‘Canalioğlu Salih’e de destek versin!’

  canalioglu-007.jpgCHP eski milletvekili ve Trabzon eski belediye başkanı Volkan Canalioğlu, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da idi. Bazı yerel gazete ve internet sitelerinde Canalioğlu’nun İstanbul’a, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek için gittiği yazıldı. Canalioğlu, Ekrem İmamoğlu’nu tanımadan babası Hasan İmamoğlu’nu tanırdı ve iyi de dosttular. Canalioğlu, İstanbul’a her gidişinde Hasan İmamoğlu’nun Beylikdüzü’ndeki işyerine uğrardı, sohbet ederdi. Hatta bu sohbetlerin birinde gazetemiz sahibi Hasan Kurt da vardı. Önceki gün CHP’nin Trabzon’daki önemli isimlerinden biri olan Nuri Aydın, ‘Volkan beyin Ekrem başkanı desteklemesi sevindirici. Volkan beyden aynı desteği Salih Akyüz’e de vermesini bekliyoruz. Volkan bey, Salih kardeşimiz için sokağa inmeli’ dedi.
 Atakan Aksoy İstanbul’da!

atakan.jpgİYİ Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Atakan Aksoy, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun tanıtım toplantısı için İstanbul’a gitmişti ve toplantı sonrası İmamoğlu ile bir araya gelmişti. Prof. Dr. Aksoy, İmamoğlu ile yaptığı görüşmede, İstanbul için önemli bulduğu bazı projelerden bahsetmişti. 
Ekrem İmamoğlu, daha sonra Prof. Dr. Atakan Aksoy’u İstanbul’a davet ederek, projeleri hakkında danışmanları ile görüşmesini istemişti.
Prof. Dr. Atakan Aksoy, belediyecilik konusunda uzman bir isim. Yıllarca ABD’de ve Avrupa’da belediyecilikle ilgili araştırma, inceleme yapmış bir isim. Prof. Dr. Atakan Aksoy, İmamoğlu’nun danışmanlarına projelerle ilgili bilgi ve dosya vermek için gittiğini öğrendik.

Başkan adayları ile toplantı

baskan-adaylari.jpgAK Parti il Başkanlığında önceki gün il başkanı Haydar Revi’nin başkanlığında büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayları bir araya geldi. Haydar Revi, toplantının çok verimli geçtiğini söyledi. AK Parti il başkanı Haydar Revi, hedeflerinin cumhur ittifakı ile birlikte Trabzon’daki tüm belediye başkanlıklarını kazanmak olduğunu söyledi. AK Parti il merkezinde yapılan toplantıya MHP’nin belediye başkan adayları katılmadı. Haydar Revi, belediye başkan adayları ile yaptığı toplantı öncesi ilçe başkanları ile bir araya geldi.

Nazım Özcan’dan Akyüz’e tam destek!
nazim-ozcan-007.jpgCHP Ortahisar eski belediye başkan adaylarından Nazım Özcan, yıllarca ANAP’ta politika yapmıştı. Nazım Özcan’ın özellikle Ortahisar’ın eskiden köy olan 38 mahallesinde tanımadığı, görüşmediği kişi yok denecek kadar azdır. Ortahisar’ın Aktoprak köyünden olan Nazım Özcan’ın, CHP belediye başkan adayı Salih Akyüz ile birlikte 38 mahalleyi adım adım gezeceği öğrenildi. Nazım Özcan, bazı köy gezilerinde yanına Süleyman Aydoğdu’yu da alacak. 

Akbulut hızlı başladı!

akbulut-001.jpgMillet İttifakının İYİ Partili Akçaabat Belediye Başkan adayı Osman Akbulut, dün ilçe sokakları arşınladı ve köy dernek lokallerini ziyaret etti. Kalabalık bir partili grupla birlikte ziyaretlerini sürdüren Osman Akbulut, ‘Genel seçimde tanıdığımız insanlar bile bizimle konuşurken çekinirdi. Şimdi hava öyle bir değişti ki nereye gitsem hem ilgi hem de destek görüyorum. Vatandaş ekonomik gidişattan, belediye yönetiminden şikayetçi. Herkes değişimden yana’ dedi.

Fındıklı dondurma ve  zabıta müdahalesi!

findikli-dondurma-(2).jpgTrabzon Barosu avukatlarından Hakan Orhan birkaç gündür Baltık bölgesindeki ve Orta Avrupa ülkelerini geziyor. Orhan, sosyal medya hesabından hemen her gün gittiği ülkelerdeki tarihi eserleri paylaşıyor. Orhan önce gün ise, Sırbistan’ın Başkenti Belgrad’da bir pastanede yediği fındıklı dondurmayı paylaştı ve ‘Burası Belgrad'da bir dondurmacı... Gül dondurması bile var... Benim tercihim FINDIKLI... Avrupa'da bir çok yerde fındıklı dondurma var da Selim Akgün'de neden yok?’ dedi.
findikli-dondurma-(3).jpgDün Hakan Orhan’ın bu sorusunu asırlık Selim Pastanesinin patronu Selim Akgün’e sorduk. Akgün, ‘Bizde kış aylarında dondurma yeme geleneği pek yok. Yine de ara sıra yapıyorum. Trabzon’da baharla birlikte dondurma sezonu başlar. findikli-dondurma-(1).jpgEskiden 19 Mayıs’tan önce dondurma yaptığımızda belediye zabıtası gelir, dondurmaları toplardı. Fındıklı dondurmaya gelince, Selim Pastanesi’nde geçen yıl fındık ezmesinden dondurma yapmıştık ve çok da beğenilmişti. Biz de her çeşit dondurma vardır’ dedi.

Sürmene’de 4’lü yarış!

Sürmene Belediye Başkanlığı için her ne kadar mevcut Başkan Rahmi Üstün favori gösterilse de, Millet İttifakının CHP’li adayı Dr. Kemal Küçükali, SP’nin adayı Aydın Danışmaz ve Büyük Birlik Partisi’nin adayı Orhan Kahveci’nin de şanslı olduğu söyleniyor. Sürmene’deki siyasi gelişmeleri yakından takip eden bir isim, Rahmi Üstün’ün yeniden aday gösterilmesinin AK Parti teşkilatında huzursuzluk yarattığını ve partililerin bir çoğunun küstüğün söyledi.. İttifak Adayı Dr. Kemal Küçükali, SP Adayı Aydın Danışmaz ve BBP’den aday olan Orhan Kahveci’nin dengeleri alt üst ettiğini söyleyen isim, ‘AK Partinin küskünlerinin tercihi Orhan Kahveci olacak. Kahveci bu desteği almasaydı zaten aday olmazdı. Sürmene’de ilginç bir yarış olacak’ dedi.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar