CHP Trabzon’da her şey olabilir!

 chp-trabzonda-001.jpg CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun, İstanbul seçimleri öncesi mega kentte kamp kuran isimlerden biri idi. Güzide Uzun, İstanbul’da nasıl çalıştı bilemiyoruz. Bildiğimiz İmamoğlu’nun bazı mitinglerine katılması ve bu kentte yaşayan hemşerileriyle buluşması idi. Bunu da sosyal medyadaki paylaşımlarından öğrendik. Şimdi, çoğu CHP’liler Güzide Uzun’u kıskanmaya başlamış… ‘Güzide Uzun Trabzon’da çalışmamış da İstanbul’da görüntü vermiş’… Bu tür söylenti ve dedikodular kimseye yarar getirmez. Güzide hanımın Trabzon’da parlamayan yıldızı İstanbul’da parladı. Bu parlama uzun sürer mi sürmez mi onu bilemeyiz. Şimdilik söyleyeceğimiz, kıskananlar çatlasın da patlasın!
***

  Dün CHP Trabzon teşkilatında aktif görev almamasına rağmen, adı ilçe belediye başkan adaylıklarına geçen hatta aday adayı olan Cahit Erdem ile konuştuk.
Erdem’e, ‘İsminiz il başkanlığı için geçiyor. Aday olmayı düşünüyor musunuz?’ dedik.
  Erdem, ‘Ben şu anda Trabzon Amatör spor kulüpleri federasyonunun başkanıyım. ASKF olarak yeni sezona hazırlanıyoruz. Avni Aker ve Yavuz Selim Sahasının yeri ile ilgileniyoruz. Bu aşamada gündemimizde siyaset değil spor var’ dedikten sonra, ‘CHP Trabzon’da her şey olabilir. Şimdiden birilerini bir yerlere getirmek görev bölümü yapmak doğru değil. Daha takvim açıklanmadı. İlçe kongreleri ve ardından il kongresi var. O güne kadar ne olur, ne olmaz bilemiyorum. Takvim açıklansın ondan sonra yol haritamızı belirleriz’ diye ekledi. 
***

   CHP’nin Trabzon teşkilatında il başkan yardımcılığı da yapan bir isim ise, ‘Partimizin Trabzon’da aldığı sonuç ortada. Bir Beşikdüzü’nü kazandık. Orada da İYİ Parti destek vermeseydi, seçimi kazanamazdık. CHP’nin Trabzon’daki delegesinin, partililerin, kongrelerde seçimde alınan sonuçlara göre karar vereceklerini düşünüyorum. Kimse yerini garanti görmesin’ dedi. 
  Bir başka eski yönetici ise, ‘Trabzon’da da her şey güzel olacak ve bu güzellik önce partimizde olacak. Bir önceki il kongresinde olup bitenleri ve seçim sürecinde yaşananları kimse unutmadı’ demekle yetindi.
 

Biri AKP’den bir diğeri CHP’den başkan!

 biri-akp-biri--(2).jpgbiri-akp-biri--(1).jpg Araklı kökenli Çebi ailesi oldukça geniş bir sülaledir. Çebi’ler ağırlıklı olarak Trabzon, Ordu ve İstanbul’da yaşarlar. Türkiye’nin diğer vilayetlerinde de yaşayanlar vardır.
  Çebi ailesinden iki isim 31 Mart yerel seçimlerinde iki farklı partiden belediye başkanı seçildi. Kemal Çebi İstanbul Küçükçekmece’de CHP’den seçilirken, Recep Çebi Araklı’da AKP’den başkan oldu. Çebi’lerden diğer partilerde siyaset yapanlar da var. Ancak onlar pek başarılı olamadılar. 

 

****************

  Trabzon Büyükşehir Belediye hasan-kamber-001.jpgBaşkanı Murat Zorluoğlu’nun atamalarına karşı çıkarak AKP il yönetiminden istifa edecekleri söylenenlerin isimleri de açıklansın ki hangi cemaat, tarikat, dernek veya vakfın sesi olduklarını bilelim. Bunlar hortumları kesilenlerin sesi mi öğrenelim. 
(Hasan Kamber)

**************

  Sevgili Dostlar her şeyinizi kaybetseniz bile hayallerinizi hiç kaybetmemeye çalışın.
Hayallerinizi kaybetmemenin iki yolu var.

1 - Kitap okumak
2 - Seyahat etmek
ilham-suheyl-001.jpgHer kitap ayrı bir yolculuktur. Her yolculuk ayrı bir kitap. İkisinde de su olur akarsınız. Mevlana’nın, Seneca’nın, Yunus Emre'den kabına girmeye onların şekline bürünmeye çalışırsınız.
Geçen bir yarışmacı bir yarışma programında büyük ikramiye ile ne yapacağı sorulduğunda '' senede ancak 150 kitap okuyorum param yetmiyor, daha fazlasını okumak istiyorum'' dedi.
Gerçek rol modeller gerçekten bunlar paralı, ünlü, popüler sahte ve ‘story telling’li kişiler olmamalı...
Okudukça Palton'un meşhur 'devlet' inde bahsettiği filozof hükümdar Marcus Aurelius olabilirsiniz. Zihninizin sınırlarınızı belirleyerek sizi köleleştirdiği hücrenizden şu olur akar Stoaci filozof Epiktetos olarak çıkabilirsiniz. Michelango gibi heykelinizi yontup kendinize tekrar hayat verebilirsiniz. Bazen Aşil olup bir kale dolusu insanın karşısına çıkıp korkusuzca savaşacak cesareti bulabilirsiniz.
Okumak ve yolculuk şu olup akarken düşündürür. Düşünmek sanattır. Sanat keşfetmektir. Keşfetmek ise kendini yeniden bulmaktır. İyi haftalar.
(İlham Süheyl)

*******************

Savruluyoruz;
sukru-kuleyn.jpgRusya’dan S 400 alıyoruz anahtarı onlarda...!
Nükleer santral kuruyoruz kilidi onlarda...!
Yine bağımlılık..!
Bu arada;
ABD’yi ikna etmenin yolu bulundu F35’lerden sonra 100 tane Boing alıyoruz..
Peki soralım şimdi;
Suriye’de müttefikimiz kim ABD,
Rusya ise Esad’ın yanında!
Nerden bakarsanız bakın çelişkiler yumağı!
İşin açıkçası ABD ve Rusya arasında sıkıştık kaldık..
Sanki; Tarih tekerrür ediyor...
Osmanlı’nın son döneminde İngiltere ve Rusya arasında aynen böyle kalmıştık..
Rusya’da Devrim olunca, Stalin’e kadar nefes aldık.
Bu arada İstiklal savaşını kazanarak yeni devletimizi kurduk.
Stalin Sovyetler’in başına geçip, Kars ve Ardahan ile Boğazlardan üs isteyince, bizde NATO’nun jandarmalığına talip olup batının kucağına düştük. Marshall yardımı ile de ekonomik olarak yarı sömürge olduk.
Şimdi ne yapmalı derseniz?
Gelin; İki tarafa da rest çekelim!
Gelin; Tüm üsleri kapatalım!
Gelin; Türkiye Cumhuriyetini kuran kurucu iradenin felsefesine dönelim.
Gelin; Tam Bağımsız Türkiye diyelim.
Gelin; ABD, Batı ve Rus Emperyalistlerine direnelim...
Gelin;
Yerli ve milli üretim diyelim.
Gelin; Rahmetli Ecevit ve Erbakan gibi rest çekelim.
Gelin; Çanakkale’de dirilen Sakarya’da çılgınlaşan Türklere yakışan gibi davranalım.
Gelin; Bilge Kağan’a, Sultan Alparslan’a, Fatih Sultan Mehmet’e ve Mustafa Kemal Atatürk’e layık olalım.
Gelin; Öleceksek te adam gibi ölelim!
(Şükrü Kuleyin)

Önceki ve Sonraki Yazılar