‘Cukkatrabzon’ ve Ulaş Özdemir!

‘Cukkatrabzon’ ve Ulaş Özdemir!

Kanal Mavi TV Genel Müdürü Uluş Özdemir, dün ilginç, düşündürücü ve hemen herkesi hayrete düşürecek bir yazı kaleme aldı.

Uluş, yazısının giriş bölümünde AKP’nin yolsuzluk, yoksulluk, yasaklarla mücadele ve demokrasi getirme konusunda söz verdiğini belirtikten sonra¸ ‘Peki ne oldu?’  diye soruyor.

Ulaş, sorusuna kendisi cevap veriyor ve şöyle diyor;

‘… Türkiye’de önceden yolsuzluklar başbakanlar, bakanlar, milletvekilleri düzeyinde yapılırdı. Şimdi ise hiçbir iktidar döneminde olmadığı kadar yolsuzluklar tabana yayıldı….

Trabzon’da da durum pek farklı değil. Birazdan yazacaklarım, Refah Partisi’nde veya diğer partilerde temiz siyaset yapan, kul hakkı yemeyen, siyasi gücünü kullanarak haksız kazanç elde etmeyi ‘haram’ sayan, AK Parti’ye geçtikten sonra da bu çizgisini bozmayanları kapsamıyor. Politikaya bu partide başlayıp ‘temiz siyaset’ yapanları da kapsamıyor. O yüzden yazım yarası olanlara…Yarası olmayanlar lütfen gocunmasın.’

Ulaş ardından iddialarını sıralıyor ve şöyle devam ediyor;

‘Şimdi, AK Parti Trabzon teşkilatına beraber bakalım. Şu anda aktif görevde olup da iş makinesi satın alanlar var mı? Bu iş makinelerini kendi üzerinde değil de başkalarının üzerinde yaptırıp, KÖYDES veya diğer devlet yatırımlarında çalıştırarak para kazananlar var mı? Bir diğer ifade ile ‘katocular’ var mı? Var! Teşkilatın herhangi bir biriminde çalıştıktan sonra Medikal şirketi kuran var mı? Var! Temizlik şirketi kuran var mı? Var! Peki bunların, devlet kurumlarından siyasi gücünü kullanarak ihale alanlar var mı? Var! Bir alışveriş Merkezinde nüfusunu kullanarak gizli ortaklıkla işyerleri açan, ya da yeni işyerleri kuran var mı? Var! Bazı bürokratların yakınlarıyla veya kendileriyle ihale anlaşması yapıp iş bitirenler var mı? Var! Bu hususta zorluk çıkartan dürüst bürokratları, tehdit edip yıldıranlar, istifaya zorlayanlar var mı? Var! Yönetime girdikten sonra kamu kurumlarına alınacak personeli tespit ederek işe yerleştirip karşılığında siyasi ve ticari çıkar sağlayan var mı? Var! Kamu kurumlarındaki hizmet alımlarında, hukuki işlemlerde siyasi nüfus kullananlar var mı? Var! AK Parti kurulduğundan bugüne kadar bütün yaşalı maddi anlamda değişen son model arabaları altına çeken, ‘paraya para’ demeyenler var mı? Var! Var oğlu var!

Tüm bu yaşananlara itiraz eden, tepki koyan var mı? Yok. Partiden uzaklaştırılan var mı? Yok! Bütün bunların bilinmesine rağmen müdahale eden var mı? Yok. Yok oğlu yok’

Ulaş yazısının son bölümünde ise şöyle diyor;

‘Peki, hani sizin için, ‘siyaset temiz’ olacaktı. Hani sizin için, ‘demokrasi, insan hakkı’… Hani sizin için ‘yıllarca yetimin hakkını, ülkenin kaymağını yediler. Biz onlar gibi olmayacağız’ ilkesi vardı. Hani sizin için ‘mal da yalan mülk de yalandı’.’

Ulaş’ın iddiaları pek öyle yenilir yutulur cinsten değil.

AKP milletvekili Kemalettin Göktaş, Trabzon Belediye Başkanını eleştirmiş ve Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi inşaatında burnuna pis kokular geldiğini söylemişti.

İhaleyi kazanan firma, taşeron olarak başkanın yakınına iş vermiş!

Kemalettin Göktaş’a birileri bir şeyler söylemiş. O da, irdelemeden, incelemeden balıklama olayın üzerine atılmış. Koku alamayınca kenara çekilmiş.

Asıl koku, Ulaş’ın iddialarında.

Kemalettin Göktaş ve AKP’nin diğer milletvekillerinin bundan böyle yapacakları iş, Ulaş’ın gündeme taşıdığı bu iddiaları araştırmak olmalıdır. Yalnız onlar mı, CHP ve MHP’liler de bu iddiaların irdelemek zorundadırlar.

Gerçi; gaz maskesi takmadan, bu iddialar araştırmak ve irdelemek çok zor!

 

Hasan Ali Genç’in

Açıklaması

 

Trabzon Erdoğdu Mahallesi’nde önümüzdeki aylarda açılması planlanan Kalp- Damar Hastanesi’ne malzeme alımı ile ilgili yazdığımız yazıya, işadamı Hasan Ali Genç açıklama getirdi.

Kalp- Daman Hastanesi malzeme alım ihalesinin İstanbul’da yapılmasını eleştiren Genç şunları söyledi;

‘Kalp- Damar Hastanesi’ne malzeme alımı için 10 trilyon lira para tahsis ediliyor. Bu paranın 6 trilyonu ile İstanbul’daki Siyami Ersek Hastanesi Trabzon’daki hastane için kullanıyor. İhale açıyor. Siyami Ersek Hastanesi Başhekimi, ‘İhaleyi biz yapacağız’, demiyor. Şu malzemeler lazım istediğiniz yerden alın, diyor. Trabzon Numune Hastanesi Başhekimi de ihaleyi İstanbul’a havale ediyor. Alınacak malzemelerden Trabzon ve Rize’deki hastanelerde var. Bu hastaneler bu malzemeleri Trabzon’dan almışlar. Aynıca İstanbul’da yapılan ihalelerde fiyatlar daha yüksek. Medikal malzemelerin dışındaki diğer ihtiyaçlar Trabzon’dan gideriliyor. Bilgisayar, Karyola, yatağa 2.5 trilyon lira ödeniyor. Medikal malzeme neden Trabzon’dan alınmıyor. Göz malzemesi için 1 trilyon liralık alım yapıyorsun. Benim itirazım buna. Bu malzemeleri benim veya bir başka arkadaşın firmasının vermesi suç mu? Biz yasadışı iş mi yapıyoruz. Her şeyimiz yasal. O zaman neden, Trabzon bay-pas ediliyor. Numune Hastanesi Başhekimi, inşaat ihalesi yapıyor. Davetle iş veriyor. Başhekim, ihaleleri Trabzon’da neden yaptırmadığını açıklamak zorundadır’.

Hasan Ali Genç’in açıklaması bu şekilde!

Numune Hastanesi Başhekimi herhalde iddialara cevap verir.

 

Emaneti geri alma

Ve Genç’in açıklaması!

AKP Merkez İlçe Teşkilat Başkanı Taylan Genç, merkez ilçe başkanlığı için henüz adaylığını açıklamadığını, bu nedenle adaylıktan geri çekildi şeklindeki değerlendirmelerin gerçek olmadığını söyledi.

Merkez ilçe başkanlığı seçiminin çok adayla yapılmasının partinin çekim merkezi olmasından kaynaklandığını öne sürdü.

Genç şunları söyledi‘AK Parti Trabzon Merkez İlçe Başkanlığı seçim süreci bayladığı günden bu güne değin, seçimlerle alakalı alarak yayın organlarında ismi adaylık için geçen diğer arkadaşlarımla ittifak veya itilaf halleriyle ismim sık sık zikredilmiştir. Fikirlerin farklılaşması, ayrı düşünce yapısının mevcudiyeti, kişilerin kendilerine göre doğruları, ana hedeflerimizin de farklı olduğunu düşündürmemelidir. Hedef tektir. O da; uzun yıllar sağlıklı hizmet edebilecek siyasi yapıların ve kadroların tesisi akabinde anakent belediyesidir.

Kongre süreci içersinde şahsım çeşitli gazete sütunlarında adaylıktan geri çekilmiş veya diğer adaylarla birleşerek farklı oluşumlara gidilmiş şeklinde gösterilmiştir. Ben şahıs olarak diğer arkadaşlarla beraber bir oluşumdan asla rahatsızlık duymam. Lakin bugün tarihi itibarı ile adı adaylık için geçen hiçbir aday arkadaşımla  ne ayrılığım ne de birlikteliğim söz konusu değildir. Henüz açıklamadığım adaylıktan geri çekildiğim yönündeki haberlerde gerçeği yansıtmamaktadır. Seçim süreci devam ederken şahıslardan ziyade partinin menfaatleri önemlidir. Birleşmeler ve beraber hareketler, bütünlüğün sağlanması adına en çok şahsımı mutlu eder. Adayların fazlalığı ayrılığı gerektirmez. Bu tamamen demokratik renkliliktir. Bu renklilik bu partiyi son yıllarda çekim merkezi haline getirmiştir. Bizlerin görevlerinden biri de bu çekim gücünü korumaktır.

Merkez ilçe teşkilatları kendi içindeki yenileşmeyi en kısa zamanda tamamlayacak, bütün bir vaziyette yerel seçimlere hazırlanacak ve emanetini geri alacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın’

AKP merkez ilçe teşkilat başkanı Genç’in açıklamasının son bölümünde, emanetin geri alınacağını söylüyor.

Trabzon Belediye Başkanlığını önceki seçimde Refah Partisi kazanmıştı. AKP, yeni bir parti!

Refah Partisi’nin devamı olmadığı söyleniyor. Başbakan’dan milletvekillerine, il başkanlarına kadar hemen herkes, AKP’nin yeni bir oluşum olduğunu tekrarlıyor.

Taylan Genç ise, emanetin geri alınacağını söylüyor.

Kimin emaneti kimden geri alınacak!

Belediye daha önce AKP’de idi, önümüzdeki seçimde geri alınacak!

AKP’deki parti için iktidar kavgasının temelindeki ana neden işte bu olay!

Parti içersindeki Milli Görüşçülerle diğerlerinin mücadelesi!

Bu mücadele, bize öyle geliyor ki Belediye Başkanlık seçimine de yansıyacak!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.