Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda Trabzon operasyonu!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda Trabzon operasyonu!

Yerin Kulağı...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sonrası bakanlıktan ayrılması ve yerine gelen yeni Bakan İdris Güllüce, Bakanlıkta Trabzon kökenli ve Trabzon damadı olan 14 üst düzey bürokratı görevden aldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığındaki bu operasyonu, bugün bir yerel gazetenin tam sayfa yayınlayarak okurlarına duyuracağını öğrendik. Bize bu haber o gazeteden geldi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin görevden aldığı üst düzey bürokratlar şunlar;

Mehmet İslamoğlu (Müsteşar yardımcısı), Ömer Faruk İmamoğlu (İlbank Genel Müdür Yardımcısı), Arslan Malkoç (Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı), Zeki Terzioğlu (Atık Daire Başkanı), Uğur Serencam (Yapı işleri genel müdür yardımcısı), Yalçın Özdemir (Bilgi İşlem Daire Başkanı), Halit Yılmaz(ÇED izin denetim genel müdür yardımcısı), Necmettin Arslantürk (Alt yapı ve Kentsel dönüşüm daire Başkanı), Fatma Varank (Mekansal Planlama Genel Müdür Yardımcısı), Fethi Şahinoğlu (İzmir İl müdürü), Mehmet Baş (Çevre Yönetim Genel Müdür Yardımcısı), Tamer İnan (Alt yapı ve kentsel genel müdür yardımcısı), İsmail Aydın (İstanbul İlbank Bölge Müdürü), Ali Temel Öztürk (ÇED Yönetim Hizmet Daire Başkanı), Serdar Çalkan (İlbank Yönetim Kurulu Başkanı Trabzon damadı), Tuncay Karaman (İl Bank Genel Müdürü Trabzon damadı).

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, bakanlığındaki Rizeli bürokratları görevden almamış. Bakan İdris Güllüce’nin Bakanlıkta yaptığı bu operasyona, Trabzon milletvekilleri ve AKP Trabzon teşkilatının sessiz kalması kafaları karıştırdı.

Bu arada Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğünden, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı İlbank’a geçen Zeki Sancak tekrar eski görevine döndü.

 

Sırada Balta mı?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığındaki Trabzonlu bürokratların görevden alınmasından sonra Ankara kulislerinde sırada bakan yardımcısı Muhammet Balta’nın olduğu öne sürüldü. Bakan yardımcısı Muhammet Balta’nın şimdilik görevden alınmasının söz konusu olmadığını söyleyen AKP’nin önemli bir ismi, ‘Muhammet Balta’nın görev alanı iyice daraldı. Ayrıca, Bakan Güllüce bu aşamada sayın Balta’yı görevden almayı düşünmüyor’ dedi.

 

Adaşlar buluştu!

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, Vakfıkebir Belediye Başkanlığına seçilen adaşı ve amcasının oğlu Muhammet Balta’yı makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti. Belediye Başkanı Muhammet Balta, Vakfıkebir’in özlemini giderdiklerini dile getirerek, Balta’dan destek beklediğinin altını çizdi. Bakan yardımcısı Balta ise, ‘Geçmişten güç alarak hep birlikte ilçemizi geleceğe taşıyacağız. 26 bin civarında vatandaşımızın geleceği ile alakalı hizmetler yapılacak. Hem ilçemize, hem Trabzon’umuza hem ülkemize hizmet etmek sizler için büyük bir sorumluluktur. Güzel projeleriniz inşallah hayata geçecek ve insanlarımız faydalanacak. Bu projelerin hayata geçeceğine inanıyorum’ diye konuştu.

 

Bu nasıl hastanedir!

Trabzon Ahi Evren Kalp Damar Hastalıkları Hastanesi ile ilgili şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor. İşadamı Fikret Ataoğlu, geçtiğimiz günlerde rahatsızlanan annesini Ahi Evren Kalp Damar Hastalıkları hastanesine getirdi. Hastanede 3 gün sabahladığını söyleyen Ataoğlu, ‘Annemi muayene ettiler, tetkikler yapıldı. Ağrı kesici verdiler ve bir şeyi yok, dediler. Annemi hastaneden çıkardık eve getirdik. Fenalaştı bu sefer KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi acil servisine getirdim. Orada yapılan muayenede rahatsızlığını belirlediler. Kalp Damar Hastalıkları Hastanesinde embolinin atıp atmadığı belirlenemez mi? Kalp Damar Hastalıkları Hastanesini, bakanlık başta olmak üzere her yere şikayet edeceğim. Kardeşim uzman doktorun yoksa veya eksikse o hastaneyi açmayın veya bu hastane poliklinik hizmeti verir, deyin. İnsanların sağlığı ile oynamayın’ dedi.

Hükümet, sağlık alanında son 10 yılda gerçekten büyük işler yaptı. Onca yeni hastane açıldı. Hastanelerin büyük bölümünün içi alet, edavatla donatıldı ancak özellikle devlet hastanelerinin bazılarında hizmet her geçen gün geriye gitti. Trabzon’da geriye giden hastanelerin başında da, gelen şikayetlere bakılırsa Ahi Evren Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi geliyor.

 

Prof.Dr. Çıkrıkcı’dan!

KTÜ eski öğretim üyelerinden İstanbul Aydın Üniversitesi rektör yardımcısı Prof.Dr. Mustafa Çıkrıkçı, Merkez Bankasının yeni faiz oranını açıklamasından vatandaşın hiçbir şey anlamadığını söyledi. Prof. Dr. Çıkrıkçı şöyle dedi;

‘Merkez Bankası'nın heyecanla beklenen faiz oranı açıklaması... Bakın bakalım ne anlıyorsunuz?
Marjinal fonlama oranı % 12
Borçlanma imkanı faiz oranı % 11,5
Merkez Bankası borçlanma faiz oranı % 8
Geç likidite penceresi faiz oranları: Bankalar arası piyasa için Merkez Bankası borçlanma faiz oranı % 0, Borç verme faiz oranı %13,5’

Hocanın dediği gibi bu açıklama, bulmaca gibi!

 

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.