''Dirimiz Asker, Vurulanımız Şehittir''

''Dirimiz Asker, Vurulanımız Şehittir''

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Karanlık emel sahipleri bilmelidir ki dirimiz asker, vurulanımız şehittir. Onların dirisi kalleş, vurulanı ise leştir" dedi.

  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisindeki (TBMM) grup toplantısında konuştu.

  Vatan topraklarının her karışının şehit kanlarıyla sulanmış olduğunu aktaran MHP Lideri Bahçeli, "Gönül coğrafyamızda hayat mücadelesi veren kardeşlerimize üstün muvaffakiyetler ve muzaffer günler diliyorum. Üzerinde yaşadığımız topraklar, bin yıldır vatandır, bin yıldır Türk milletinindir. Elbette bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Nice şehametlere, nice şehadetlere, nice cehaletlere, nice cesaret ve felaket, hakimiyet örnekleriyle, vatanın ve milletin bekası asırlarca korunmuştur. İnanıyor ve ifade ediyorum ki Türk tarihinin ruhundan mülhem büyük bir şevkle bugün de korunacak, tam bağımsızlığımız istikbalin parlak ufuklarıyla kucaklaşacaktır. Vatan topraklarının her karışı, eski hakimiyet havzalarımızın her köşesi şehit kanlarıyla sulanmış, Türk milletinin hatıralarıyla, süslenmiştir. Anadolu coğrafyasından dört bir yana başımızı çevirip baktığımızda, buram buram tüten Türk destanlarını görür, şühedanın aziz anılarını duyarız.aw952637_02.jpg Hatta görmek ve duymakla kalmayız, bunu yaşar, gerektiği zaman yenilerini başarmak için tetikte bekler, yeri gelirse de teyakkuza geçer sefere çıkarız. Bu sefer de manevi güvencelerimiz, tertemiz kanlarıyla önümüze düşen aziz şehitlerimiz, kahraman nesillerdir" diye konuştu.
  Şehitlerin, milli kader ve kararın yegane iftihar kaynakları olduğunu belirten Bahçeli, "Şehitler, tarihimizin ve talihimizin kilit taşlarıdır. Milli kader ve kararın yegane iftihar kaynaklarıdır. 'Ölürsem şehit, kalırsam gazi' diyen bir milletin, 'Yare nişandır tenine erlerin, şehitlik son rütbesidir askerin' duruşuna sahip vatan evlatlarının kolunu bükecek, boynunu eğecek, diz bağlarını çözecek ne bir güç, ne de bir kudret vardır. Şehit zamanın şahidi, milli varlığımızın şahikasıdır. Şehitlerimizin teminatıyla sahip olduğumuz mukaddes ürünü, orasından burasından tahrip edecek bir silah da henüz bulunmamıştır" dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.