Bu gidişle yeni parti kurulur!

‘Farkında mısınız bilmem ama kadınlarımız sessiz sedasız MHP'den istifa ediyor’ (Hayriye Nurcan Yazıcı)

*****************

MHP’den ihraç edilen parti kurucusu Ali Sağır, ‘Yeni parti kurulmasını istemiyorum. Ancak görünen o ki bu gidişle yeni parti kurulacak gibi’ dedi.

MHP Genel merkezinin, parti üye ve sempatizanlarına yönelik büyük bir tasfiye operasyonu gerçekleştirdiğini söyleyen Ali Sağır, ‘Benim gibi milyonlarca MHP’li kongreyi bekliyor. Tasfiye kongrede de devam ederse yeni parti kaçınılmaz olur’ diye konuştu.

bu-gidişle.jpg

MHP’ye oy veren kitlenin yüzde 80 hatta 90’lık kısmının anayasa referandumunda hayır oyu verdiğini kaydeden Ali Sağır, ‘Meral hanım da Koray bey de gelişmeleri bekliyor’ ifadelerini kullandı.

Yeni partinin il başkanı!

Referandumda hayır oyu veren ülkücülerin ve diğer muhaliflerin ortaklaşa kuracakları yeni partide, Trabzon il başkanlığına Trabzon kamuoyunun yakından tanıdığı ve geniş bir çevresi olan saygın bir ismin getirileceği söyleniyor. Yeni partinin Trabzon il ve ilçe teşkilatlarında ülkücülerin yanısıra merkez sağ ve solun önemli isimlerinin yer alacağı bildirildi. Bu arada yeni partinin il ve ilçe yönetimlerinin üçte birinin kadın olacağı öne sürülüyor.

sümela.jpg

Antikacılar Kralı!

Türkiye’nin sayılı antikacılarından birinin Trabzon’da olduğunu çokları bilmez. Ortahisar kent merkezinde Maraş caddesinde Trabzon müzesi karşısındaki antikacı Abdullah Tabakoğlu, antika piyasasında Antikacılar Kralı olarak tanınır. Dededen, babadan antikacı olduğunu söyleyen Abdullah Tabakoğlu, antika eşya alım satımında durgunluk yaşandığını söyledi. Tabakoğlu, Trabzon’a gelen antika eşya meraklılarının mutlaka işyerine uğradıklarını belirtti.

antikaci.jpg

Dilekoğlu’na vize!

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir süredir, parti teşkilatlarındaki metal yorgunluğunu dile getiriyordu. Erdoğan, yorulan ve heyecanını kaybedenlerin yerine yenilerinin getirileceğinin işaretini veriyordu.

AKP Trabzon il başkanı Haydar Revi, başkanlığı süresince başarılı bir performans sergiledi. Revi, genel seçimde muhtemelen milletvekili adayı olacak. Revi’nin büyükşehir belediye başkanlığı için bile adı geçiyor. Haydar Revi’nin il başkanlığından ayrılmasından sonra bu makama gelecek isimler arasında en şanslı olanlardan biri Ortahisar ilçe başkanı Temel Altuntaş diğeri ise il başkan yardımcısı Hasan Dilekoğlu. AKP kulislerinden sızan haberlere göre Hasan Dilekoğlu’na il başkanlığı için yeşil ışık yakılmış.

dilekoğlu.jpg

Kanada’dan selam!

İşadamı Adnan Müftüoğlu, birkaç ay öncesine kadar Kanada’da yaşayan merhum Krino Kafato’yu ziyaret için yılda en az bir kez bu ülkeye giderdi. Müftüoğlu, geçen hafta bu sefer Kanada’da bir lisede okuyan oğlu Adnan Cemil’in mezuniyet töreni için bu ülkeye gitti. Oğlunun önce ABD’de sonra Kanada’da eğitimine devam ettiğini belirten Müftüoğlu, ‘Oğlum ABD’de de Kanada’da burslu okuyor. New Germany highscool Halifax’daki mezuniyet törenine katıldım’ dedi.

19 kişi ile meclis toplantısı

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi bu ay 19 kişi ile toplanmış. 69 meclis üyesi bulunan Büyükşehir’de Başkan Gümrükçüoğlu, meclis toplantısına katılmayınca meclis üyelerinin büyük çoğunluğu da toplantıya katılmamış.

İlçe belediye meclislerine girmek için adeta kavga eden torpil arayan üyelerin bir kısmı, seçildikten sonra meclis toplantılarına pek ilgi göstermiyorlar. Bu durumda insanların silah ruhsatı almak için mi meclis üyesi olmak istedikleri akla geliyor.

Sümela’nın ihalesi yapılmış!

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Yalçın Kurt, Sümela Manastırı’nın restorasyonunun ihalesinin yapıldığı bildirdi. Trabzon Ticaret Lisesi’nde öğretmenlik yaparken Gümüşhane’de belediye başkanı seçilen daha sonra Antalya Turizm il müdürlüğüne atanan ve bakan danışmanlığına getirilen ve son olarak da Kültür Varlıkları ve Müzeler genel müdürü olan Yalçın Kurt, Sümela Manastırı’nın sırtını dayadığı dağın zirvesinden kaya parçaları koptuğunu hatırlatarak, ‘Sümela’yı zorunlu olarak kapattık. Taş düşmesini önlemek ve manastırı restore etmek için ihale yaptık. Sümela’yı en kısa süre içerisinde hizmete açacağız’ dedi.

Bir koltukta üç karpuz!

Trabzon’daki Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı patronu iken Ankara’ya İçişleri bakanlığı müsteşar yardımcılığına atanan ve bir süre önce de Elazığ valiliğine getirilen Çetin Oktay Kaldırım, aynı zamanda Basın ilan kurumu yönetim kurulu üyesi ve Fırat Kalkınma Ajansı Yönetim kurulu başkanlığını yapıyor. Trabzon’da başarılı işlere imza atan Kaldırım’ın, Elazığ valiliğinde de aynı başarıyı göstereceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Ekopark’ı hala bitiremediniz mi?

Karayolları eski genel müdürü Cahit Turhan, Trabzon Kavala köyündendir. Turan’ın babası, liseyi dışardan bitirdikten sonra Hukuk fakültesinden mezun olmuş ve uzun süre Trabzon belediyesi avukatlığını yapmıştı. Karayolları genel müdürlüğünden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanı olan Cahit Turhan, KTÜ inşaat ve mimarlık fakültesinden mezun olmuştu.

Turhan, belediyedeki bayramlaşma törenine katıldı. Turhan, törende Ortahisar belediye başkanı Ahmet Metin Genç ile sohbet etti ve ‘Sayın başkan ekopark kamuoyunda epey konuşuluyor, durumu nedir hala bitmedi mi?’ diye sormuş. Başkan Genç’te, ekoparkın yapımında büyük aşama kaydettiklerini ve bir süre sonra biteceğini söylemiş.

***************

‘Trabzon'da, güzeller güzeli şehrimde sadece şort giydiği için bir bayan kardeşimize saldıran insanımsı bir yaratığa meydan dayağı çeken helal süt emmiş esnaf arkadaşlarımızı yürekten kutluyorum. Gözlerinden ve alınlarından öpüyorum. Şiddet şüphesiz iyi bir şey değil ama artık yeter, bıçak kemiğe dayandı.’ (Gürol Ustaömeroğlu)

Önceki ve Sonraki Yazılar