Delegenin Tercihine  Herkes Saygı Duymalı

Delegenin Tercihine Herkes Saygı Duymalı

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'ın, kongrede GİK listesindeki isimleri tasfiye etmeye çalıştığı yönündeki iddiaları değerlendirdi.

 “1350 delegeye bir adam hükmedebilir mi? Böyle bir şey olabilir mi?” diyen Örs, “Kongredeki delegasyonun tercihine herkes saygı duymalıdır. Bu problemleri aşarak genel başkanın gösterdiği hedefe yürüyeceğiz. Partimizde Koray Bey ile ilgili bir tartışma yoktur. Sosyal medyada bazıları bir takım şeyler yazdı o kadar” ifadelerini kullandı.

Bunların her kongre sürecinde olabilecek olağan gelişmeler olduğunu ifade eden Örs, “Kongre demokratik bir ortamda gerçekleşti. Çarşaf liste olmuştur. 187 aday katıldı delegasyon tercihini yaptı. Bazı arkadaşlar seçilememiş olabilir. Bunun Koray Bey ile ilişkilendirilmesi yanlıştır. Koray Aydın partimizin teşkilat başkanıdır. Partide Koray Bey’e karşı bir hava varmış gibi bir durum söz konusu değil. Vekillerden rahatsız olanlar sosyal medyada bir takım şeyler paylaştı. Bunlar gelip geçer. Partimizin yükselişe geçtiği bir dönemdeyiz” dedi.

“Türkiye’nin İYİ Parti’ye ihtiyacı var”

Örs, bütün siyasi partilerde kazananlar olur, kazanamayanlar olacağını belirterek, “Bu tür sancılar olabilir. Milletvekili ya da olmayanların GİK’e girememenin verdiği üzüntü olabilir ama zamanla geçer. Bizim Genel Başkanımız önemli bir konuşma yapmıştır. Kendisi, ‘Türkiye’nin İYİ Parti’ye ihtiyacı var. Millet bizi çağırıyor’ demiştir. Bizim için önemli olan genel başkanın verdiği mesajdır. Vekillere çalışın sahada olun demiştir. Koray da teşkilat başkanıdır. Partimiz kısa bir sürede teşkilatlarını kuran bir partidir. Üye sayısını katlayan bir teşkilatımız var. Bazı arkadaşların serzenişleri olabilir. Biz birliği ve beraberliği bozmayacağız. Üç beş kişi sosyal medyada yazınca bir şey olmaz. Önemli olan partinin birliği ve beraberliğidir. Koray Bey tecrübeli bir siyasetçidir. Çarşaf listeyle gidilen seçimlerin doğasında bu tür olaylar var. Koray beyin yaptığı iddia edilen listeyi bir il başkanı kendisinin hazırladığını zaten söyledi. Biz Kongrede genel başkanın verdiği mesajla devam edeceğiz” diye konuştu.

GİK’e seçilen isimleri de tebrik ederek başarılar dileyen Örs, “ Sayın Koray Aydın, Sayın Yavuz Ağıralioğlu, Sayın Yavuz Aydın, Sayın Şükrü Kuleyin’e başarılar diliyorum. Ben meclisteki çalışmalarımın yoğunluğu olması nedeniyle GİK’e aday olmadım. Seçilen arkadaşların var güçleriyle partimizin başarısı için çalışacaklarına olan inancım tamdır” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.