Cemaatler SAVAŞIYOR çimler eziliyor!..

Geçen ay bu gün ülke olarak kötü bir gece yaşadık…Türk Silahlı Kuvvetlerinin içine “çöreklenmiş” bir takım cuntacılar milletin parasıyla alınan tanklardan, uçaklardan bombalar yağdırarak yüzlerce insanı şehit etti ve binlercesini de yaraladılar…

Sevgili okurlar, o kara geceden sonra, son bir hafta bütün haber kanallarında, Fethullah Gülen ile eskiden hısım olup bugün hasım olanların ifşaatlarını dinliyoruz… 

Akla hayale gelmeyecek, daha doğrusu aklı başında hiç bir insanın yapmayacağı davranış bozukluğu ve sapıklıklar dillendiriliyor.

Biri, alçıya alınan ellerin öpülmesini… Terli fanilayı koklamak… Gülen’in elini ve ağzını sildiği peçeteye el-yüz sürmek için insanların sıraya girdiklerini…

Bir başkası koca koca adamları falakaya yatırıp dövdüğünü.

Daha sonraki gün bir başkası da, milli futbolcuların TFF tarafından verilen primleri Pensilvanya’ya götürmek için nasıl can attıklarını anlatıyor.

***

Anlaşılan, polis operasyonları devam ettiği müddetçe ve ekran bülbüllerine birileri “gelin bakılım siz sütten çıkmış ak kaşık mısınız” diyene kadar, fanila, peçete ve doları dinlemeye devam edeceğiz.

Sevgili okurlar, bu ötenlere aslında teşekkür etmek gerekiyor…

Onları sayesinde 79 milyon Türk halkı cemaat denilen yapıların nasıl raydan çıktığını da öğrenmiş oluyor!

Ülke olarak ekranlardan sapıklıkları dinlerken, Paralel yapıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan masum insanlar ya iftiraya uğruyor ya da yalan ihbarlarla canları yanıyor… Bu günlerde aynı mahallenin insanları birbirlerine kuşku ile bakıyorlar. Apartmanda oturanlar kapı komşusuna selam vermeden önce iki kere düşünüyor…

Hele Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saray’da işadamları ile yaptığı toplantıdaki konuşmasında, “Ülke bu pisliklerden temizlenene kadar operasyonlar devam edecek… On bin, elli bin, yüz bin, iki yüz bin fark etmez” sözlerinin yanında, “Şayet bu yapı ile uzaktan yakından alakanız veya tanıdığınız varsa ilginizi kesin ve ihbarda bulunun” diye uyarması, bazı “kralcıları” harekete geçirmeye yetiyor…

***

Sevgili okurlar, Türkiye’nin dört bir köşesinde “FETÖ” operasyonları tüm hızıyla sürüyor… Bu bağlamda Trabzon’da ilim irfan yuvası olan KTÜ’de iddiaların ardı arkası kesilmiyor… Deyim yerindeyse kazan kaynıyor.

Akademisyenlerden kimi çocuğunu adı zikredilen yapının okullarına gönderdiği için, kimi de Bankasında elektrik veya doğalgaz faturası yatırdığından dolayı tedirgin. Ama ne hikmetse KTÜ’dedeprem” yaşanırken yönetim görevine devam ediyor.

Aynı şekilde Kızılay’ın Trabzon şubesi yönetim kurulu Başkanı Fuat Adıgüzel paralel yapının öğrencilerine burs verdiği iddiasıyla iki müfettiş kararıyla görevinden alındı.

Elbette devletin başına “çorap örmeye” kalkanlar cezaların çeksin… İnsanları Allah ile aldatıp menfaat sağlayanlar kamudan ayıklansın. Ama kurunun yanında yaşı yakmadan…

Devletin burada yapacağı tüm vatandaşlarına nötr olmak. Sonra Rabbim ve milletim affetsin demek ile acılan yaralar kapanmıyor.

***

Sevgili okurlar buradan şuna gelmek istiyorum...

Haftalar önce bu adadan “FETÖ ile kendinizi kandırmayın” diye bir yazı ile adeta haykırdım.

Sizler “cambaza bakarken” birileri de yolu çoktan yarılıyor. Büyük UR temizlenirken, yanındaki küçükler uç verip palazlanıyor. Paralelden boşalan mevki ve koltuklara, ileride yine başa bela olacak cemaatler kendi adamlarını yerleştirmenin gayretine girmişler.

Yani bu gün yapılan operasyonlarda biri diğerini ihbar ederken, diğeri de devletin kadrolarına “SIZIYOR”… Resmen olmasa da Türkiye fiilen cemaatlerin savaşına sahne oluyor ve olan da görevlerini layıkla yapanlara oluyor. TBMM eski başkanı Cemil Çiçek’in söylediği gibi FETÖ ile uğraşırken, yarın CÜBBOCULAR türeyecek!  Umarım yarın çok geç olmaz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.