Ekrem Seymenoğlu

Ekrem Seymenoğlu

B(U)IRAK’ ın Bu İşleri…

Kıymet bilmemek, nankörlük etmek, elindekinin değerini bilememek hayatta başınıza gelebilecek en kötü şey olsa gerek. Elinizde altın var, siz komşunun gümüşüne hayransınız. İşte bu düşeceğiniz en büyük gafletlerden biridir. Altın nasılsa artık sizin ya komşunun gümüş kıymetli olur. Elinizdeki altının kıymetini kaybetmeden anlayamazsınız. 
Altın yumurtlayan tavuk vardır birde, her türlü kar edersiniz ondan, etinden sütünden faydalanırsınız, iki lira zararı vardır size, on lira da karı ama o on lirayı görmez iki liraya takılırsınız. 
Bizim Burak YILMAZ o misal işte. Attığı goller, kazandırdığı puan ve paralar ortada. Vay efendim neymiş maaşı çok yüksek imiş. Güzel kardeşim ben sana 5 lira maaş ile çalışıyorum ama sana 25 lira kazandırıyorum. Bir de 2 lira kazanıp hiç kazandırmayan arkadaşlar var. Sen şimdi diyorsun ki bunlar 2 lira alıyor onlar kalsın, Burak 5 lira alıyor gitsin. İyi de 2 lira alan adam faydasız be kardeşim.
 Bu tam bizim ülke ekonomisini yönetenlerin mantığıdır. İşte bu yüzden şuan dolar 6 küsür, Euro 7 küsür. Allah aşkına biraz olsun nankörlük etmeyin, size katkı verenleri, meyve verenleri taşlamayın. Bu adam milyon Euroları bıraktı, İstanbul takımlarını reddetti, vefa dedi ve Trabzon’ a geldi. Hiç mi kıymet bilmezsiniz, ne kadar nankör olduk biz yahu. Bugün bütün dünyayı gezin, araştırın, Trabzonspor’ a Burak Yılmaz’ dan iyi bir forvet alma şansınız yoktur. Ben büyük takımım diyorsan elindeki bu altını rakibine vermek gibi bir lüksün de yoktur. Burak Yılmaz’ ı Trabzonspor’ dan alacak para hakikaten basılmamış olmalıdır. Futbol hayatına nokta koyana kadar takımda tutacak, etinden, sütünden faydalanacaksın. 
2010/11 de bu adam sana kafa, göz yarık maç oynadı, burnu kırıldı devam etti, ayağı çatladı devam etti. Şampiyonluk yaşarken Trabzonspor’u hatırlattı ve mesaj verdi. Profesyonellik gereği git-gel leri olmuştur, normaldir. Detayları bilmeden eleştirmeyeceksin. Gidene değil gönderene bakacaksın.
Bugün ki tabloya bakıyorum, herkes Burak’ ın heybetinden, gücünden, kariyerinden korkuyor. Kulüpte ağırlığını korumak isteyen, benim dediğim olur mesajı vermek isteyenler Burak’ ı göndermek istiyor. Biliyorlar ki Burak oldukça biz onun gölgesinde kalacağız. Burak istediği gibi atını koşturacak golleri de atacak bizde ona bir şey diyemeyeceğiz, üstünlük kuramayacağız. Kurmayın kardeşim, kuramayın. Bu adam bize lazım hele de bu yokluk döneminde külliyen lazım.
 Hugo sana iki gol attı diye forvet mi sandın. Ligi sana götürür mü sandın. Bir sakatlanır o zaman görürsün o stad nasıl sizin başınıza yıkılıyor. Öyle Sivas’ a iki gol atma ile olmuyor bu işler. Burak sana her maç atıyor, rakip fark etmez. İkna etmişsin, getirmişsin taaa elin Çinlerinden, şimdi de nasıl üzerinden para yerim, gönderirim diye uğraşıyorsun. Ağa da ben, Paşa da ben olurum hesabı yapıyorsun. Yedirmezler kardeşim yemezler, burası Trabzonspor. Kimse bu kulüpte Ağa da olamaz Paşa da. Bırakın küçük hesapları da büyük düşünün. Elinde kariyerli ismin, yıldızın var ise büyüksün. Öyle Ekuban ile Anokoma manakomalar ile olacak işler değil bunlar. Ne bir gazete seni yazar, ne bir televizyon seni konuşur öyle kalırsın oturduğun yerde. 
Burak Yılmaz, Onur Kıvrak vb bunlar senin için artık değer olmuştur. Büyük kaptan diyeceksin, parasını da tıkır tıkır vereceksin, oturtacaksın aşağı, bir yere yollamayacaksın. Geçmişte Fatih’i, Gökdeniz’i büyük paralara yolladın da ne oldu, abat mı oldun ? Borcun mu bitti ? Kime ne faydası oldu ? Giden gittiğiyle yiyen yediğiyle kaldı. Taraftara, takıma hiçbir faydası olmadı. Yıllarca bekledik ki bir Gökdeniz çıksın, bir Fatih çıksın da fetih yapsın. 
Çok beklersin kardeş çok, bir FATİH dünyaya 100 yılda bir gelir, elinde bir cevher var ona sıkı sarıl da BURAK’ ma, akıllı ol. 
Transferi için uğraşanlar küçüldü, Burak yine büyüdü. Yazdı yazısını, buradayım, Trabzonspor’ u tercih ediyorum dedi. Bu saatten sonra biz zaten satmıyorduk, biz de zaten almıyorduk diyenler ne kadar konuşursa konuşsun boş laftır, haberleri olsun. Şimdiden uyarıyorum BI(U)RAK’sınlar bu işleri….

koseyazarlaari-icin-004.jpg
 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.