’er şeritli 15’er metre eninde, yaklaşık 40-50 metrelik devasa ayaklar üzerine bir viyadüğün, şeytanın gözlerini andıran iki tünele bağlanacağı ve bu tahribatın telafisinin mümkün olamayacağı, bu ucube yapı yapıldıktan sonra inisiyatif alınacak bir durum olmayacağı birçok kişi ve STK tarafından yazılıp söylendi. Gelinen noktada, tüneller açıldı, devasa yükseklikte ayaklar yükseliyor, yakında da Boztepe’ye çatallı hançer gibi saplanan viyadük tamamlanmış olacak. Kısacası bu şehre yapılacak en büyük ihanetin simgesi bitmek üzere” dedi.

ŞİMDİ DE ŞEHRİN GÖBEĞİboztepe-2.jpg

Şimdi de şehir merkezine, İmperial Hastanesi yanından girip Çömlekçi Mahallesi’nin doğu tarafından çıkan bir başka tünel yapımının gündemde olduğuna dikkat çeken CHP’li Söğüt, “Bu ayki Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Başkan Zorluoğlu bu tünel için de ‘Trafiği ciddi şekilde rahatlatacak, onaylanmış projedir. Tünele hemzeminle gidiliyor, viyadük yok’ dedi. Dedi de,‘Şehir merkezinin ulaşım sorununu çözmek amacıyla yapılan / yapılacak olan tüneller, şehir güneye doğru büyümedikçe bir süre sonra ihtiyaca cevap veremeyecek, başka tüneller açılmasına gerek olacak, böylece Boztepe tünelleriyle hançerlenen şehir, bu tünelle de devasa bir köstebek yuvasına kavuşacaktır’ eleştirilerini, Boztepe tünellerine kazma vurulduğunda yapılan eleştirileri duymadığı görülüyor. Güney Çevre Yolu gibi herkesin üzerinde fikir birliği vardığı bir yolu yapmak için uğraş vermek varken, bu şehrin tünellere kafa yorması ve yapması, nafile zaman ve para kaybı ayrıca tarih, kültür şehri ayıbı ve çevre, doğa rezaletinden başka bir şey değildir. Kısacası; tarih tekerrür etmesin. Boztepe tünellerinin o çirkinliğinden ders alınsın, şehir merkezine tünel yapılmasın” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum