ÇÜNKÜ HEPİNİZ AYNISINIZ

Olsun deyip ne çok gidişler izledik.
Bir kereden bir şey olmazla ne çok kaybedişler gördük.
Yıllardır partilerin bizleri esir aldığı sistemde kollarımıza taktığımız kelepçeler önümüze örülen kocaman etten duvardan başka nedir ki?
Bir kere farklı bir siyasi görüşe sahip bir siyasetçinin, diğer farklı bir siyasi görüşe sahip siyasetçiye gel beraber üretip beraber projelendirelim dediğini duymadım.
Yardım istemek bir ayıpmış gibi yaşanılan bendensin değilsin sorunu ve sadece bütün sorunların bizlerin üzerine yıkılmasına sebep oluyor.
Gece gündüz, yağmur kar, sıcak soğuk demeden gönlümüzle çalıştığımız insanların sonrasında ulaşılmaz bir insan olduğunu daha iki buçuk ay önce yaptığımız seçimin sonucunda da gördük.
Ben Havva Günaydın Lakutoğlu olarak rengi, Misyonu, Vizyonu, ilkesi ne olursa olsun, hangi parti olursa olsun insanlığın yararına olacak projelerimin ve projelerin değerlendirilmesini ve ortak çalışmaktan zarar değil, fayda geleceğini, hatta çok sesliliğin çok fazla getirisi olacağının altının çizilmesini istiyor ve diliyorum. 
Partizanlığın ülkemizde geldiği nokta ortadadır. 
Hastanelerde hizmet alamamak, okullarda başarının çalışmayla değil ikili ilişkilerle yürüdüğü, resmi dairelerde bendensin olanların işlerinin bir anda olduğunu herkes gördü ve bildi. Sonuç sadece birbirine düşman insanlar. İşlerin yürümesi için değil, işlerin aksamasına sebep olan insanlar. 
Sırf bilmem ne partisinden olduğu için kendinde bir takım haklar görmek.  İnsanların yollarına kasıtlı ya da kasıtsız engeller döşemek. 
Akıl öğreten, akıl verenin çok olduğu bugünlerde doğrudan uzak ne çok vaka gördük.
Ben bir varlığım, sırf sizin renginizi sevmediğim için beni hiçe sayamazsın.
Çıkar ilişkilerinden yeteri kadar çektik ve yorulduk.
Liyakat diye bağıranların oysa sadece kendi gidişinin ardında bıraktığı açığı kapatanların tercih olarak kabul edildiğini de gördük.
Yani layık olmadığı halde, hak etmediği halde kimlerin neler neler olduğunu da gördük.
Bitsin artık bu filmler. 
Kendi zihnindeki doğrularla hareket etmek yerine canının yanması pahasına başkalarının koşulları ile yürümek. Yok olmaz.
Bulmak için yetenek, istemek ve hafıza lazım. Bunlar varken neden kaybettiriyorsunuz ki…
Yıllardır çalınan onca zamanı neden hala çalmaya çalışıp kazanmak için mücadele etmiyorsunuz.
Size bir gerçeği fısıldayayım mı bu partiler var ya hepsi aynı; Bir tek renkleri ve liderleri farklı. Aynı düşünüyorlar, aynı şeyleri istiyorlar…
Yoktur aslında birbirimizden farkımız ama biz Osmanlı Bankasıyız reklamındaki mesaj gibi. Sadece tek bir söylemle ya da güçle belki de samimi bir tavırla belki dini argümanlarla, belki milliyetçi söylemlerle, belki de emekçinin hakkı diyerek sadece birileri içlerinden sıyrılıp lider oluyor; hepsi bu kadar. 
İdeallerin tozlu raflara kalktığı bu günler hep ağır ağır çıkacaksın bu merdivenleri şiiriyle özdeşleşti.
Ben ara bulmak istiyorum.
 EVET! İstiyorum ve birlik beraberlik için bu arabuluculuk istemimi karşılıksız bırakmazsınız. Çünkü ülkem için hiçbir partiyi ve hiçbir rengi hiç önemsemiyorum. Hangi parti olursan ol. Ben benim; gerisi sadece teferruat.
Sizleri ararken, kendimizi kaybettik.
Söylenecek sözler ve yapılacaklar için git demeleri bırakın. Gel deyiverin.
Sıkıldık bu ayrıştırmacı tavırlardan. Bu sözler tüm partiler için. Biz farklıyız diye öyle sevinmeler falan olmasın. Hepiniz aynısınız çünkü.
Zaman yol almalar zamanı... 
Yollar bir yere varmak için aşılan mesafelerdir unutmayın. 

 

 
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.