DOĞA AŞKINI OFF ROAD İLE YAŞIYORLAR

DOĞA AŞKINI OFF ROAD İLE YAŞIYORLAR

En yalın kelime anlamıyla “Yol Dışı” manasına gelen Off Road ile doğa aşkını yaşayan Ferhat Aksoy ve arkadaşları gazetemize açıklamalarda bulundu.

Röportaj: Bahar KURBAY
Doğa ve motor sporları kategorisinde gösterilen Off road; ilk olarak devletlerin sınırlarını koruyabilmek adına ordularındaki kara araçlarıyla gidilemeyen yerlere gidilebilmek için çıkmış ve geliştirilmiştir. Off Road daha sonraları uzak iş sahalarına erişmek için kullanılmıştır. Günümüzde çıkış değerlerinin yanı sıra; hobi amaçlı bir spor haline gelmiş ve giderek yaygınlaşmıştır.
Trabzon’da da yarışmaları düzenlenen Off Road sporuna her geçen gün ilgi artıyor. İşte bu spor dalıyla yakından ilgilenen, Trabzon Beşikdüzü İlçesi’nde yaşayan Ferhat Aksoy ve arkadaşlarıyla buluştuk. Yaylalarda dağ, bayır gezen ekip resmi olarak bir yere bağlı olmasa da düzenli olarak bu tutkuyu yaşayanlardan. Beşikdüzü’nün çılgın ekibinde Ferhat Aksoy önderliğinde Hasan Aksoy, iş adamı Murat Karagüzel, Erhan Kalay, Mehmet Zeytin yer alıyor. Adrenalin seven bu ekiple sohbet edip bu heyecana ortak olduk.
 İşte öne çıkan o soru ve cevaplar;
“DAĞ VE YAYLARIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ”
Merhaba Ferhat bey. İlk gurubun lideri olarak sizden başlayalım. Off road tutkunuz nasıl başladı?

Ferhat Aksoy: İlk olarak Kuzey Ekspres çalışanlarına teşekkürü borç bilirim. Dağlarımıza yaz, kış sahip çıkıyoruz. Yayla ve dağları sevdiğimiz için off road ile tanıştık diyebilirim. Gerek yaylarımızın tanıtımı, gerekse turizme kazandırılması noktasında katkı sağlamaya çalışıyoruz. Özellikle sis dağımıza herkesi bekliyoruz. Off road macerası dağlara olan aşkımızla başladı. Ama özellikle şunu belirtmek istiyorum; bu bir ekip işi.
Ne zaman başladı Off Road sevdanız?
Ferhat Aksoy: 
2 yıl oldu. 4x4 bir araçla başladık. Daha ötesini istedik... Derken biraz daha profesyonel yapmaya başladık. Resmileşmeyi düşünmüyoruz. Sosyal medyalarımızda yaşadığımız heyecanın video ve fotoğraflarını paylaşıyoruz. Bu röportajımızı okuyan herkesi sosyal medyalarımızı takip etmeye davet ediyoruz. Bu arada yaylarımızda müthiş bir cennet var. Herkes bir şekilde imkan yaratıp yaylalarımızı şenlendirmeli, gezmeli, görmeli…
Herkes off road yapabilir mi?
Ferhat Aksoy: 
Tabi ki yapabilir. Ancak her 4x4 araç satın alan kişi hemen yaylalara çıkıp yeşil alanlara zarar vermeye başlıyorlar. Biz bunu yapmıyoruz. Bilinçli off roadcularız. İnsanları bu noktada bilinçli olmaya davet ediyoruz.  Tutku, heyecan ve daha fazlasını yaşamak isteyen herkes off road yapmalı. Biz doğacıyız. İnsanlarla ve doğayla iç içe olmayı seviyoruz, ekibimiz katılmak isteyene açıktır. Bizleri sosyal medya hesabımızdan takip edebilirler.
Sosyal medya hesaplarınız?
İnstagram hesapları: ferhataksoyoffroad - ferhataxoy
Facebook : Ferhat aksoy offroad
02 JİLET’TEN ÖNEMLİ MESAJ
02 jilet lakabıyla bilen, soğuk havalara rağmen dere ve şelalede yüzmekten büyük keyif alıyormuşsunuz… Of road heyecanı da çılgınlığınızın bir başka göstergesi mi?
Özetle Hasan Aksoy, bizlerle duygu ve düşüncelerini paylaşır mı?
Hasan Aksoy: Elbette. Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde yaşıyorum. Dağların kurduyuz. Sizlerin de bildiği gibi soğuk havalarda yüzmeyi seviyorum. Bu sayede 2 yıldır hasta olmuyorum. Dağlar olmazsa biz olmayız, biz olmazsak dağlarda olmaz herhalde… Hamiltın lakabını taktığımız Ferhat arkadaşımız ilk off road aracı aldı. Kendisi bu  heyecanı bize yaşattı. Dağlarda rahat rahat gezmemiz daha imkanlı hale geldi. Beşikdüzü ilçemizi, Şalpazarı’mızı, Kadırga’yı, Erikli, Kızılağaç gibi yaylalarımızı çok seviyoruz.

AİLELER ÖZELLİKLE OKUMALI!

Sizinde görüşlerenizi alalım;
Murat Karagüzel :
Katkımız varsa ne mutu bize,  her şey çok güzel, herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Baba, (Muhammet)oğul bu heyecanı yaşadığım için de ayrıca kendimi şanslı hissediyorum. Ailelere buradan sesleniyorum. Çocukları evlere kapatmasınlar. Oğlumun okul başarı çok yüksek olmakla birlikte off road heyecanı, gitar kursu gibi aktiviteler de yetenekli. Sadece ders mantığından aileler uzaklaşıp çocukları doğa ile buluşturmalarını tavsiye ediyorum.

009-043.jpg

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.