Coşkulu karşılama

Coşkulu karşılama

Kalabalık bir partili topluluğu tarafından karşılanan AKP Belediye Başkan Adayı Gümrükçüoğlu, Trabzon’u bölgenin lideri yapacaklarını söyledi.

 

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçen Cuma günü Ankara'da AKP Trabzon Belediye Başkan adayı olarak açıklanan eski Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, dün sabah Trabzon'a dönüşünde partililerce karşılandı. Ak belediyeciliğin en güzel örneklerini vereceklerini söyleyen Gümrükçüoğlu, basında hakkında çıkan iddialar ilişkin olarak temcit pilavı” değerlendirmesinde bulundu.  

 

Gükrükçü’nün üç ilkesi: Bunların birincisi insana ve şehre hizmet etme prensibidir. İkincisi dürüstlük ve üçüncüsü ise şeffaflık anlayışıdır. Bunları hayata geçirmekle birlikte katılımcı belediyecilik hayata geçirilmiş olacağız”

Ankara dönüşü Trabzon Havalimanı'nda çiçeklerle karşılanan ve yüzlerce kişinin ilgisi nedeniyle zaman zaman ezilme tehlikesi geçiren Gümrükçüoğlu'nu, AKP İl Başkanı Muhammet Balta, AKP Trabzon Milletvekilleri ve partililer yalnız bırakmadı. İzdihamın yaşandığı İç Hatlar Terminali çıkışında konfeti atılırken, Gümrükçüoğlu sloganlar ve tezahüratlar eşliğinde omuzlara alındı. Güçlükle otobüse binen ve eşi Fatma hanımla birlikte otobüsle şehir turu atan Gümrükçüoğlu'na yüzlerce kişi otomobilleri ilekonvoy oluşturarak destek verdi. Şehir turu sonrası Gümrükçüoğlu, Merkez İlçe Başkanlığı'na geçti.

Burada, İl Başkanı Muhammet Balta, Merkez İlçe Başkanı Yılmaz Büyükaydın, milletvekilleri Cevdet Erdöl ve Asım Aykan’ın katıldığı toplantıda konuştu. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu teşkilat mensuplarının çok büyük bir fedakarlığı ile karşılaştığını belirtti ve “Bu teşkilat mensupları ile birlikte Trabzon Belediye Başkanlığını kazanmak yolunda önemli bir katkı alacağız. Onlara bugüne kadarki katkılarından ve bundan sonraki katkılarından ötürü teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Gümrükçüoğlu, belediyeciliğin en güzel örneklerini Trabzon’da uygulayacaklarını kaydeden Gümrükçüoğlu, belirterek şöyle dedi: “Trabzon’u bölge lideri yapmak açılan ve gelişen bir şehir haline getirmek istiyoruz. Belediyenin en güzel örneklerinin verildiği AK belediyeciliği buraya taşımak istiyoruz. Akılda olmayan bir işi gerçekleştirmeyeceğiz: Örnekleri olan Ak belediyeciliğin sentezlerini bir fotoğraf olarak ortaya koyacağız. Trabzon kamuoyu bu kutsal emaneti tevdi etme görevi verirse halata nasıl gectiğimizi önümüzdeki yıllar gösterecektir: bizim üç prensibimiz var: Bunların birincisi insana ve şehre hizmet etme prensibidir. İkincisi dürüstlük ve üçüncüsü ise şeffaflık anlayışıdır. Bunları hayata geçirmekle birlikte katılımcı belediyecilik hayata geçirilmiş olacağız”

     Gümrükçüoğlu, hedeflerinin 'barış içinde yarış' belirtti, kimseyle bir kavgaları olmadığını, barış içinde demokratik bir yarış yapacaklarını söyledi.      Projeler üreterek Trabzon'u ileriye taşımak istediklerini, projeleri gerek merkezi hükümetin ulusal imkanlarının önüne getirerek, gerek ulusal fonları değerlendirerek, gerekse de AB fonlarını devreye sokarak ve uluslararası fonların önüne getirerek kenti ileriye götürmek amacında olduklarını belirten Gümrükçü oğlu şöyle konuştu:     Bir gazetecinin, bazı gazetelerde kendisiyle ilgili iddialar yer aldığını sorması üzerine Gümrükçüoğlu, hakkında bazsında çıkan iddialara ilişkin olarak da şunları kaydetti:      ''Onlar 6 ayda bir temcit pilavı gibi beni yazarlar. Böyle bir alışkanlıkları vardır. Biz basın yayın mensuplarına hakikaten kıymet veririz, onlara da kıymet veririz. Yazmaları gayet demokratik haklarıdır. Gidip ben oları dava da etmem. Eğer çok hakarete yönelik bir şeyleri olursa tekzip gönderme cihetine giderim. O konuların hepsinin hukuki sonuçları kamuoyunun ve devletin bilgisi dahilindedir. İfade edilenlerin hepsi tamamen hukuki merciler tarafından sonuçlandırılmış meselelerdir. Yeniden onların teferruatına cevap vermeyi lüzumsuz görüyorum. Türkiye bir hukuk devleti. Eğer bizim herhangi bir yanlışımız, suçumuz, suiistimalimiz varsa devlette müsteşarlık yapıyorduk, orada duramazdık.''

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.