Davamız İlelebet Sürecek

Davamız İlelebet Sürecek

AK Parti Köprübaşı ve Sürmene İlçe Teşkilatlarının 7. Olağan Kongrelerinde konuşan Milletvekili Salih Cora, “Davamız ilelebet sürecek” mesajı verdi.

AK Parti'nin halk ve hak davası uğruna 19 yıldır mücadele ettiğine vurgu yapan Milletvekili Cora, "AK Parti, 19 yıllık bir parti olsa da aslında asırlar öncesinden başlamış kutlu bir yürüyüşün, davanın mirasını omuzlarında taşıyan bir partidir. Bizim yolumuz halk yoludur, bizim yolumuz Hak yoludur. İnandığımız yolda yürüdük, yürüyoruz, yürümeye devam edeceğiz. Hiçbir zaman yılgınlığa, hiçbir zaman yeise, umutsuzluğa kapılmadık. Bize ‘siz iktidar olamazsınız’ dediler. ‘Asker darbe yapar, siyasi hayatınız biter. Bu ülkeyi size yönettirmezler’ dediler. ‘Sizin lideriniz muhtar bile olamaz’ dediler. Hiçbir zaman pes etmedik, yorulup dinlenmedik, sendeleyip geri düşmedik. Biz hep inandığımız yolda yürümeye devam ettik" diye konuştu.

davamiz1.jpg

“Uzun ve ince yolumuzda birçok badireyi atlattık. Her türlü saldırıya maruz kaldık" diyen Salih Cora, "Biz, cumhuriyet mitingleri adıyla darbe hazırlıklarında, akabinde cumhurbaşkanı seçtirmemek için yapılan e-muhtıralarda, AK Parti’yi sindirmek için internet ortamında yayınlanan yalan belgelerle açılan kapatma davalarında, ağaç bahanesi ile çıkartılan gezi olaylarında, Kürtler katlediliyor yaygarası ile başlatılan 6-7 Ekim Kobani Eylemlerinde, yargı ve emniyeti kullanarak milli iradeye hapis etmek isteyen 17-25 Aralık darbesinde, bir başka darbenin ortamını hazırlamak için başlatılan Hendek-barikat terör eylemlerini, dış mihrakların FETÖ aparatı tarafından gerçekleştirilen 15 temmuz darbesinde, kur ve döviz lobilerinin spekülatif oyunlarla çıkarttığı ekonomik krizlerde de, Suriye’nin kuzeyinde kurulmak istenen terör devletine karşı yaptığımız sınır ötesi operasyonlarda da, Kudüs’ü Müslümanlara zincirlemek isteyenlere de, Arakan’da zulme uğrayan kardeşlerimiz için de, doğu Akdeniz’de kurulmak istenen kurtlar sofrasına karşı Oruç Reis Gemisi ile Libya mutabakatı ile Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde inandığımız yolda kutlu yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bu yürüyüş nereye kadar devam edecektir” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.