Büyükşehir ve ilçelerde son durum!

   Trabzon Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayları, ev, işyeri, sokakta vatandaşla görüşme, vatandaşın elini sıkma konusunda birbirleriyle yarışıyor. İşte büyükşehir ve ilçe belediye başkanları hakkında kısa bilgi:

Murat Zorluoğlu: murat-zorluoglu-003.jpgBugün Ramada otelde yapacağı toplantı için yönetim anlayışı ve projeleriyle ilgili son düzenlemeleri yaptı. Zorluoğlu, diğer yandan ziyaretlerini sürdürüyor. Zorluoğlu, ‘Hayatımızın her anında birlikte olduğumuz esnafımıza destek vermeye ve sorunlarını çözmeye hazırız’ diyor. Zorluoğlu, Trabzon’un geleceğini şekillendirmek için projeler hazırladıklarını ve bu projeleri kademeli olarak hayata geçireceklerini söylüyor.

Prof. Dr. Atakan Aksoy:prof-dr-atakan-aksoy.jpg İyi Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Atakan Aksoy, dün Beşikdüzü ve Şalpazarı’nda idi. Aksoy, vatandaşın hükümete ve belediye yönetimlerine olan tepkisinin sandığa yansıyacağını söylüyor. Hükümetin ülkeyi ekonomik olarak 40 yıl geriye getirdiğini öne süren Aksoy, ‘Bu devirde soğan, domates, patates kuyruğu olur mu? Belediye tanzim satışlardaki kuyruk, hükümetin ülkeyi getirdiği durumun özetidir’ dedi.

Ahmet Metin Genç: ahmet-metin-genc.jpegOrtahisar belediye başkanı ve AK Parti başkan adayı Ahmet Metin Genç, ‘Biz işimize bakıyoruz. Hizmetlerimiz, yaptıklarımız ortada. Önümüzdeki dönemde yapacaklarımızın planı, projesi de hazır. Vatandaşın bize gösterdiği ilgi ve teveccühe teşekkür ediyorum. Sandıktan çıkmama diye bir endişemiz yok. Çünkü vatandaş zaten kararını vermiş’ dedi.

Salih Akyüz:salih-akyuz-009.jpg CHP Ortahisar Belediye Başkan adayı Salih Akyüz, sabah erken saatlerde evinden çıkıyor gece geç saatlerde dönüyor. Ortahisar’da görüştüğü ziyaret ettiği hemen her kesimden destek aldığını söyleyen Salih Akyüz, ‘Biz de sokaktayız, bizde vatandaşla görüşüyoruz. Hemen herkes tepkili. Esnaf iş yapamamaktan, çay ocaklarında oturanlar, gezenler işsizlikten dert yanıyor. Emekli, memur halinden memnun değil. Bu tepkinin herhalde bir sonucu olur ve olacaktır’ diyor.

İLÇELERDE YARIŞ 

Akçaabat:akcaabat-(1).jpg Trabzon’un nüfusu en fazla olan ilçesinde İYİ Parti adayı Osman Akbulut ile AK Parti adayı akcaabat-(2)-001.jpgOsman Nuri Ekim arasındaki yarış, tüm hızıyla devam ediyor.

İki aday da önde olduklarını söylüyor. İYİ Parti adayı Akbulut, sahil bölgelerinde iyi durumda. Ak Parti adayı Osman Nuri Ekim de köylerde önde. Akçaabat’taki yarışı bu gidişle adaylardan biri az bir farkla kazanacak gibi bir hava var.

Çarşıbaşı: Üç adayın yarıştığı bu ilçede İYİ Parti adayı Mehmet Turan, bir adım önde görünüyor. MHP ve bağımsız aday da yarışın içinde. 

Vakfıkebir: Mevcut başkan Muhammet Balta hala favori. İYİ Partinin desteklediği CHP adayı Emin Uludüz de boş durmuyor. Uludüz, ilçede etkin olan bazı isimlerin ve ailelerin kendisine destek verdiğini söylüyor. AK Parti adayı Muhammet Balta ise şimdiden seçimi kazanmış havasında.

Beşikdüzü:besik-(2).jpg İYİ Parti’nin desteklediği CHP adayı Ramis Uzun, mevcut başkan Orhan Bıçakçıoğlu’nun küstürdüğü kesimlerin de desteğini aldığını belirtiyor. Ak Parti adayı Harun Demirci ise sessiz ve derinden gidiyor. Demirci, seçimi kazanacağını söylüyor. 

Şalpazarı: AK Parti milletvekili Salih Cora, dün Şalpazarı’nda idi. Seçim bürosu açılışına katılan Salih Cora, Şalpazarı’nda sıkıntı yaşamayacaklarını söyledi. CHP’nin desteklediği İYİ Parti adayı Mehmet Öngöz ile bağımsız aday çalışmalarını aksatmadan sürdürüyor. Öngöz, ‘Şalpazarı’nda kimin kazanacağı 31 Mart gecesi belli olur. Diğer adaylar kadar biz de iddialıyız’ diyor.

Tonya: Ak Parti adayı ve mevcut başkan Osman Beşel, önde görünüyor. CHP adayı Şuayip hoca ise ilçe merkezi ve köylerde koşuşturuyor. 

Düzköy: CHP adayı Köroğlu’nun seçimi kazanacağına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak, AK Parti adayı Yılmaz Ankara da seçime asılıyor. 

Yomra: AK Parti adayı ve mevcut başkan İbrahim Sağıroğlu, kendinden emin.  Seçimin favorisi görünüyor. Ancak İYİ Parti adayı Mustafa Bıyık, son günlerde atağa kalktı. AK Parti’nin oy deposu olarak bilinen köylerden destek almaya başladı. Bıyık, Yomra’da sürpriz yapabilir.

Maçka: macka-(2)-002.jpg

AK Parti adayı ve mevcut başkan Koray Koçhan’ın favori olduğu ilçede CHP adayı Musa Turan, köy köy dolaşıyor. Gittiği her mahalleden destek aldığını söyleyen Turan, seçimi kendisinin kazanacağını söylüyor.

macka-(1)-002.jpg

Arsin:  Trabzon’da iki adayın da eşit şansa sahip olduğu ilçelerden biri Arsin. Eski belediye başkanlarından Ramis Sunguroğlu ile Sait Gürsoy arasındaki yarışı, görünen o ki bazı köylerin oyu belirleyecek. İki aday da seçimi kazanacağını söylüyor.

Araklı: Mevcut Başkan Recep Çebi’nin yeniden başkan seçilme ihtimalinin yüksek olduğu görünüyor, Ancak CHP’nin desteklediği İYİ Parti adayı Hasan Suiçmez de iyi gidiyor. Suiçmez, sürpriz yapabilir. SP adayı Ümit Çebi ise, ‘Bu yarışta biz de varız’ diyor. 

Sürmene:surmene-(1)-001.jpg

Mevcut Başkan Rahmi Üstün’ün iki ciddi rakibi var. Biri BBP adayı Orhan Kahveci diğeri CHP adayı Dr. Kemal Küçükali. Üç adayın taraftarları da seçimi kendi adaylarının kazanacağını söylüyor.  
Köprübaşı, Of, Dernekpazarı ve Çaykara’da, AK Parti adayları önde. Hayrat’ta ise bağımsız aday Mehmet Nuhoğlu daha şanslı.

surmene-(2).jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar