CHP ve İYİ meclis üyeliklerinde anlaştı!

chp-ve-iyi-parti-001.jpgMillet İttifakının iki partisi CHP ve İYİ Parti, ilçe belediye meclis üyeliklerinin bölüşümünde anlaşamıyorlardı. İki partinin il başkanları, milletvekilleri ve ağabey konumundaki isimler devreye girince anlaşma sağlandı. Partilerin ilçelerdeki belediye başkan adaylarına göre yapılan anlaşma gereği, iki parti meclis üye adaylarını ve sıralamayı partilerinin genel merkezine bildirecekler, genel merkezde sıralamaya son şeklini verecek. CHP Ortahisar Meclis üyesi Turgay Şahin, ‘Ortahisar’da ve diğer ilçelerde İki tarafta taviz verdi ve orta yolda buluşuldu. İttifak daha da sağlamlaştı’ dedi. 

Ahmet Metin Genç her yerde!

ahmet-metin-015.jpgOrtahisar Belediye Başkan adayı Ahmet Metin Genç, ‘Kampanya süresince çalmadık kapı bırakmayacağım’ demişti. Ahmet Metin Genç, kampanyanın ilk günlerinde dernek, oda, STÖ ziyaretlerinin yanısıra vatandaşla birebir konuşmaya başladı. Seçim çalışmalarını akşamları da sürdüren Ahmet Metin Genç, şimdiden kilo vermeye başladı. 

İngilizce konuştu!

ingilizce-001.jpgBüyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorlu, önceki akşam Sri Lanka’nın Trabzon fahri konsolosu Atilla Ataman’ın düzenlediği Sri Lanka’nın kuruluş yıldönümü etkinliğine katıldı. Sri Lanka’nın Ankara büyükelçisinin de katıldığı gecede AK Parti büyükşehir belediye başkan adayı Murat Zorluoğlu, konuşmasının bir bölümünü İngilizce yaptı. 

Almanya’dan danışman!

almanyadan.jpgİYİ Parti Büyükşehir Başkan adayı Prof. Dr. Atakan Aksoy, uzun yıllar yurt dışında kaldı. Avrupa’da ve ABD’deki üniversitelerde eğitim gören ve görev de yapan Aksoy, özel sektöre de danışmanlık yapmıştı. Belediyecilik konusunda uzman bir isim olan Aksoy’un, danışmanlarından ve ekibinde yer alan bir isminde Almanya’da belediyecilik üzerine eğitim alan bir kişi olduğu öğrenildi.

Akyüz’e esnaf desteği!

akyuz-002.jpgMillet İttifakının CHP’li Ortahisar Belediye Başkan adayı Salih Akyüz, sabahları partinin Suluhan İş Merkezindeki ilçe binasına uğruyor. Belediye Meclis üye aday adayları ve partililerle toplantı yapıyor. Daha sonra esnaf ve vatandaş ziyaretine başlıyor. Ortahisar ilçesi esnafının birçoğunu tanıdığını söyleyen Akyüz, ‘Trabzon’da binlerce konut yaptım. Benden konut alanların hepsi memnun. Beni tanıyanlar, beni tanımayanlara benim hakkımda bilgi veriyor. Sokakta vatandaştan bu denli olumlu tepki almamın bir nedeni bu olay bir nedeni de ortaya koyduğumuz projelerdir. Ortahisarlı hemşerilerim bana verecekleri oydan hiçbir zaman pişman olmayacaklardır’ diyor.

O hoca kimi destekler?

o-hoca-kimi.jpg    o-hoca-kimi.pngArsin ilçesinde belediye başkanlık seçiminde, Arsin’de yaşayanların yanı sıra ilçede ve Trabzon’da söz sahibi olan bir iki din görevlisinin etkili olacağı söyleniyor. Arsin’de seçimin AK Parti adayı Sait Gürsoy ile SP adayı Ramis Sunguroğlu’nun yarıştığını belirten K.Taşkın, ‘Arsin’in merkezinde adayların birbirlerine pek üstünlüğü yok gibi. İlçede seçim sonucunu köyler ve din görevlilerin oyu belirler’ dedi. 
K.Taşkın, etkili din görevlisinin bugünlerde renk vermediğini belirtti.

Cephanelik farkı!

cephanelik-(2).jpgİşadamı Ahmet Sarı, Cephaneliği dört dörtlük bir turizm tesisi haline getirebilmek için büyük uğraş verdi. Eleştirildi, hedef gösterildi.

cephanelik-(1).jpgAncak yılmadı, varını yoğunu tesislere harcadı. Yetmedi kredi aldı ve sonunda tüm eleştirilere rağmen tesisi gerçekten dört dörtlük bir mekan haline getirdi. Açık ve kapalı alanlarıyla, oteli ile Trabzon’un en güzel mekanlarından biri haline gelen Cephanelik restoranın, yeni sezona iddialı girdiğini söyleyebiliriz.

Azmi Başkan’a helal olsun!

azmi.jpgTrabzon’un en başarılı il başkanı kimdir, diye sorulsa, farklı cevaplar alınır. Kimileri Haydar Revi der,.. Kimileri de Güzide Uzun. Objektif bir değerlendirme yapıldığında ise en başarılısı İYİ Parti il başkanı Azmi Kuvvetlu’dir. Neden derseniz? Parti yeni kurulmuş, para yok, pul yok. İl ve ilçe örgütlerine yönetici bulacaksın, partiye üye kaydedeceksin, il genelinde örgütleneceksin. Parti yeni kurulduğu için dengelere dikkat edeceksin. İlk girdiğin seçimde milletvekili çıkaracaksın. Yerel seçimde de iddialı konuma geleceksin. Tüm bu işleri elbette Azmi Kuvvetli yapmadı. Ama, Azmi bey organizeyi iyi yaptı. O nedenle Azmi bey, Trabzon’un en başarılı il başkanıdır, diyebiliriz.

Sokakta kimse gülmüyor..! 
Dün Uzunsokak’ta Maraş’ta alışılagelmişin aksine insanların yüzüne, gözüne baka baka yürüdüm. Kimse gülmüyor. Yüzler gergin. Umutsuz. Sinirli. Agresif Kimse kimseye selam vermiyor. Anne, kolundaki çocuğu azarlıyor. Çocuk alınmayan oyuncağı için avazı çıktığı kadar bağırıyor. Poşetler yarıya dolmuş. Trabzonspor taraftarı haksızlıklardan isyan ediyor.. Gergin.. Dolmuş parası vermemek için market servisleri bekleniyor. Esnaf, siftahsız kepenk kapatıyor. Tek yüzü gülen, cadde arası çay ocakları. Tıklım tıklım dolu. 
(Ali Savaş)

***************

Dün, otomobille Yenicuma'dan Kalkınma'ya 45 dakikada gittim.
Geçen yaz şehir merkezinden Arsin'e bir buçuk saatte gidilebildiğini göz önüne alırsak, önümüzdeki yaz daha yoğun bir trafik karşımıza çıkacak. 
Buna karşı acil hamleler yapılmıyor. 
Yine saçma salak işler yapılıyor. 
Herkes amir, müdür, bilirkişi olmuş! 
İş yapan yok! Çözüm üreten yerine dedikodu, kimin karısı ne yapmış, kimin kızı, oğlu nereye gitmiş muhabbetine meze yapıp kahvesini yudumlayan içi geçmiş bir topluluktan çözüm bekleyen zevzekler ordusuna döndük! 
(Levent Ustabaşı)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar