Celal Tekinbaş nereye koşuyor!

  Gazetemizde ve çok sayıda gazete, internet sitesinde yayımlanan, bir sağlık haberine doktorlardan itiraz geldi. 
Haberin özeti şöyle;  

celal-tekinbas.jpeg
KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Celal Tekinbaş ve ekibinin geliştirdikleri teknik sayesinde daha önce söz konusu ameliyatlardan sonra en az bir hafta süreyle hastaların çenesinin 'göğüsün iman tahtası' diye tabir edilen kısmına dikilerek başlarının göğüslerine yapışık vaziyette bırakılmaları yöntemine son verdi. Tekinbaş ve ekibinin bu başarısı uluslararası bilimsel dergilerde yayınlandı. Prof.Dr. Celal Tekinbaş, bu metodun uygulandığı herhangi bir olgu ya da yayının bugüne kadar tıp literatüründe olmadığını söyledi.
Haberi kuzeyekspres.com.tr.den okuyan Trabzon, İstanbul ve Ankara’dan çok sayıda doktor, olayın yeni bir olay olmadığını, bu buluşun hangi bilimsel tıp dergisinde yayınlandığını merak ettiklerini söylediler.
İstanbul’dan arayan Trabzonlu bir doktor ise, ‘Sayın Tekinbaş, tahminimiz o ki ismini gündeme getirerek bir yerlere oynuyor. Bunun başka izahı yok’ iddiasında bulundu.
Prof.Dr. Celal Tekinbaş, doktorların eleştirilerine ve söylemlerine herhalde bir açıklama getirir.

 Doktorsuz hastane!

Trabzon’un yeni hastanelerinden biri olan Akçaabat Haçkalı Baba Hastanesi’nde bazı branşlarda doktor olmadığı bildirildi.

dostorsuz-hastane.jpg
Düzköy Belediye Başkanı Abidin Çelik, Haçkalı Hastanesi’nde diyaliz hastalarına bakacak doktor bulunmadığını söyledi. Eşinin de diyaliz hastası olduğunu belirten Çelik, ‘Haçkalı’da 40 diyaliz hastası var. Doktor olmadığından bu hastalar özel hastanelere ve hasta yoğunluğu üst düzeyde olan devlet ve fakülte hastanesine gitmek zorunda kalıyorlar. Tedavi de olamıyorlar. Tam teşekkül bir hastaneye, bir diyaliz doktoru atamıyorlar. Hastalar gerçekten perişan’ dedi.
Trabzon’un en önemli hastanelerinden Haçkalı’da branş doktorunun bulunmaması gerçekten üzüntü verici. Trabzon Sağlık Müdürü herhalde Haçkalı’ya kısa süre içerisinde bir diyaliz doktoru atamasını yaptırır.

Erbakanlı propaganda!

Saadet Partisi Trabzon İl Başkanlığı ‘Erbakan’ın gönlündeki Trabzon’ adlı 68 sayfalık bir dergi çıkardı. Dergide merhum Erbakan’ın Trabzon’daki fotoğrafları, Milli Görüşün ne olduğu, 54. Hükümetin icraatından birkaç kesit ve söylemlere ve Trabzonlulara hitaben yaptığı bir konuşmaya yer verildi.

indir-076.jpg
Bu satırların yazarı lise yıllarında merhum Erbakan’ın Trabzon’a ilk gelişlerinde Milli Nizam Partisi’nin genel başkanı olduğu dönemde bugünkü Emniyet Müdürlüğü’nün yerindeki yazlık sinemada dinlemiş bir isimdir. Erbakan hocayı daha sonraki yıllarda mesleğimiz gereği takip etmişizdir.
Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hasan Saka ve Ortahisar Belediye Başkan adayı Ensar Bozali ve parti yönetiminden isimler dün Kuzey Ekspres’te idiler. Saadet Partisi adayları ve partililer, Erbakan hocanın yolunda yürüyorlar. 
CHP’nin seçim sloganı ‘Mart’ın sonu bahar’… Rahmetli Erbakan’ın ise ‘Her bahar bir çiçekle başlar’dı... SP Trabzon il teşkilatı derginin kapağına merhum Erbakan’ın fotoğrafını yerleştirmişler alt kısmına da, ‘Her bahar bir çiçekle başlar’ sözünü.
Saadet Partisi teşkilatları, seçim olsun olmasın diri. Seçim zamanında ise tam kadro sahada. İyi çalışıyorlar ancak oy verme günü kıble kaçığı oluyor ve oylar AKP’ye akıyor. SP Büyükşehir belediye başkan adayı Hasan Saka ve Ortahisar belediye başkan adayı Ensar Bozali, ‘Bu seçim farklı seçim olacak’ diyorlar. 

İbre Akbulut’a dönüyor!

Trabzon’da seçimin en çekişmeli geçecek ilçelerinden biri olan Akçaabat’ta ibrenin millet ittifakından yana dönmeye başladığı bildirildi. Osman Akbulut’un muhalefeti toparladığı ve AK Parti küskünlerinden de destek aldığı söyleniyor.

ibre-akbulut.jpg İYİ Parti belediye başkan adayı Osman Akbulut, ‘İlk günden bugüne büyük aşama kaydettik. Yıldızlı, Söğütlü, Darıca, Mersin bölgesinde öndeyiz. Akçaabat merkez ve köylerinde de iyi gidiyoruz. 1 Nisan itibarıyla 25 yıldır doğru dürüst bir çivi çakılmayan Akçaabat’ta bu tarih itibarıyla çok şey değişecek’ diyor.

Sağıroğlu’na Soylu desteği!

Yomra Belediye Başkanı ve başkan adayı İbrahim Sağıroğlu, İçişleri bakanı Süleyman Soylu’nun ilçede yaptığı mitingin görkemli geçtiğini belirterek, ‘Yomralı hemşehrilerim Yomra’ya hizmet yapanın her zaman yanında olurlar. Sayın bakanımızın mitingine katılım aynı zamanda bize verilen bir desteğin de işaretidir’ dedi. 


sagiroglu-014.jpgYomra’yı yalnız Trabzon’un değil Karadeniz bölgesinin en önemli bir yaşam merkezi haline getirdiklerini belirten Sağıroğlu, ‘Önümüzdeki dönem yarım kalmış işlerimizi ve henüz başlamadığımız projelerimizi hayata geçireceğiz’ diye konuştu.

Hocalarına destek için sahaya indiler!

Millet İttifakının Araklı belediye başkan adayı eğitimci Hasan Suiçmez’e, öğrencilerinden destek geliyor. Araklı ve köylerinde yüzlerce öğrenciye katkı veren emekli eğitimci Hasan Suiçmez’i eski öğrencilerinin yalnız bırakmadığı bildirildi.

hocalarina.jpgÇalışmalarının beklediğinden daha iyi geçtiğini söyleyen Hasan Suiçmez, ‘Talebelerim sağ olsunlar beni yalnız bırakmıyor. Kendilerinden destek istemeden, hocam sizin için ne yapabiliriz, diyorlar. Araklı’da ben iki partinin değil diğer partilere oy vermiş vatandaşlarında belediye başkan adayıyım. Herkesin oyuna talibim’ diyor.

*****************

Şeytan mı, bu melanet örgüt mü daha kötü deseler tereddütsüz bu örgüt derim.
Her geçen gün daha fazla öfke duyuyorum bunlara... Bir de kendilerini gizleyip iftiralarına devam etmiyorlar mı?
Yaptıkları her şeyi kendilerine karşı gördüklerine yansıtmıyorlar mı? Bu toprakların bağrından çıkan bu çocukları nasıl robotlaştırmışlar!
Ama istedikleri kadar kendilerini gizlesinler, yumurtalarını değişik kuluçkalara bıraksınlar, Türk Milletinin gazabından kurtulamayacaklar...
Hep kaçarak, saklanarak, takiyye yaparak hayatlarını sürdürmeye çalışacaklar...
Benden söylemesi yol yakınken bu çeteden kurtulan kurtulur, akabinde mensup olduğu topluma verdiği zarardan dolayı özür diler, normal insanların arasına karışır. Yoksa kendini istihbarat elemanı gibi saklayarak yaşamını sürdürür, tespit edildiğinde affedilmez! Sonrası gerçekten iyi olmayacak! Bir dahaki tepki çok daha sert olacak çünkü!
Hangi iktidar gelirse gelsin, bu sondan kaçamayacaklar...
Evet, onlara bir kez daha sesleniyorum, ABD finosu Fetullahçı çeteden ayrılıp, tövbe etsinler! 
(Em.Alb. Mustafa Önsel)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar