Çevre bize  emanettir

Çevre bize emanettir

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, çevre ve doğayı korumanın bütün insanlığın ortak görevi olduğunu dile getirdi.

Başkan Genç, “5 Haziran Dünya Çevre Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Doğayı korumanın bütün insanlığın ortak görevi olduğunu dile getiren Genç, “Maalesef hızlı sanayileşme ve yerleşim yeri ihtiyacı nedeniyle bütün dünyada tabiatın dengesinin bozulduğuna şahit oluyoruz. Orman alanlarının tahrip edilmesi, sanayi atıklarıyla deniz, hava ve toprağın kirletilmesi en büyük çevre felaketlerini de beraberinde getirmektedir. Doğaya ve tabiata saygısız her türlü girişim, yeni çevre felaketlerini de doğurmaktadır. Başta küresel iklim değişikliği ve buna bağlı olarak ortaya çıkan sosyal, siyasi ve ekonomik felaketler çevreye karşı duyarsızlığın eseridir. Dünyamız, bütün harikulade güzellikleri, ormanları, gölleri, dağları, mağaraları, deniz ve okyanuslarıyla bize emanettir, biz doğanın ya da çevrenin sahibi değiliz. Bu emanete sahip çıkmak, bütün unsurlarıyla birlikte gelecek nesillere en güzel şekilde miras bırakmak bütün insanların ortak görev ve sorumluluğu olmalıdır. Doğa istediğimiz gibi kullanabileceğimiz bir sömürü ve sınırsız bir kaynak alanı değildir” dedi.

ÇEVREYE DUYARLI PROJELER

Ortahisar Belediyesi olarak, bugüne kadar çevre temizliği ve doğayı korumak adına birçok proje yürüttüklerini belirten Genç, “Fidan dikimi, yeşil alanların artırımı, Mahallem Temiz Kalsın Kampanyası, Atık Pil ve Atık Yağ Yarışmaları, atıkların ve çöplerin ayrıştırılması bunlardan sadece birkaçıdır. İlçemizi daha yaşanabilir hale getirmemiz için en öncelikli riayet edeceğimiz husus doğaya sahip çıkmak olacaktır. Bu vesilelerle 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü tebrik ediyor, daha güzel, daha sağlıklı bir çevre ve doğada yaşamayı temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.