Dertleri insan sağlığı değil!

  Trabzonspor tam süper ligte liderliğe yükseldi, tam fikstürde avantajı ele geçirdi, tam kupada yarı finalde en avantajlı takım haline geldi araya kara veba girdi. Türk futbolunun en büyük şeytanları devreye girdi. Bu hafta sonu oynanması gereken müsabakalar ''istediğiniz takımı şampiyon yapın!'' diyen sahtekârlar yüzünden ertelendi.

   Şimdi buna bir de ''Şeytan'' lakaplı bir şike duayeninin lig play-off sistemiyle oynanıp şampiyon o şekilde belirlensin, küstahlığı eklendi. Akıllarınca federasyonun başındakilerin aklına karpuz kabuğu düşürmeye çalışıyorlar. Böylece ilk sekizin içindeki ahı gitmiş vahı kalmış Fenerbahçe'yi şampiyonluk yarışına dahil edebileceklerini düşünüyorlar.

  Dertleri insan sağlığı değil tabii ki, Trabzonspor'un şampiyoluk yarışındaki güçlü konumunu nasıl tersine çeviririz hinliği. Bu tayfanın hiçbir zaman futbol diye bir derdi olmadı. Bu oyun bu ülkede neden modern ölçüler içinde oynanamıyor diye bir kaygıları olmadı. Türk futbolu neden hâlâ mehteran bölüğü gibi iki ileri bir geri, oğlum Reşat doldur boşalt taktiğiyle boğmaca usulüyle oynanıyor, neden takımlar bir taktik disiplini içinde oynamak yerine sahada yoğun fiziksel boğuşmayı futbol zannediyorlar, Türk teknik direktörler buna neden bir çare bulamıyorlar gibi dertleri yok!

  Futbolda başarıya endeksli yüksek meblağlar var ve bunu masa başı oyunlarıyla nasıl kendi camialarına aktarabiliriz, hinliğinde debelenip duruyor bunlar!

Oy Trabzon Trabzon / İçi kalaylı kazan / Şampiyonluk yolunda / Geldi çattı şeytanlar, serisi

Önceki ve Sonraki Yazılar