Cumhuriyet  Kimsesizlerin  Kimsesidir

Cumhuriyet Kimsesizlerin Kimsesidir

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında “Büyük Atatürk’ün de dediği gibi, Cumhuriyet, kimsesizlerin kimsesidir” dedi.

“Cumhuriyet insanın insana kulluğunu yok eden, kula kulluğu yok eden rejimin adıdır” diyen Kaya, “Cumhuriyet erdemdir, cumhuriyet kadın erkek eşitliği demektir. Cumhuriyet aydınlanmadır, aklın özgürlüğüdür. Cumhuriyet fırsat eşitliği demektir. Cumhuriyetin ilanından sonra hiçbir kişiye, hiçbir zümreye, aileye, sınıfa imtiyaz tanınmamıştır. Cumhuriyet din ve vicdan özgürlüğü demektir. Cumhuriyet aynı zamanda birlikte yaşama iradesi demektir, Cumhuriyet fazilettir” ifadelerini kullandı.

VİRÜS SADECE MİLLİ BAYRAMDA MI BULAŞIYOR?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi, İçişleri Bakanlığının, 81 İl Valiliğine Covid-19 salgını nedeniyle tedbirlere uyulmasını isteyen bir genelge gönderdiğini hatırlatan Kaya, “AKP’nin her türlü etkinliği, kongresi, mitingi serbest. Cumhurbaşkanının kalabalıklara çay dağıtması serbest. Bir tek milli bayramlarımız mı yasak? 30 Ağustos Zafer Bayramımızda da aynı şeyi yaptınız. Şimdi de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımıza gölge düşürüyorsunuz. Bu virüs sadece milli bayramlarda mı bulaşıyor? Niyetinizi görüyor, biliyoruz. Gördükçe milli bayramlarımızı çok daha coşkulu bir şekilde kutlayacağız, bundan şüpheniz olmasın” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.