Demiryolu Trabzon’un geleceğidir!

Demiryolu Trabzon’un geleceğidir!

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Trabzon Şubesi bir süredir sürdürdüğü Trabzon-GAP demiryolu Platformu çalışmasının ön görüşmeleri için siyasi partilerin il teşkilatları ile görüştü. CHP, DP ve DSP Trabzon İl Başkanlıklarını ziyaret eden MÜSİAD ku

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Trabzon Şubesi bir süredir sürdürdüğü Trabzon-GAP demiryolu Platformu çalışmasının ön görüşmeleri için siyasi partilerin il teşkilatları ile görüştü. CHP, DP ve DSP Trabzon İl Başkanlıklarını ziyaret eden MÜSİAD kurmayları demiryolu çalışmaları ile ilgili bilgi alışverişinde bulundular.

 

ORTAK SES OLALIM

MÜSİAD Trabzon Şubesi Başkanı Ahmet Sarı ve Başkan yardımcısı Ali Kaan CHP il başkanı Necip Yıldız’ı ziyaret etti. Trabzon-GAP demiryolu platformu çalışmaları hakkında bilgi veren MÜSİAD Trabzon Şube Başkanı Ahmet Sarı, “Haziran ayında MÜSİAD Şubeleri ile ortaya koyduğumuz demiryolu açılımı sonrasında toplumun tüm katmanlarından büyük ölçüde projeye destek gördük. Bizler de yönetimimizle birlikte bu projenin yalnız MÜSİAD’ın değil tüm Trabzon’un ortak bir sesle dile getirmesi gerektiğini bunun da ancak bir platform oluşturularak başarılabileceğini düşündük. Bu çerçevede ziyaretlerimiz kapsamında ilk olarak CHP’yi ziyaret ederek, hazırladığımız raporu sunduk” dedi.

 

ÖNEMLİ BİR PROJE

Sarı, “Bizim sonuna kadar arkasında duracağımız şey ve siyasilerden arzumuz Demiryolu projesidir. Bu proje ne sağ partilerin ne de sol partilerin geleceğidir, Demiryolu Projesi tüm Trabzon’un ortak geleceğidir” diye konuştu. CHP Trabzon İl Başkanı Necip Yıldız ise, Demiryolu projesinin Trabzon için son derece önemli bir proje olduğunu belirterek, “Genel Başkanımız Sayın Deniz Baykal da Trabzon ziyaretleri esnasında bu projenin gerekliliğini ortaya koymuşlardır. Bu kapsamda MÜSİAD Trabzon Şubesi’nin çalışmalarını olumlu karşılıyor ve biz de demiryolu projesinin gerçekleşmesi için ortak bir ses oluşturulması gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu.

 

TOPLUMSAL TALEP

CHP’nin ardından Demokratik Sol Parti Trabzon İl Başkanlığını ziyaret eden MÜSİAD yönetimi DSP İl binasında İl Başkanı Av. Sibel Suiçmez tarafından karşıladı. MÜSİAD heyeti Trabzon-GAP demiryolu platformu ile ilgili çalışmalarını DSP il teşkilatına sundu. DSP İl Başkanı Sibel Suiçmez, “ MÜSİAD kurulduğu günden bu yana hiçbir kurumsal reklam kaygısı beklemeden Trabzon için önemli işlere imza atıyor. Demiryolu projesi de Trabzon’un geleceği için mutlaka inşa edilmesi gerekir. Bu sebeple de toplumsal bir talebin oluşması şarttır. MÜSİAD’ın bu anlamda ortaya koyduğu Trabzon-GAP demiryolu platformu çalışması yerindedir. Demokratik Sol Parti Trabzon teşkilatı olarak demiryolu çalışmaları için her şeyi yapmaya hazırız” dedi.

 

GEREKENİ YAPACAĞIZ

Demokrat Parti İl Başkanlığını ziyaret eden MÜSİD heyeti İl Başkanı Ahmet Uğur Zihni ve teşkilat mensuplarına da Trabzon-GAP demiryolu platformu hakkında bilgi verdiler. Demokrat Parti İl Başkanı Ahmet Uğur Zihni, “Demiryolu projesinin Trabzon için önemli olduğunu kaydederek, “Trabzon için önemli bir açılım, MÜSİAD‘ın ortaya koyduğu çalışma gerçekten çok olumlu. Bizler de demiryolu projesi için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu. MÜSİAD kurmayları daha son olarak Ak Parti İl Başkanı Muhammet Balta’yı ziyaret ederek Trabzon-GAP demiryolu platformu çalışmalarını İl Başkanı Muhammet Balta ile de paylaştılar. MÜSİAD Trabzon Şubesi’nin Trabzon-GAP demiryolu platformu çalışması ile ilgili siyasi parti ziyaretlerinin önümüzdeki günlerde de devam edeceği öğrenildi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.