Canalioğlu gürledi

Canalioğlu gürledi

Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu AKP Grup Başkanı İsmail Kemerkaya’nın iddialarına sert bir dille tepki vererek, “Kalkınma Parkı projemizde hukuksuzluk yoktur. Kemerkaya dönme dolapçılık oynuyor” dedi. ­

PROJELERE ENGEL

Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Trabzon Belediye Meclisi AKP Grup Başkanı İsmail Kemerkaya belediyenin projelerine siyasetten bir engelin sözkonusu olmadığını savunarak Kalkınma Parkı Projesinde bir hukuksuzluk olduğu yönünde yapmış olduğu açıklamalara sert yanıt geldi. Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, uzun soluklu büyük projelerine uygulama noktasında gizli bir elin engel teşkil ettiğini söyledi.

 

KEMERKAYA DA OY VERDİ

Canalioğlu, engel teşkil eden bu gizli eli herkesin bildiğini iddia ederek, “Dört yılı aşkın süredir parti ayrımı gözetmeksizin sevgi, hoşgörü çerçevesinde hizmet veriyoruz. Ortak çözümlerden yana duruş sergiledik. Bir proje yarışması açtık meclisten geçti, imar komisyonunda uygun görüldü, belediye meclisinde oylandı. AKP Grup Başkanı İsmail Kemerkaya’da projeye oy verdi. Daha sonra projeyi mahkemeye verdi. Meclisten çıkan karar uygulama noktasında durduruldu” dedi.

 

HUKUKSUZLUK YOKTUR

Canalioğlu şöyle devam etti: “Bu tür olayların Türkiye’nin neresinde görülüyor inanın bilmiyorum. Madem itiraz edeceksin neden kabul oyu veriyorsun, red oyu verseydin. Kalkınma parkı projesini yakın zamanda hizmete sunacağız. Projemizde hukuksuzluk yoktur sadece AKP seçim sürecine erken başlamıştır. Seçimlere daha 15 ay var. İşimizi geciktirme noktasında sıkıntı yaratabiliyorlar ama biz çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz.”

 

CEVABI HALK VERECEK

AKP’nin Trabzon Belediyesini alacağız şeklindeki açıklamalarına ise Canalioğlu, “Trabzon halkı yerel seçimlerde AKP’ye gereken cevabı verecektir. 6 Nisan 2004’de göreve başladık. Trabzon’un misyonuna uluslar arası boyutlara taşıdık. Erken yerel seçimde olsa hazırlıklıyız. Biz yüreğimizi ortaya koyduk. Trabzon’un her kesimine mikro cerrahi yöntemi uyguluyoruz. Gece gündüz demeden çalışma azmimizi gören halkımız doğru tercihini yapacaktır” açıklamasında bulundu.

 

NİSAN’DA TEMEL ATILIYOR

Tekel binası projesinin ulusal boyutta bir proje olduğunu belirten Canalioğlu, “Tekel binasındaki yıkım çalışmaları esnasında kültür varlıklarını koruma kurulu tarafından binanın güney bölümü koruma altına alındı. Uzun uğraşlar sonunda güney bölümünün de yıkımına karar verildi. Şu anda binanın içindeki elektrik trafosunu kaldırma çalışmaları TEDAŞ yetkilileri tarafından devam ediyor. Nisan ayı içersinde de temelleri atmaya başlayacağız” diye konuştu.

 

GÖZ BOYAMIYORUZ

Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinin de Şubat ayı içinde temellerinin atılmış olacağını ifade eden Canalioğlu, Şehrin alt yapısına çok önem verdiklerini, yatırım yaptıklarını belirtti. Canalioğlu asla halkın gözünü boyamadıklarını da dile getirerek, “Şehrin atık suyunu bertaraf etmek için alman kalkınma bankası ile ortak bir projeye gittik. Alman ekonomi bankası projenin bir kısmını hibe olarak karşılıyor” dedi.

 

BOZ OLUMLU YAKLAŞTI

Uzun sokak’ın durumunun ortak çözüme kavuşturulması gerektiğini belirten Canalioğlu, “Yeni Emniyet Müdürümüz Feridun Boz‘a da bu sorunu ilettik. Olumlu yaklaşım sergilediler. Uzun Sokak‘ı ben değil esnaf ve vatandaş trafiğe kapatmıştır. Dolmuşlara yeni güzergah belirleme çalışmalarımıza başladık. Bir Şubat tarihinde yeni güzergahları açıklayacağız” şeklinde konuştu.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.