Büyükşehir Başkan Adayları!

Trabzon’da yüzde 66 oranında oy alan AKP’de, başkanlık sisteminden olsa gerek milletvekili aday adayları henüz seslendirilmeye başlanmadı. Buna karşılık Büyükşehir ve ilçe belediye başkan aday adaylığında adeta enflasyon yaşanıyor.

AKP il yönetiminde önceki dönem başkan yardımcılığı yapan bir isim, ‘Büyükşehir Belediye Başkanlığına soyunan, Büyükşehir belediye başkan adayı olmak isteyen o kadar çok isim var ki, saymakla bitmez’ dedi.

Eski başkan yardımcısına göre, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Faruk Özak’ın, Ahmet Metin Genç’in, Ergin Aydın’ın, Mazhar Yıldırımhan’ın, Davut Çakır’ın, Mustafa Akkaya’nın, İbrahim Sağıroğlu’nun, Şefik Türkmen’in, Erdoğan Bayraktar’ın, Asım Aykan’ın, Mahmut Çizmecoğlu’nun, İskender Önal’ın, Eyüp Aşık’ın, Ahmet Çubukçu’nun, Haydar Revi’nin, Orhan Gümrükçüoğlu’nun potansiyel aday adayları... Eski Başkan yardımcısı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de Karayolları eski genel müdürü Cahit Turan’ın aday gösterilebileceğini iddia etti.

 

Cami için iki dernek!

 

Moloz’da yapılacak olan protokol camisi için Çevre ve Şehircilik eski bakanı Erdoğan Bayraktar’ın başkanı olduğu yaptırma ve yaşatma derneğinden önce bir başka yaptırma derneği daha kurulmuş. Gazeteci Hakkı Emiroğlu, ‘Erdoğan Bayraktar’ın kurduğu dernekten önce kurulan Moloz protokol cami yaptırma derneğinin başkanı Büyükşehir Belediye Başkan vekili Seyfullah Kınalı idi. Bu dernekte tanınmış isimler var. Bana gelen bir duyuma göre bu derneğe yurt dışından özellikle Almanya’dan binlerce Euro yardım geldi’ dedi.

Moloz’da yapılacak olan protokol camisinin derneklerinde, özellikle hükümet ve belediye ile işi olan çok sayıda ismin görev alması normal.

 

Bozcaada’ya gidenleri

Kuşsütü ile besliyor!

 

ANAP Trabzon il ve Trabzonspor eski yöneticilerinden, Bülent Akyazıcı yaz aylarını Çanakkale Bozcaada’da geçirir. Trabzon’un güler yüzü Ayşen Akyazıcı vefatından bir süre önce Bozcaada’nın havası iyi gelir diye eşi Bülent Akyazıcı’ya orada bir arsa ve ev aldırmıştı.

Bülent Akyazıcı, eşinin vefatından sonra Bozcaada’daki mekanı satmadı ve üstelik yılın neredeyse 6 ayını orada geçirme kararı aldı ve bunu da bugüne kadar uyguladı.

Akyazıcı’nın Bozcaada’da yaşayan Trabzonlu dostları ve arkadaşları da var. Gününü onlarla sohbet ederek, dinlenerek gezerek, denize girerek geçiriyor. Zaman zaman da Trabzon ve İstanbul’daki arkadaşlarını Bozcaada’ya davet ediyor.

Üç- beş gün önce Trabzon ve İstanbul’dan çok sayıda isim Bozcaada’da idi. Taylan Üner’den Erdal Atalay’a, Süleyman Atal’dan Muhittin Öztürk’e…

Bozcaada’ya giden ekibin ilk işi şirin beldenin restoranlarını teftiş etmek oldu. Restoranların bahçesinde geniş masalar kuruldu. Bozcaada’nın ünlü şarabından tadıldı, rakısı içildi.

Akyazıcı’nın eskiden eli epey sıkıydı. Arkadaşları, ‘Cebinde akrep olduğu için elini cebine atmak istemiyor’ diye espri yaparlardı.

Bülent Akyazıcı, artık eski Bülent değil. Geçenlerde mimar Gökmen Yılmaz, vatsap’aki grupta Bülent Akyazıcı için, ‘Bülent abim, geleni de gideni, yediriyor ve içiriyor’ diye yazdı.

Bülent Akyazıcı’ya sağlık ve mutlu yıllar diliyoruz.

 

AKP’li yöneticilere VİP

Kartı ve Nazım Özcan!

 

CHP Ortahisar Belediye Başkanı adayı Nazım Özcan, AKP’li yöneticilere VİP kartı verildiği şeklindeki haberler üzerine yıllar önce yaşadığı bir olayı anlattı

İşte Nazım Özcan’ın anlattıkları:

‘2000’li yılların başı, Anap il başkanı olduğum dönem bir reno spring arabamız var. Parti binasına geldiğim zamanlar acelem varsa İskenderpaşa eski okulunun önündeki şimdi ki dolmuş minibüslerin çektiği yere park ediyorum arabayı. Bir dönem arabama günde 2 bazen 3 defa ceza yazılmaya arada bir de çekilmeye başlandı. Zaman zaman başkalarının işi için Emniyet müdüründen ricada bulunduğum oluyor ancak kendim için bir şey istemem zor. Gel zaman, git zaman bu ceza ve çekme işinin ardı kesilmeyince bir gün dönemin Emniyet müdürüne, ‘müdürüm çocuklardan biri herhalde bana kafayı taktı, devamlı arabama ceza yazıp çekiyorlar, çok pahalı olmayan arabamın ederi kadar ceza ödedim neredeyse’ diye derdimi anlatınca, Müdür bey; ‘başkanım bir kart yaptır veya yaptıralım sadece senin aracına özel önünde Anap il başkanlığına aittir ibaresi olsun, bende trafikçi arkadaşlara bildireyim senin aracına bir ayrıcalık yapalım’ dedi. Bu durum takdir edersiniz ki beni hem mutlu etti hem de rahatlattı. Müdür beye kartı kendimin yaptıracağımı belirterek ve teşekkür ederek makamından çıktım. Parti sekreteri kızımıza tarif ederek parti logolu Anap il başkanlığına aittir yazılı kartı aracın ön camına koydum ve hakikaten aracım ceza yemekten ve her gün çekilmekten kurtuldu.

Bu özel durumu fark eden başta Günhan kardeşim olmak üzere kısa zaman içinde neredeyse bütün yönetici arkadaşların araçlarında Anap il başkanlığına aittir kartını görür oldum.

Müdür beyin iyi niyetli çözüm yolunu istismar etmeye başladık ancak arkadaşlara da bir şey söyleyemiyorum. Bir gün Batpazarı’ndan Postaneye doğru yürüme çıkarken üsten aşağıya gelen bir dolmuş minibüsün önünde bizim Anap il başkanlığına aittir kartını görünce hemen emniyet müdürünü arayarak bizim kart işinin sulandığını ve amaç dışına çıktığını kendi aracımdaki kart dahil hepsini kaldıracağımı ve hiç kimseye ayrıcalık yapılmamasını rica ettim.  Şimdi bir haber sitesindeki Akp’li yöneticilere Vip kart haberini okuyunca aklıma geldi!’

 

**************

 

‘Fes giyince Müslüman, şapka giyince kâfir olduğunu düşünen bir topluma İslamı nasıl anlatacaksın?

Sırf bu yüzden düşünemediğimizi, üretemediğimizi ve kendimizi geleceğe taşıyamadığımızı da anlatamazsın.

Ama anlatmaya mecburuz. Varlığımız buna bağlıdır.’ (Temel Kahveci)

Önceki ve Sonraki Yazılar