Dikensiz gül bahçesi ve Trabzonspor yönetimi!

Dikensiz gül bahçesi ve Trabzonspor yönetimi!

Dün öğle saatleri idi! İpek yolu iş merkezi’nin doğu giriş kapısı önünde Avukat Oktay Yavuz ile karşılaştık. Ayaküstü sohbet ederken Prof. Dr. Ali Bayram yanımıza yaklaştı.

‘Hasan bey, yazılarınızı pür dikkat okuyor, TV’deki konuşmalarınızı takip ediyorum. Sizi kutluyorum’ dedi.

Ali Hoca’yı gıyabında epey eleştirmiştim.

Beklemediğim bir övgü ile bize yaklaşması beni şaşırttı.

O esnada Ali Savaş çıka geldi.

AKP Merkez İlçe Başkan adayı Muammer Şahin’in basın toplantısına gidiyormuş.

Ali, ‘abi senin yazılarına bazı kesimlerden müthiş tepki geliyor. Onun yazılarını neden sitenizde kullanıyorsunuz, diyorlar’ dedi.

Ali, ‘tepki gösterenler kim, kimler’ diye sordum, ‘söyleyemem’ dedi.

‘Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar’, diye bir tekerleme vardır.

Bu tür tepki ve eleştirilere alışık olduğumuz için üstelemedik.

Birkaç gün önce ‘ilişkilendirilmiş gazeteci’ başlık bir yazı yazmıştım.

Yazı, belirli çevreden epey tepki almıştı.

Tepki verenlerden biri de Trabzonspor yönetim kurulu üyesi ve mali sayman Mahmut Aksu idi.

Yazımız gazetemiz internet sitesinin yanı sıra çok sayıda sitede yayınlandı. Hatta bazı siteler, yazımızın başlığını aldı ve link vererek adresi gösterdi.

Medyatrabzon da yazımızı değerlendirenlerden.

Yazıyı kaç kişi okudu tam bilmiyorum ama bana aktarılan bilgilere göre İstanbul gazetelerindeki bir köşe yazarından kat kat fazla okunmuş.

İşte bizim Mahmut kardeşimiz, bu yazı nedeniyle önce Ulaş Özdemir’i aramış.

Ulaş, ‘yazıyı okumadım, Kuzey Ekspres’te olta’ya vuranlar köşesinde yayınlandı. Ali Savaş yazıyı siteye aldı’ demiş.

Mahmut Aksu da, ‘yazılanlar doğru değil’ şeklinde bir ifade kullanmış ve Ali Savaş’ı aramış.

Hasan Kurt’un yazılarını siteye neden alıyorsunuz, diye sitemde bulunmuş ve yazdıklarımızın doğru olmadığını iddia etmiş.

Olayı temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp gündeme getirmeye niyetim yok.

Yazdıklarımda eksik var, fazla yok.

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Atal’a, ‘Estonya milli maçı için Trabzonspor ve Karadenizspor’a davet gönderdiniz mi?’ diye sordum.

Atal, ‘evet, gönderdik. Federasyonumuz, 2. lig kulüp başkanlarını da Estonya’ya davet etti.

Fikret Yavuz’u bu nedenle davet ettik’ dedi.

Atal, Estonya milli maçı öncesi Hayrettin Hacısalihoğlu ile Mahmut Aksu’nun Belçika’da olduklarını belirtti ve ‘Hayrettin bey, Belçika’dan beni aradı ve Mahmut Aksu ile kendisi için rezervasyon yaptırdı’ diye ekledi.

Futbol Federasyonunun Estonya’da oynanan milli maç nedeniyle Trabzonspor ve Karadeniz Kulübü Başkanına ismen davetiye gönderdiği kesin.

Süleyman Atal’ın ifadeleri ortada.

Ayrıca, Trabzonspor kulübü idari personelinden de davetiye geldiğini doğrulattık.

Bununla da yetinmedik, Fikret Yavuz’u aradık.

O da olayı doğruladı.

Her şey apaçık ortada iken Mahmut Aksu’nun olay doğru değil demesi karşısında üzüldük.

Estonya’ya Trabzonspor’dan bir değil de iki yönetici gidebilir miydi?

Giderdi. Futbol Federasyonuna ‘bir değil iki kişi geleceğiz’ denildiğinde, federasyon buna karşı çıkmazdı.

Trabzonspor’da öyle yapılmadı, Futbol Federasyonundan gelen yazı Karadenizspor Başkanı Fikret Yavuz’a bildirilmedi. Yavuz’un yerine de Mahmut Aksu Estonya’ya gitti.

Biz, yazımız içersinde bu olayı aktardık.

Bu arada, Zigana Tv’de Osman Diyadin ile birlikte yaptığımız 25. saat programı da birilerini rahatsız etmeye başlamış.

Program ile ilgili şikayetler geliyormuş.

Biz kimsenin, kişilik haklarına saldırmıyoruz, kimseye hakaret, küfür etmiyoruz, hiç kimseyi aşağılamıyoruz. Olayları değerlendiriyor, yorum yapıyoruz.

Gülü seven dikenini katlanacak, katlanmak zorundadır!

O koltuklara talip olanlar, o koltuklarda oturanlar yanlış yapmayacak!

 

AKP’li belediyeyi Volkan abiye şikayet ettiler!

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, milletvekilleri ve AKP il teşkilatı Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu’na yüklenirken, Erzurumlular AKP’li Belediye Başkanlarını Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu’na şikayet ettiler ve yardım istediler.

Kuzey Ekspres’in manşete taşıdığı haber gerçekten ilginç ve ibretlik!

Erzurum’da yayınlanan Güncel Gazetesi’nin haberine göre;

Erzurum esnafı, AKP’li Büyükşehir Belediyesi ve Dadaşkent belediyelerinden bekledikleri ilgi ve hizmeti göremeyince çareyi Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu’na mektup yazmakta buldu. Büyükşehir ve Dadaşkent Belediyelerine defalarca müracaat etmelerine rağmen, sorunlarına bir türlü çözüm bulamayan 208 işyerinin bulunduğu Erzurum Küçük Sanayi Sitesi yöneticileri, Trabzon Belediye Başkanına mektup yazdı. Çaresiz esnaf bir dönem Erzurum’da öğretmenlik yapan ve Erzurumspor’da futbol oynayan Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu’dan kendilerine yardımcı olmalarını istedi.

İşte Erzurum Küçük Sanayi Sitesi Esnafının Trabzon Belediye Başkanına gönderdiği o ilginç mektuptan bir bölüm;

Sayın M.Volkan Canalioğl/ Trabzon Belediye Başkanı,

Bizler Erzurum merkez küçük sanayi sitesi esnafıyız. Sesimizi yerel seçimlerde 156. 178 kişinin oyunu alarak yüzde 48. 61 oy oranıyla Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ahmet Küçüker’e duyuramadık. 6. 528 kişinin oyunu alarak yüzde 57. 37 oy oranıyla Dadaşkent Belediye Başkanı olan Vahdettin Yaylalı’ya duyuramadık. Bunun için bir halk adamı olarak gördüğümüz ve icraatlarına şahit olduğumuz size derdimizi yazmayı, sizinle sorunlarımızı paylaşmayı uygun gördük.

Sizi seçtik çünkü.. Halka hizmeti hakka hizmet olarak şiar edindiğinizi bütün Karadeniz uşaklarından duyduğumuz, onların haklı gögüs kabartmalarına şahit olduğumuz için sizinle sorunlarımızı paylaşmayı uygun bulduk..

Evet bizler Erzurum Küçük Sanayi sitesi esnaflarıyız. Bu sitede 208 işyeri bulunmakta. Bu sanayi sitesi Erzurum’un girişinde ve Organize Sanayi Sitesi’nin karşısında bulunmakta ve şehre gidişte şehrin yüz karası olarak gelenlere gülümsemekte.

Bu sanayi sitesi 2011 Üniversite olimpiyatları için öngörülen güzergahın tam ortasında bulunmakta ve olimpiyatlara gelecek olanlara el sallamakta. ………..

Bu sitede açılmış olan çukurlar, yollarda bulunan hendekler düşen arabaların zaiyatına neden olmakta, tamir için gelen araçlar hurdaya, mal getiren araçlarda tamirhaneye göndermekte..

Bu çukurlar fakir fukara, garip gureba edebiyatıyla başa gelenlerin beynindeki zehirli ilmikleri yansıtmakta…..’

Mektupta, Erzurum Büyükşehir belediye Başkanı ve Dadaşkent Belediye Başkanları eleştiriliyor ve Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu’ndan yardım isteniyor.

Trabzon Belediyesi’nin bazı araçları geçtiğimiz hafta Gümüşhane’nin Torul ilçesinde idi.

Trabzon’da bazı AKP’liler, Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu’nu vizyonsuzlukla, mega yatırım yapmamakla eleştirirken, Türkiye’nin dört bir yanındaki AKP’li Belediyelerde yaşayan vatandaşlar Volkan Canalioğlu’ndan yardım istiyorlar.

Gerçekten ilginç.

Trabzon Belediye Başkanı görünen o ki, Türkiye’nin hemen her bölgesinde takdir ediliyor.

Türkiye’nin dört bir yanında sevilen bir belediye başkanı, Trabzon’da yaşayanların önemli bir bölümü tarafından da destekleniyor.

Yapılan kamuoyu anketlerinde de bunu görmek mümkün.

AKP’nin Trabzon’da aday çıkartamamakta sıkıntı çekmesinin ana nedeni de, Başkan Canalioğlu’nun partili- partisiz hemen her kesimden genel kabul görmesi.

 

Milyarlık çanta!

 

Olayı bir bayan okurumuz iletti.

Ekonomik kriz nedeniyle fabrikalar işçi çıkartmaya başladı, esnaf kepenk indiriyor. Ücretliler aybaşını getirmekte zorlanıyor. Köylü, Emekli kışı nasıl geçireceğinin hesabını yaparken birileri milyarlık çanta, ayakkabı ve elbiselerle Trabzon sokaklarında hava atıyor.

Biz kimsenin ne giydiğini, ne yediğini, nasıl yaşadığını sorgulamak niyetinde değiliz. Ayrıca, böyle bir irdeleme doğru da değil.

Doğru olan ise;

İstisnalar dışında hemen herkesin ekonomik kriz nedeniyle can çekiştiği bir ülkede, parası ve imkanı olanının aşırı lüks ve israfa yönelik yaşam biçimini gösterişsiz bir şekilde sürdürmesi veya bir süreliğine de olsa askıya almasıdır.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.