CHP meclis üyesi  SP il başkanını  Eleştirdi!

CHP meclis üyesi SP il başkanını Eleştirdi!

CHP'li meclis üyesi SP il başkanını eleştirdi, "O kurumda çalışıyorsan kurumunu karalamayacaksın" ifadelerini kullandı.

SP Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt’un TİSKİ personeli olduğu halde medya üzerinden hedef alması ve ardından bu da yetmezmiş gibi amiri olduğu TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş’ın makam odasında il başkanı statüsünde bulunmak istemesi bugün Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında gündem oldu. 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “ Mevzuat; işçi personeli siyasi faaliyette bulunma hakkı vermektedir. Ancak bu imkan kamu personelinin kendi kurumunu haksız şekilde eleştirmesi ve ağır ithamlarda bulunması hakkını vermez. Burada ince bir çizgi vardır. Siz işçi sıfatıyla siyaset yapacaksınız, diğer taraftan hizmet etmekle yükümlü olduğunuz kurumunuzun hukukunu koruyacaksınız. Eğer bu dengeyi sağlayamıyorsanız, iki görevden birini tercih edeceksiniz. Bizim de beklentimiz budur. “ dedi.  


CHP Grup Başkanvekili Turgay Şahin de, “Bizde idarecilik yaptık.  Doğrudur, siyasetçi, bir kurumda çalıştığı zaman kurumunu asla ne olursa olsun karalamamalı. Bende altını çiziyorum. Fakat bu kurumda veya başka kurumda, başka bir belediyede çalışıp, işçi statüsünde benim parti genel başkanımı da benim geçmişimi karalayan hakaret eden insanlar var. Burada ki duyarlılığa onlarda da yapmanızı rica ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Bu sözler üzerinde Başkan Murat Zorluoğlu da, “Hiç şüpheniz olmasın. Hakaret iftira, karalama, sövme, kimden gelirse gelsin, hiç bir siyasi parti ayrımı yapmaksızın, sonuna kadar karşıyız. İlk karşı çıkacaklardan biri de biz oluruz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.